Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Szef antypirackiej organizacji RIAA dostał 1,4 mln pensji, a oszczędzać trzeba!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów
Walcząca z piractwem organizacja RIAA dostaje coraz mniej pieniędzy, a mimo to pensja jej szefa przekracza 1,4 mln dolarów. Organizacja zaczęła oszczędzać na pracownikach niższych rangą oraz na usługach prawniczych.


Różne organizacje branży rozrywkowej utożsamiane są z "twórcami", ale tak naprawdę nic nie tworzą. Zbierają natomiast ogromne pieniądze i wydają je na swoje potrzeby. Jednocześnie straszą wszystkich piractwem, co ma zachęcać do wydawania na walkę z piractwem jeszcze większych sum pieniędzy...

W marcu Dziennik Internautów odnotował, że walcząca z piractwem filmowym organizacja MPAA wypłaciła swojemu szefowi 2,4 mln dolarów pensji w roku podatkowym 2011. To ogromne pieniądze, jak na działalność, która rzekomo nie jest nastawiona na zysk.


RIAA dostaje mniej

Teraz możemy poznać finanse organizacji RIAA, rzekomo broniącej interesów przemysłu muzycznego. Serwis TorrentFreak dodarł do jej sprawozdania finansowego do celów podatkowych. Dotyczy ono roku podatkowego 2011, który zakończył się 31 marca 2012 r.

Sprawozdanie pokazuje, że przychody RIAA spadają. W roku 2011 organizacja dostała 24,8 mln dolarów, a jeszcze dwa lata wcześniej miała o 10 mln więcej! Co ciekawe, organizacja MPAA broniąca przemysłu filmowego zanotowała ostatnio wzrost przychodów. Wynika z tego, że przemysł muzyczny nie podchodzi do finansowania walki z piractwem tak entuzjastycznie, jak przemysł filmowy.


Szef RIAA = milioner

Mimo wyraźnego spadku przychodów szef RIAA Cary Sherman otrzymał 1,46 mln dolarów wynagrodzenia, czyli więcej, niż szef RIAA zarobił rok wcześniej. Dodatkowo w roku podatkowym 2011 aż 1,43 mln dolarów wziął ustępujący szef organizacji Mitch Bainwol.

Pensje innych czołowych przedstawiciele RIAA wynosiły od 300 do 620 tys. dolarów rocznie i tutaj również zdarzały się podwyżki. W sumie kierownictwo RIAA podzieliło między siebie ponad 4 mln dolarów.
Gdzie ten wybuch piractwa?

Na czym więc oszczędzano? Przede wszystkim liczba pracowników spadła do 60 osób, a jeszcze dwa lata wcześniej było to 107 osób. RIAA oszczędziła też na kosztach obsługi prawnej, które wyniosły "tylko" 1,2 mln dolarów, a jeszcze dwa lata wcześniej przekraczały 6,4 mln dolarów.

Co ciekawe, na budowę antypirackiego prawa sześciu ostrzeżeń RIAA wydała 250 tys. dolarów, czyli zaledwie część tego, co wypłacono szefowi. Nawet na podróże poszło więcej, bo ponad 761 tys. dolarów. Wydatki na lobbing pochłonęły 1,9 mln dolarów.

Teoretycznie te spadające wydatki na RIAA powinny oznaczać wybuch piractwa i ostateczny upadek przemysłu nagraniowego. Niestety dzieje się inaczej. W ubiegłym roku po raz pierwszy od 13 lat globalny przemysł nagraniowy zanotował wzrost przychodów. Nikt nie ma wątpliwości, że motorem tego wzrostu jest internet i nowoczesne usługi muzyczne, których rozwój RIAA hamowała przez lata.

Tymczasem RIAA przekonuje, że piratów trzeba zwalczać, nawet jeśli są to osoby konsumujące muzykę w największych ilościach.


źródło: http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!