Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Polska gospodarka straciła do 700 mln zł przez piractwo


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_noutilus_*

Guest_noutilus_*
 • Gość

 

 

Polska gospodarka utraciła nawet 700 mln zł w 2013 roku i do 6,5 tys. miejsc pracy w efekcie korzystania przez 7,5 mln Polaków z serwisów umożliwiających nielegalny dostęp do treści video (filmów, seriali i sportu), wynika z raportu „Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce" przygotowanego przez firmę doradczą PwC na zlecenie Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "Sygnał". 


„Wyliczony inkrementalny popyt, skorygowany o efekty podatkowe, importochłonność branży wideo, po uwzględnieniu przepływów międzygałęziowych daje w efekcie wartość utraconego w skutek piractwa PKB w 2013 na poziomie 500-700 mln zł, z czego między 170 mln zł, a 250 mln zł traci bezpośrednio Skarb Państwa. Ponadto, ograniczenie piractwa mogłoby spowodować utworzenie dodatkowych 6000-6500 miejsc pracy" – czytamy w raporcie. 

Według raportu, ok. 7,5 mln Polaków korzysta regularnie z internetowych serwisów oferujących nielegalny dostęp do treści wideo – stanowi to prawie 30% wszystkich Internautów i aż 94% osob poszukujących treści wideo w Internecie. 

„W zależności od typu treści wideo, od 50% (seriale, sport) do 73% (film) badanych korzysta zarówno z legalnych, jak i nielegalnych źrodeł, przy czym nielegalne źrodła są w tej grupie dominujące. Badani najwięcej czasu poświęcają na oglądanie filmów z nielegalnych źrodeł (13 godzin miesięcznie), a najmniej na oglądanie sportu (3,5 godziny miesięcznie). W ciągu roku, poprzez nielegalne źrodła następuje 400-500 mln odtworzeń filmów, 650-750 mln odtworzeń odcinków seriali oraz 150-180 mln odtworzeń transmisji sportowych. Porównanie szacunków z innymi źrodłami wskazuje, że skala piractwa treści wideo w Polsce w większości badań jest zbliżona i wynosi od 7 do 10 mln Internautów" – czytamy także.

 

źródło http://darkwarez.pl/...z-piractwo.html

 


 • 0

#2
Amator

Amator

  Żaczek

 • Użytkownik
 • 113 postów

Mogliby się zabrać za wszystkie te serwisy z filmami online to wszystkie warezy i portale by znacznie odżyły.


 • 0

#3
marekjarek5

marekjarek5

  Świeżo zarejestrowany

 • Użytkownik
 • 81 postów

Co to jest 700 milionów? To kwota żart!


 • 0

#4
sylker

sylker

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 3 postów

Bzdura. Dzięki temu postają miejsca pracy dla lepiej wykszatłconych ludzi (adminów, programistów itp.) właśnie w firmach zajmujących się taką działalnością. Z drugiej strony marekjarek ma rację, 700mln w skali kraju to kwota żart.


 • 1

#5
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów

Szkoda, że nie napisali ile gospodarka zyskała dzięki piractwu... W tym dziale jest mnóstwo informacji i raportów na ten temat. Prawda jest niestety jednak taka, że wynik badania zależy od tego kto je zleca...


 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#6
Nico Korsak

Nico Korsak

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 5 postów

W co państwo by zainwestowało te 700 mln zł, że by powstało 6,5 tyś miejsc pracy? Chyba w kolejne ministerstwa;) Najpierw niech się zabiorą za naukę biznesu


 • 0

Logotyp-1-1900X1200-mniejszy1.png

                              TU I TERAZ KREUJ SWÓJ ŚWIAT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.