Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Zdjęcie

[Poradnik] Konta Shell - o co chodzi?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów

KONTA SHELL

Wiki podpowiada nam...

Konto Shell (lub konto powłoki, z ang. shell account) jest to konto w wieloużytkownikowym systemie operacyjnym przeważnie z rodziny Uniksów (np. Linux, FreeBSD, Solaris) pozwalające na dostęp do usług terminalowych świadczonych przez serwer.

…czyli upload plików poprzez tzw. wirtualny komputer. W praktyce nie jest to nic innego jak komputer, z którym łączymy się i obsługujemy go w sposób zdalny. Jego zaletą jest to, że zazwyczaj działa on z łączem 100/100, tak więc zauploadowanie nawet gigantycznych plików na nasze konta hostingowe nie powinno stanowić dla nas problemów. Zakupem konta Shell powinien zainteresować się każdy, kto zamierza zająć się na poważnie uploadingiem na tego typu hostingach.

I. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Specyfikację serwera

Rzecz nie wydaje się szczególnie ważna, jednak jest jedną z zasadniczych rzeczy. Na początek powinniśmy odrzucić wszelkie oferty z procesorem 1-rdzeniowym. Dlaczego? Przyczyna jest bardzo prosta: Jeśli na takim znajdzie się kilka osób na raz, może on najzwyczajniej w świecie zacząć zamulać. Najlepszym wyborem są jednostki 2-rdzeniowe lub wyższe, powyżej 2GHz. Drugą rzeczą jest RAM. Warto zastanowić się nad takim, który oferuje nam go od 2GB wzwyż.

Dysk

Kwestia, którą każdy z nas powinien wybrać wedle swoich preferencji. Może wystarczyć nam powierzchnia 30-50GB, ponieważ pobrane pliki na bieżąco będziemy kasować po zauploadowaniu ich na hosting, a możemy postawić na nieco wygodniejszą opcję, tj. ściągać bardzo dużą liczbę plików, a następnie (np. w nocy podczas snu) wysyłać to na hosting hurtowo. Wówczas interesować powinniśmy się powierzchnią powyżej 100GB.

VNC czy NX

Jedna z na najważniejszych rzeczy, a mianowicie system przekazywania obrazu na naszym koncie Shell. Coraz więcej sprzedawców w swojej ofercie zamieszcza NX, które polecamy, ponieważ w porównaniu z VNC wygrywa swą szybkością i łatwością obsługi.

Ilość osób na serwerze

Temat został wstępnie poruszony przy okazji specyfikacji serwera. Zasadniczo sprawa wygląda tak, że im więcej dostępnych jest osób, to tym usługa jest tańsza, ale i wolniejsza pod każdym względem (download, upload, pakowanie, wypakowywanie, otwieranie programów…).

Proporcja ceny do powyższych podpunktów

Zasadniczo jest to najważniejszy podpunkt. Powinieneś zastanowić się jakie parametry będą dla Ciebie kluczowe i jaki stosunek ceny do specyfikacji powinien okazać się najlepszy. Zapamiętaj, że jeden bardzo dobry czynnik może nie zostać przez Ciebie odpowiednio wykorzystany, jeżeli pozostałe będą zbyt słabe – sztuką jest więc wybranie dobrego ultimatum.

II. Przydatne programy na koncie Shell

jDownloader

Program służący do wygodnego pobierania plików i ich do automatycznego wypakowywania, jeżeli były spakowane.

WinRar

Program chyba każdy powinien znać. Narzędzie do pakowania i rozpakowywania plików.

FileZilla lub Total Commander

Programy do uploadowania plików przez serwer FTP na wybrane hostingi. Programy te zostały opisane już powyżej. Oczywiście wystarczy nam tylko jeden z nich, wedle naszych preferencji.

IceWeasel lub Epiphany

Przeglądarki internetowe na kontach Shell. IceWeasel oparta jest na silniku Gecko, natomiast Epiphany oparta jest na silniku WebKit.

Ciekawostka...

- IceWeasel (lodowa łasica) jest debianowskim odłamem Mozilli FireFox (ognisty lis).
- Epiphany początkowo (do wersji 2.26.3) oparty był się na silniku Gecko, który znajduje się m.in. w przeglądarce Mozilla FireFox.

MediaInfo

Bardzo przydatny program, który będzie wyciągał nam wyciągał nam różne informacje o plikach (kodek, bitrate i inne).
  • 1

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów
W koncu ktos to opisal, bo wiekszosc osob nie ogarniala chyba (z tych co nie czytali tego wstepu dla poczatkujacych, choc to i tak malo tlumaczylo). Czekam na to WPU :)
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

redlof

redlof

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
Jestem osoba ktora nie do konca sie zna na kontach shell (chociaz ten poradnik mi duzo wyjasnil). Jednak mam jedno pytanie. O co chodzi z 'iloscia procesow'?
Czy w momencie kiedy konto shell ktore wykupie ma ustawione max 2 to moge uzyc tylko dwoch programow jednoczesnie, tak?

Czy tez chodzi o to, ze moge pobierac i wysylac max 2 pliki?
  • 0

Stiuil06

Stiuil06

Pro Elo Hejter

• Zbanowany
  • 418 postów
proces hymmm jakby CI to najprościej wytłumaczyć ;)
wciśnij
Ctrl + Alt + Delete
następnie Menadżer Zadań i zakładka Procesy ;)

najczęściej 1 proces to 1 program ale nie zawsze ;)
czasem 1 program moze pochłonąć ich więcej ;)
  • 0
Zbyt duża sygnatura. Zrób nam przysługę i już niczego nie wstawiaj.
//HardPlayer

Foch i ch*j.
//Stiuil06

jackman

jackman

Rozkręca sie

• Użytkownik
  • 464 postów
ilość procesów to ilość aktywnych torrentów
  • 0

WypowiadamWojne

WypowiadamWojne

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów
Czyli teoretycznie kupując shell - wykonuje wszystkie prace na serwerze = ciężko w razie czego kogoś "chapnąć" (w przypadku torrentów) ponieważ jak coś to namierzają adres IP shell, a nie mój ?
  • 0

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
Teoretycznie tak, jednak myślisz, że na wypadek jakichś nieprzyjemności dostawca Shella weźmie winę na siebie nie podając mu danych osoby, która go zakupiła?
  • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

midosinid

midosinid

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów
hmmm... Jecze nie bawiłem się z shellem.
Mam pytanie. Gdy np. Pobiorę jakiś plik, mogę zrobić plik (.txt) na shellu i spakować ten pobrany plik z tym tekstowym ?
  • 0
COŚ DLA SŁUCHAJĄCYCH RAPU - MÓJ KANAŁ Z BLENDAMI I REMIXAMI :cool:

kamiol3

kamiol3

Rozkręca sie

• Użytkownik
  • 282 postów

hmmm... Jecze nie bawiłem się z shellem.
Mam pytanie. Gdy np. Pobiorę jakiś plik, mogę zrobić plik (.txt) na shellu i spakować ten pobrany plik z tym tekstowym ?

Oczywiście możesz :]
  • 0

"Życia nie oszukasz"

dofrian

dofrian

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów
Konto shell (lub konto powłoki, z ang.shell account) jest to konto w wieloużytkownikowym systemie operacyjnym przeważnie z rodziny Uniksów(np. Linux, FreeBSD, Solaris) pozwalające na dostęp do usług terminalowychświadczonych przez serwer.
A więc Drodzy Użytkownicy, proszę nie mylić konto shell z seedboxem!
Obrażacie mojego shella, który według Was służy jedynie do intesywnego łamania praw autorskich?!

• 0

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
Nasze forum dotyczy uploadu, więc definicja dostosowana jest pod Uploaderów. Nigdzie nie jest napisane, że służy tylko do tego, choć Uploaderom w większości służy właśnie tylko do tego.
  • 0

dofrian

dofrian

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów
Nie można określać definicji shell jako seedbox przez pryzmat na taki typ forum, ponieważ jest to czyste wprowadzenie w błąd Użytkownika. Przez takie sytuacje może użytkownik pomylić konto shell z faktycznym kontem shell i nigdy się nie dowie czym on jest... Czy to jest tak trudno napisać Oferta Seedbox zamiast Konto shell?
  • 0

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
Forum jest tworzone z myślą o Uploaderach i przedstawiamy im to, co chcą oni wiedzieć jako Uploaderzy. A jeśli będą chcieli coś więcej, to poszukają sobie w innych źródłach, które odpowiadają ich potrzebom tematycznie.

To tak, jakby na stronie poświęconej wozom strażackim robić wywody ludziom, że omawiają tylko ciężarówki jako wozy strażackie, a przecież ciężarówki mają tyyyle równie innych i ważnych zastosowań. Tylko "who cares"? To jest strona o uploadzie i poruszamy tylko to zastosowanie, uogólniając wszystko do ich potrzeby. A traktowanie ludzi z góry jak kretynów, których przez to ominąć może zajebistość rozległości tej tematyki chyba nie jest zbyt dobre. Zwłaszcza, że kretyn nigdy nie będzie tego potrzebował.

EOT.
  • 0

Ogau1

Ogau1

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów
Takie pewnie bezsensowne dla was pytanie, ale dopiero próbuje się bawić w upload.

Przyjmijmy, że mam konto 50GB. Oznacza to, że mogę ściągnąć na nie na raz 50 GB plików, a po ich usunięciu mogę ściągnąć kolejne 50 GB i znowu uploadować czy jest to limit czasowy?
  • 0

kamiol3

kamiol3

Rozkręca sie

• Użytkownik
  • 282 postów
możesz usunąć z dysku i dalej ściągać
  • 0

"Życia nie oszukasz"

Ogau1

Ogau1

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów
Dzięki za odp. :)
  • 0

ryczy

ryczy

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 51 postów

Mam pytanie

Jeżeli mam internet z limitem danych (Play 55GB/miesiecznie)  czy to bedzie mi wtedy zabierało transfer ?

• 0

HardPlayer

HardPlayer

Jestem Bogiem

• Administrator
  • 1620 postów
Na pewno będzie. Ile? Nigdy tego nie mierzyłem, ale pewnie niewiele.
  • 0

ryczy

ryczy

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 51 postów

No to wiem ale czy to są takie ilości jak bym chciał wrzuci na hosting przez to z 50 GB to by mi zabrało 50 giga. Czy to zabiera tylko tyle jak by się stronę internetowa przeglądało czyli ilości tam kilka set kb ;] .

I czy tego shella mogę wykorzystać do pobierania kogoś pliku żeby przerobić na swój. Ogolone jaka jest droga  wrzucenia czegos.

• 0

Shaki

Shaki

Rozkręca sie

• Użytkownik
  • 322 postów

No to wiem ale czy to są takie ilości jak bym chciał wrzuci na hosting przez to z 50 GB to by mi zabrało 50 giga. Czy to zabiera tylko tyle jak by się stronę internetowa przeglądało czyli ilości tam kilka set kb ;] .

I czy tego shella mogę wykorzystać do pobierania kogoś pliku żeby przerobić na swój. Ogolone jaka jest droga  wrzucenia czegos.

Mało zabiera pewnie coś jak przeglądarka internetowa i tak możesz ściągnąć tam i wysłać na swoje hostingi dać archiwum rar shell to jest komputer dzielony na kilka kont i masz do niego zdalny dostęp :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!