Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online

Google usuwa 8 pirackich linków na sekundę.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_noutilus_*

Guest_noutilus_*
 • Gość

5,3 mln linków usunięto z wyszukiwarki Google w ostatnim tygodniu września. Oznacza to, że w ciągu jednej sekundy znika aż 8 odnośników do treści uznawanych za pirackie. To absurdalnie dużo, a będzie prawdopodobnie jeszcze więcej. Tymczasem naukowcy twierdzą, że dochody przemysłu rozrywkowego rosną.


Walka z piractwem potrafi przybierać bardzo ciekawe oblicza i kosztować bardzo dużo pracy. Torrent Freak sprawdził, jak z linkami do treści naruszających prawa autorskie radzi sobie Google.
 
 

Miliony znikających linków

Odnośniki do pirackich treści w Google’u można zgłaszać do usunięcia i nie jest tajemnicą, że faktycznie są one usuwane z wyszukiwarki. Ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest skala zjawiska: miliony znikających linków co tydzień.

Dokładniej – w ostatnim tygodniu września zgłoszono 5,3 mln takich znalezisk. Oznacza to, że linki znikały z Google’a w szalonym tempie: ponad 8 na sekundę. Z wykresu zaprezentowanego przez Torrent Freak wynika, że liczba zgłoszeń bardzo szybko rośnie. Jeszcze w październiku 2012 roku było takich zgłoszeń ok. 1,8 mln tygodniowo.
 
GoogleDMCAsept-407254.pngTylko po co?

Liczba zgłoszeń rośnie i zapewne będzie dalej rosła, bo właściciele praw autorskich – przede wszystkim duże wytwórnie – coraz więcej środków przeznaczają na obronę swoich interesów. Z punktu widzenia Google’a usuwanie podejrzanych treści to mnóstwo pracy, ale firma za bardzo nie ma wyjścia.

Nawet jeśli takie działania nie do końca mają sens, bo piractwo jak było, tak jest. A przemysł rozrywkowy rośnie, co ostatnio zauważyli naukowcy z London School of Economics. Jak możecie zobaczyć na wykresie poniżej, artyści zarabiają coraz więcej.
 
przemysl-rozrywkowy34567-407254.png

Owszem, tu i ówdzie widać spadki – przede wszystkim muzyka nie sprzedaje się już tak dobrze na fizycznych nośnikach – ale jest to wyrównywane na innych polach. Rosną przychody z koncertów, coraz więcej artyści zarabiają też w Internecie.

Oczywiście teza, że piractwo nie zawsze przeszkadza artyście w zarabianiu na swoim dziele, jest niełatwa do obronienia, a ci, którzy ją głoszą – jak twórcy “Gry o tron” – należą do zdecydowanej mniejszości. Ale zawsze warto wysłuchać także tej strony.

 

źródło internet.gadzetomania.pl/2013/10/08/google-usuwa-8-pirackich-linkow-na-sekunde-ibedzie-usuwac-jeszcze-wiecej#


 • 2

#2
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów

Najlepszym paradoksem jest tutaj Microsoft. Zgłaszają do Google roszczenia, aby z ich wyników wyszukiwania znikały pirackie linki do ich systemu, podczas gdy ich wyszukiwarka (Bing) umożliwia błyskawiczne ich odnalezienie.

 

To chyba idealnie obrazuje, że problemem nie jest dla nich piractwo, które tolerują i którego są świadomi, a po prostu chcą oni przyciągnąć do siebie ludzi (w końcu jak ktoś nie znajdzie przez Google, to może użyje ich Binga, gdzie znajdzie - i zacznie z niego korzystać, skoro "skuteczniejsze"). Tylko tutaj już nagle na piractwie nie tracą?

 

Ot, taki przykład, że walka z piractwem to niekoniecznie walka właśnie z piractwem ;)


 • 1

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#3
Luran

Luran

  Świeżo zarejestrowany

 • Użytkownik
 • 29 postów

Najlepszym paradoksem jest tutaj Microsoft. Zgłaszają do Google roszczenia, aby z ich wyników wyszukiwania znikały pirackie linki do ich systemu, podczas gdy ich wyszukiwarka (Bing) umożliwia błyskawiczne ich odnalezienie.

 

To chyba idealnie obrazuje, że problemem nie jest dla nich piractwo, które tolerują i którego są świadomi, a po prostu chcą oni przyciągnąć do siebie ludzi (w końcu jak ktoś nie znajdzie przez Google, to może użyje ich Binga, gdzie znajdzie - i zacznie z niego korzystać, skoro "skuteczniejsze"). Tylko tutaj już nagle na piractwie nie tracą?

 

Ot, taki przykład, że walka z piractwem to niekoniecznie walka właśnie z piractwem ;)

 

Ustawiam stronę pod google tylko dlatego, że większość ludzi używa tej wyszukiwarki. Ale widać wzrost popularności binga i DOBRZE! Googlowi się w dupie przewraca. Po pierwsze nie znam żadnej osoby, która by była zadowolona z obowiązujących zmian na YT związanych z google+ i komentarzami. Nie dość, ze na google+ wymuszają używanie tego "portalu"- im więcej google+ tym lepsza pozycja w google, to jeszcze oszukują ludzi i szukają pretekstu żeby nie wypłacać kasy z adsense.

 

Zastanawialiście się może dlaczego na polskich stronach zniknęło adsense, a króluje adkontekst? Jeśli macie znajomego, którego nie trawicie, a ma stronę i na niej reklamy adsense oto sposób, aby go udupić:

 

Wejdźcie na jego stronę. Zacznijcie klikać w reklamy. Z 10 razy na dzień wystarczy. Po tygodniu ma zablokowane konto. Jeśli chcecie dodatkowo go udupić na wyszukiwarkę, skopiujcie z jego kodu źródłowego kod adsense i róbcie strony łamiące regulamin google. Załatwione. PARODIA.

 

Zainteresowanym powiem też, że nie jest już dobrym źródłem informacji. Firmy płacą pozycjonerom krocie za pisanie dobrych opinii na forach i pozycjonowanie ich, aby były jak najwyżej. Te gorsze i często prawdziwe spadają na 20 stronę, gdzie trafia 1/10% użytkowników.

 

BING>google


 • 0

#4
HardPlayer

HardPlayer

  Jestem Bogiem

 • Administrator
 • 1620 postów

Jednak, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, to nie ma szans by powyższa nierówność była spełniona, jeśli chodzi o popularność. Jest niewiele osób, które wiedzą to co Ty i dla nich Google jest jak najbardziej "OK". Ba, sam nie wyobrażam sobie życia bez Gmail-a :). Atutem Google, jest to, że oferują bardzo dobre usługi dostosowane do użytkowników przez najlepszych inżynierów na świecie. To procentuje.

 

A co do komentarzy, to ludzie trochę się zagotują i przyzwyczają. To mechanizm znany od wieków i przy tym skuteczny. A to będzie duży krok, jeśli chodzi o uzależnienie ludzi od Google Plus, który docelowo ma łączyć wszystkie usługi Google, czyli kontrolować znaczną część użytkowników internetu.


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!