Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Piraci nie zarobią na reklamach. Google i Microsoft to zapewnią, bez SOPA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

Google, Microsoft i inne firmy internetowe nie będą pozwalały zarabiać na reklamach stronom uznanym za pirackie. Wszystko w ramach dobrowolnego porozumienia, które wprowadzi rozwiązania wcześniej odrzucone przy ustawie SOPA.

 

Wczoraj Biały Dom ogłosił postępy w nowej, absolutnie dobrowolnej inicjatywie antypirackiej. Polega ona na tym, że dostawcy internetowej reklamy będą zaprzestawać współpracy ze stronami uznanymi za pirackie, dzięki czemu strony te zostaną odcięte od możliwość zarabiania np. dzięki reklamom od Google. 

 

Do inicjatywy przystąpiły firmy: Google, Microsoft, Yahoo, AOL, 24/7 Media, Condé Nast oraz SpotXchange. W inicjatywie uczestniczy też organizacja Interactive Advertising Bureau i oczywiście jest wsparcie ze strony Białego Domu.

 

 

 

Wiarygodne zgłoszenie pirata (?)

 

O szczegółach tej dobrowolnej antypirackiej współpracy możemy poczytać na stronie www.2013ippractices.com. Wynika z niej, że właściciele sieci reklamowych nie będą monitorować stron pod kątem pirackich treści. Będą jednak przyjmować skargi od posiadaczy praw autorskich. W tych skargach nie wystarczy wskazać, że dana strona narusza prawa. Trzeba będzie przedstawić dowody naruszeń, a także opatrzyć takie zgłoszenie podpisem tradycyjnym lub elektronicznym.


Po otrzymaniu skargi operator sieci reklamowej sprawdzi podejrzaną stronę. Jeśli uzna, że faktycznie narusza ona czyjeś prawa, może ją wezwać do usunięcia naruszenia lub zaprzestać współpracy z nią.

 

 

funny_haha_jack_sparrow_johnny_depp_pira

 

 

Coś jak SOPA, tylko dobrowolnie

 

Czytelnicy Dziennika Internautów z pewnością pamiętają, że w USA padały już pomysły, aby odciąć piratów od dostawców reklam i usług przekazu pieniędzy. Te pomysły zmaterializowały się w ustawie SOPA, która wywołała ogromne oburzenie i padła w atmosferze niesmaku.


SOPA nie weszła w życie jako prawo, ale teraz będzie częściowo realizowana w ramach "dobrowolnej współpracy" czy też samoregulacji. Dziennik Internautów nieraz już zauważał, że samoregulacja bywa niebezpieczna. Również kontrowersyjne prawo sześciu ostrzeżeń zrodziło się w USA w ramach samoregulacji. Najgorsze w samoregulacji jest to, że do jej wdrożenia nie trzeba procesu legislacyjnego, nie ma demokratycznej kontroli. Samoregulacja to "miękki sposób na cenzurę internetu".

 

 

 

Jak będzie w praktyce?

 

Czy ta samoregulacyjna SOPA będzie niebezpieczna? Wiele zależy od praktyki. Takie rozwiązania zawsze mogą być nadużywane. Przykładowo Google może zacząć odmawiać współpracy ze stronami, które zawierają wyszukiwarkę torrentów. Tymczasem sama Google umożliwia wyszukiwanie torrentów. 


Nie są też wykluczone zwykłe pomyłki. Hollywood nieraz już żądał usunięcia z sieci treści, do których nie miał żadnych praw. Tak było nawet z niezależnym filmem o The Pirate Bay. Czy naprawdę powinno być tak, że Google zaprzestaje współpracy z daną firmą dlatego, bo Warner czy inny Viacom tego zażądali?

 

 

 

źródło: di.com.pl/news/48534,0,Piraci_nie_zarobia_na_reklamach_Google_i_Microsoft_to_zapewnia_bez_SOPA-Marcin_Maj.html

 

 


 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#2
Bielikov

Bielikov

  Świeżo zarejestrowany

 • Użytkownik
 • 29 postów

Jak zwykle kombinują, a i tak nic im to nie da


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!