Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Karać piratów reklamą, a nie spowolnieniem łącza? To ma więcej sensu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów

Antypiracki system przewidujący wyświetlanie ofert zamiast kar dla piratów może być rozwijany przez operatora Comcast w USA jako alternatywa dla tzw. prawa sześciu ostrzeżeń.

 

 

Dziennik Internautów pisał w przeszłości o prawie sześciu ostrzeżeń. Jest to antypiracki system wprowadzony przez operatorów całkowicie dobrowolnie. W jego ramach ruch w sieci jest monitorowany, a osoby zidentyfikowane jako piraci otrzymują ostrzeżenia w różnych formach. Ostatecznie piraci mogą być ukarani obniżeniem prędkości łącza na jakiś czas.

 

Uderzyć w piratów ofertami?

 

Variety dowiedział się, że Comcast - największy w USA operator kablowy - postanowił rozwinąć system alternatywny do prawa sześciu ostrzeżeń. Jeśli w tym systemie dojdzie do wykrycia osoby pobierającej "piracką" treść, zaowocuje to wyświetleniem wiadomości z ofertą kupienia lub wypożyczenia tej treści.


Z doniesień Variety wynika, że proponowany przez Comcasta system jest inicjatywą całkowicie odrębną od instytucji, które w chwili obecnej realizują prawo sześciu ostrzeżeń. Nie można jednak wykluczyć połączenia tych inicjatyw w przyszłości. Co bardzo istotne, plan Comcastu nie przewiduje udziałów operatora w zyskach z ewentualnych sprzedaży (zob. Variety, Comcast Developing Anti-Piracy Alternative to ‘Six Strikes).

 

Lepiej zarabiać niż tylko karać

 

Wbrew pozorom pomysł Comcasta nie jest mniej problemowy od zwykłego prawa trzech ostrzeżeń. Firma w pewnym sensie zaproponowała zmianę formy kary w ramach tego samego systemu. Zamiast spowolnionego łącza pojawi się bombardowanie ofertami. Można się zastanawiać nad tym, czy w tej sytuacji nie będzie dochodziło do nadmiernego zbierania danych o tym,
kto i co ogląda.

 

 

Z drugiej strony - trzeba przyznać, że pomysł Comcastu ma jakiś biznesowy sens, czego nie można powiedzieć o prawie
sześciu ostrzeżeń. Ani operator, ani posiadacz praw autorskich nie zyskują na tym, że internauta jest spowalniany lub bombardowany ostrzeżeniami. Inaczej jest z ofertą kupna. Reklamowanie legalnych ofert zawsze może skłonić kogoś do zakupu.


Sama idea zamieniania piratów w legalnych nabywców nie jest nowa. W pewnym stopniu została ona zrealizowana przez iTunes Match. Były też podejmowane próby stworzenia takich narzędzi, które wykorzystują rozwiązania kojarzone z piractwem do promowania sprzedaży muzyki. Warto tu wymienić choćby Promo Bay oraz eksperymenty firmy BitTorrent Inc.

 

 

źródło: di.com.pl/news/48630,0,Karac_piratow_reklama_a_nie_spowolnieniem_lacza_To_ma_wiecej_sensu-Marcin_Maj.html


  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!