Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Skazana za P2P nie chce reklamować RIAA w zamian za obniżenie kary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów

Jammie Thomas-Rasset skazana na 222 tys. dolarów kary za udostępnienie 24 piosenek nie chce uczestniczyć w antypirackiej propagandzie w zamian za obniżenie kary. Dla organizacji RIAA wcale nie jest to komfortowa sytuacja.

 

O sprawie Jammie Thomas-Rasset było kiedyś bardzo głośno. Ta matka czwórki dzieci została pozwana przez organizację RIAA za rzekome udostępnienie w internecie 24 plików. Nie wiadomo, czy kobieta naprawdę to zrobiła. Być może winne było któreś z jej dzieci, ale nikt tego szczególnie nie badał. W roku 2007 kobieta po raz pierwszy przegrała proces. Sąd skazał ją na karę finansową w wysokości 9.250 dolarów za każdy z plików, czyli w sumie 222 tys. dolarów.


Sprawa oburzyła wiele osób, a kobieta rozpoczęła bój przed sądami o unieważnienie lub obniżenie absurdalnie wysokiej kary. W roku 2011 wydawało się, że karę uda się obniżyć, ale już w roku 2012 sąd apelacyjny orzekł, że wyrok z 2007 roku był prawidłowy i zgodny z konsytucją.

 

 

Chodzi o wizerunek, nie pieniądze


Organizacja RIAA wygrała, zmiażdżyła kobietę, ale nie osiągnęła chyba zamierzonego celu. Z pewnością nie chodziło jej o pieniądze, bo 222 tys. dolarów to mała część rocznej pensji szefa tej organizacji. RIAA chciała zwycięstwa wizerunkowego. Chciała pokazać, że piraci są surowo karani.


Niestety wizerunek RIAA znacznie się przez to pogorszył. Dziś wiele osób postrzega tę organizację jako "prawniczego trolla", który gotów jest niszczyć ludziom życie w imię antypirackich idei. RIAA musiała być tego świadoma i chciała się dogadać z Thomas-Rasset.


Prawnik kobiety Michael Wilson powiedział w wywiadzie telefonicznym dla Wired, że RIAA proponowała obniżenie kary w zamian za jakieś publiczne oświadczenie. Konkretów nie podano, a Jammie Thomas-Rasset nie chciała się na coś takiego zgodzić. W chwili obecnej kobieta rozważa raczej bankructwo (zob. Wired, RIAA Wants Infamous File-Sharer to Campaign Against Piracy).

 

 

Jammie_Thomas_Rasset_1373611326.jpg

Jammie Thomas-Rasset

 

RIAA nie chce męczenniczki?

 

Na pierwszy rzut oka upór Jammie Thomas-Rasset wydaje się głupi, ale RIAA dobrze wie, że lepiej byłoby zrezygnować z pieniędzy, żeby zamienić "męczennika" na "pirata po resocjalizacji". Sprawa Jammie Thomas-Rasset pokazuje bowiem, jak niemądre jest prawo, które ustala absurdalnie kosmiczne kary za stosunkowo niegroźne naruszenia praw autorskich.


W USA ustawa Copyright Act z 1999 roku przewiduje, że odszkodowanie za naruszenie praw autorskich może wynosić 150 tys. dolarów. Tak wysoka kara miała mieć charakter "odstraszający", ale sprawa Jammie Thomas-Rasset pokazała, że takie kary są raczej miażdżące i trudno je nazwać proporcjonalnymi do popełnionego czynu.

 

 

"P*******ne w d**ę" przez RIAA

 

Jammie Thomas-Rasset nie jest pierwszą osobą, która miała problemy z RIAA i dostała propozycję zrobienia organizacji reklamy. W roku 2009 Kevin Cogill został skazany na areszt domowy za udostępnienie na swojej stronie niepublikowanych piosenek Guns N’ Roses.

 

Cogill zgodził się na zmniejszenie kary w zamian za publiczne oświadczenie, które wystraszy piratów. Niestety nikt nie pozwolił mu wystąpić z tym oświadczeniem, prawdopodobnie obawiając się czegoś niestosownego. Mężczyzna z własnej inicjatywy wystąpił w wywiadach telewizyjnych, w których ostrzegał, że osoby udostępniające pliki mogą być "p*******ne w d**ę" przez RIAA. 


Właściwie można powiedzieć, że Cogill spełnił stawiany mu warunek...

 

 

źródło:  di.com.pl/news/48519,0,Skazana_za_P2P_nie_chce_reklamowac_RIAA_w_zamian_za_obnizenie_kary-Marcin_Maj.html


  • 1
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.