Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


FileServe.com pozwane na 869000$ za piractwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Guest_noutilus_*

Guest_noutilus_*
  • Gość

Znamy i popularny w pewnym okresie czasu hosting FileServe, ma nadal problemy związane z piractwem pomimo iż głos o nim ucichł po zmianie polityki serwisu.
 
fileserve.png
 
Twórcy wyprodukowanego w 2009 roku filmu American Cowslip żądają 869 tysięcy dolarów odszkodowania od serwisu FileServe za nielegalne przechowywanie pirackich kopii filmów. Pozew został złożony już rok temu, jednak sprawa teraz zyskała światło dzienne. Producent w/w filmu uważa że jest to tylko i wyłącznie kwestia piractwa.

 

W ostatnich latach hostingi takie jak MegaUpload, HotFile oraz RapidShare borykały się z problemami świadczenia usług pirackich na swoich serwisach. Wszystkie te firmy zostały oskarżone o piractwo, teraz do ich grona dołączył znany FileServe. Sprawa rozpoczęła się w Kalifornii gdzie złożono pozew w sądzie federalnym o świadczenie usług pirackich.

 

 

Pozew zawierał min:

 

"FileServe jest stroną internetową, która wykorzystywana jest jako narzędzie do przechowywania i nielegalnej dystrybucji dużych ilości materiałów chronionych prawem autorskim. Serwis pobiera składki członkowskie (Konto Premium) przez co dostęp do treści nielegalnych jest chroniony i dostępny tylko dla tzw. "piratów". Serwis wszystkie te nielegalne materiały przechowuje na własnych serwerach."

 

Serwis posiada swoje serwery na Wyspach Dziewiczych, gdzie serwerownia nigdy nie odpowiadała na zarzuty postawione serwisowi. Teraz oskarżenie jest bardziej poważne ponieważ jest to tzw. "wyrok zaoszczony". Pozew został złożony kilka dni temu, gdzie zażądano 869000 dolarów odszkodowania za wyrządzone szkody.

 

Amerykański producent Tony Hewett na poparcie swoich racji podaje przykład ogromnej ilości naruszenia praw autorskich. Podaje adres strony, nieistniejącego już pliku (filmu American Cowslip), który został pobrany 20 000 razy. 

 

fileserve-stats.jpg

 

Cowslip Film Partners, wcześniej pozwał MegaShares. Sprawa została wyjaśniona w zeszłym roku, jednak nie znamy osiągniętego rezultatu z tej sprawy.


  • 0

#2
pavixion

pavixion

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

 869000  :blink:

masakra takie kwoty finansowe.
Kiedyś to był najlepszy serwer po hotfile.

80 milionów dolarów kary

 

Co jakiś czas na pewno będą zamykane hostingi to jest normalne.

Przykład megaupload pomimo iż dzis dalej działa.
Był to jasny znak ,że walka z piractwem będzie trwała i trwała.


Użytkownik pavixion edytował ten post 28 luty 2014 - 01:44

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.