Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Piraci mają trzy miejsca w parlamencie Islandii. Tego jeszcze nie było


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów
Partie piratów zdobywały już miejsca w parlamentach lokalnych, krajowych i w Parlamencie Europejskim, ale na Islandii po raz pierwszy będą to aż 3 miejsca na 63 możliwe.

Ruch piracki często przedstawiany jest w mediach jako niepoważny i nastawiony tylko na protesty. Niezależnie od tego trzeba przyznać, że polityczne formacje pirackie istnieją zaledwie od kilku lat, a mimo to zdobywają miejsca w parlamentach i zaczynają realnie wpływać na politykę.


Islandia: 5,1% głosów dla Piratów

Ostatnim sukcesem Partii Piratów jest zdobycie trzech miejsc w parlamencie Islandii, co było możliwe dzięki uzyskaniu 5,1% głosów. Trzeba tutaj zaznaczyć, że w jednoizbowym parlamencie tego kraju są zaledwie 63 miejsca, tak więc piraci będą mieli większy wpływ na politykę niż może się początkowo wydawać.

Jak podaje Ars Technica, w fotelach pirackich parlamentarzystów zasiądą:
  • Jón Þór Ólafsson, student;
  • Helgi Hrafn Gunnarsson, programista;
  • Birgitta Jónsdóttir, już wcześniej islandzka posłanka, mająca rzekomo powiązania z Wikileaks i będąca w centrum głośnej niegdyś sprawy związanej z inwigilowaniem Europejczyków na Twitterze przez władze USA.
Piraci to jednak "prawdziwa partia"?

W tym miejscu warto przypomnieć inne sukcesy wyborcze Partii Piratów. Szwecja ma w Parlamencie Europejskim dwóch pirackich europosłów. Piraci zdobywali też miejsca w parlamentach krajowych w Niemczech, m.in. w Kraju Saary i Berlinie. W kwietniu ubiegłego roku poparcie dla Parii Piratów w Niemczech oceniano na 13%, co wprowadzało w zakłopotanie komentatorów politycznych nieuznających Partii Piratów za "prawdziwą partię".

Nie da się ukryć, że Partia Piratów rzeczywiście nie jest postrzegana jako poważny gracz na scenie politycznej. Kolejny sukces w wyborach pokazuje jednak, że za jakiś czas nie będzie z czym dyskutować, bo miejsca w Parlamencie jednak o czymś świadczą. Poza tym piraci nie wysyłają do parlamentów ludzi niepoważnych, czego dobrym przykładem jest choćby europoseł-pirat Christian Engström.


Tymczasem w Polsce

W Polsce ruch antypiracki ciągle trwa, ale oficjalnie Partia Piratów miała przerwę w funkcjonowaniu. Odrodziła się w lutym tego roku. Nowa-stara polska partia ma europejskie ambicje i została już przyjęta do Pirate Parties International jako członek zwyczajny tej organizacji.

Na początku zeszłego roku Polska była krajem przodującym w protestach przeciwko ACTA. To sugeruje, że na naszej scenie politycznej również jest miejsce dla Partii Piratów.


źródło: http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!