Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Właściciele Kinomaniak.tv zatrzymani za piractwo


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
sewirus

sewirus

  Zaawansowany

 • Tutor
 • 1059 postów

Kinomaniak.tv długo święcił triumfy w polskiej sieci. Odkąd zaczął działać jesienią 2010 r., dorobił się 1,5 mln użytkowników i zanim go zamknięto – w styczniu tego roku – udostępniał ponad 100 tys. tytułów filmów i seriali. Serwis zamknięto po doniesieniu jednego z dystrybutorów filmowych, który oskarżył go o nielegalne rozpowszechnianie utworów audiowizualnych. – Śledztwo zaczęło się już latem 2012 r. Początkowo było prowadzone wWarszawie, a pod koniec 2012 r. zostało przeniesione do Olsztyna, bo to tu, jak ustalono, zamieszkują właściciele serwisu – mówi nam Mieczysław Orzechowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

Nielegalne serwisy streamingowe, czyli takie, które udostępniają linki do ukradzionych nagrań wideo (najczęściej filmów i seriali, ale także audycji sportowych), lub same te nagrania w czasie rzeczywistym bez konieczności ich ściągania przez internautów, są prawdziwym utrapieniem dla legalnych nadawców.

Cieszą się ogromną popularnością – firma Anti-Piracy Protection oszacowała, że za ich usługipłaci już rocznie 2,4 mln Polaków, co całej „branży” daje co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych dochodu – bo internauci z nich korzystający nie łamią prawa. Nielegalne jest tylko udostępnianie materiałów bez praw autorskich, ich oglądanie już nie jest penalizowane. Jak wyliczają legalni nadawcy, takich pirackich serwisów może być w Polsce nawet około 300.

Internauci tak ochoczo z tej oferty korzystają po części dlatego, że te serwisy wyglądają – przynajmniej na pierwszy rzut oka – profesjonalnie, a że do tego pobierają opłaty za swoje usługi, to sprawiają wrażenie jak najbardziej legalnych – tłumaczył nam niedawno Igor Ostrowski, były wiceminister administracji i cyfryzacji, a dziś partner w kancelarii Dentons. Tylko we wrześniu 2013 r. zanotowano ogółem ponad 10 mln wejść na pirackie serwisy TV nadające w Polsce. O sile tego rynku świadczy też to, że w grudniu ubiegłego roku Kinomaniak.tv miał ponad 400 tys. fanów na Facebooku.

Z ustaleń zespołu wsparcia zwalczania cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (jednego z czterech takich wydziałów w całym kraju) wynika, że właściciele serwisu zarabiali nawet 300 tys. zł miesięcznie. Nie tylko na opłatach od internautów, ale dodatkowo na reklamach. Ci pierwsi płacili za oglądanie filmów online i ściąganie ich na własne dyski. Jednodniowy dostęp do bazy kosztował 2,5 zł, a dostęp bez ograniczeń 370 zł.

W tej sprawie zatrzymano cztery osoby, które usłyszały zarzuty składania fałszywych zeznań, uczynienia z nielegalnego rozpowszechniania utworów audiowizualnych stałego źródła dochodu oraz prania brudnych pieniędzy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego KWP Olsztyn.

Wśród czterech zatrzymanych są nie tylko współtwórcy serwisu, ale i pośrednicy, którzy odpowiadali np. za organizowanie płatności online. Sprawa jest w toku. Zatrzymanych może być więcej – nie tylko z Olsztyna, ale z całej Polski. – Kwoty, jakimi obracano z tego procederu, robią naprawdę wrażenie. Już mamy dowody na przelanie 4,9 mln zł z tego procederu do banków w Hongkongu i świadczące o próbach przelewu kolejnych 699 tys. zł i 300 tys. euro – mówi prokurator Orzechowski. 

Jak się okazuje, za Kinomaniakiem stoi ogromna cyberośmiornica, siatka kontrahentów polskich, francuskich, rumuńskich czy brytyjskich. Serwis oficjalnie reprezentowany był przez firmy zarejestrowane m.in. na Karaibach czy Seszelach. Tam też miał ulokowane kontabankowe. Pieniądze z biznesu płynęły więc na Karaiby, na Seszele i do Hongkongu, a potem przez pośredników przekazywano je z powrotem do kraju i tu wprowadzano do obiegu.

Te działania są powodem wszczęcia postępowania w sprawie prania brudnych pieniędzy. Ale nie tylko Kinomaniak.tv trafił na celownik śledczych. Trwa też postępowanie w sprawie innego łamiącego prawo serwisu streamingowego – Weeb.tv. Jego serwery i właściciele mają się znajdować w Szczecinie.

Źródło:

http://serwisy.gazet...a-piractwo.html

 

Gdyby nie czerpanie korzyści w postaci $$ i prania pieniędzy to wątpię że zamkneli by go

 


 • 0

6wHy6rY.png


#2
Amator

Amator

  Żaczek

 • Użytkownik
 • 113 postów

Zamkną jeden, powstanie następnych 5. Walka z wiatrakami trochę. PPD już się raczej nie podniesie chyba, że zamykaliby codziennie takie serwisy. Dochód z tego mieli naprawdę niesamowity. 300 tys zł w miesiąc.....


 • 0

#3
outsider

outsider

  Świeżo zarejestrowany

 • Użytkownik
 • 13 postów

Dobrze powinni pozamykać wszystkie.

Co to za jakaś nowa moda oglądania a gdzie podziały się zasady ściągania z neta za darmo.


 • 2

#4
lib3rty1

lib3rty1

  Żaczek

 • Użytkownik
 • 205 postów

Dobrze powinni pozamykać wszystkie.

Co to za jakaś nowa moda oglądania a gdzie podziały się zasady ściągania z neta za darmo.

Taka, że nie musisz czekać aż się pobierze cały film.

Szybko wygodnie i badzo często za free. Więc nie wiem, skąd Twój żal


 • 0

#5
wojtasekpl

wojtasekpl

  Świeżo zarejestrowany

 • Użytkownik
 • 67 postów

Taka, że nie musisz czekać aż się pobierze cały film.

Szybko wygodnie i badzo często za free. Więc nie wiem, skąd Twój żal

 

O czym Ty do mnie mówisz chłopcze. Nie muszę czekać aż ściągnie mi się film? Co to za argument. Ściągaj mam do wyboru wersję, język oraz dopasowane napisy, a nie liczę ciągle na fart, że player się nie zetnie i że napisy będą dopasowane albo będzie przyjemny lektor etc. Tylko nieudacznicy oglądają filmy online. Ktos ceni jakość to ściąga filmy/seriale.


 • 1

#6
lib3rty1

lib3rty1

  Żaczek

 • Użytkownik
 • 205 postów

O czym Ty do mnie mówisz chłopcze. Nie muszę czekać aż ściągnie mi się film? Co to za argument. Ściągaj mam do wyboru wersję, język oraz dopasowane napisy, a nie liczę ciągle na fart, że player się nie zetnie i że napisy będą dopasowane albo będzie przyjemny lektor etc. Tylko nieudacznicy oglądają filmy online. Ktos ceni jakość to ściąga filmy/seriale.

Taki argument, że wystarczający ?

Jeżeli player Ci się zacina to trzeba czas wymienić sprzęt. 

Nie wiem skąd Ci się wziął tekst o nieudacznikach ale sądzisz, że około parunastu tysięcy siedzących na stronach z filmami online to nieudacznicy.

 

Co do jakości się zgodzę, chociaż i teraz można znaleźć relki w mhd i są już wystarczające do przyjemnego oglądania.

A jak mam oglądać zwykłego ripa w xvidzie to już wolę obejrzeć online bo jakość jest porównywalna.


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!