Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

Nie powielajcie ACTA w zapisach TAFTA czy TTIP - prośba internautów do polityków


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
Ruszają negocjacje umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a USA. Może to być powtórka z ACTA, jeśli w umowie znajdą się zapisy o prawach autorskich w internecie. Organizacje obywatelskie już teraz zaapelowały do polityków, aby nie prowadzili tajnych negocjacji i nie próbowali powielać ACTA.

Słowo ACTA wszystkim kojarzy się z drakońskim ściganiem praw autorskich w internecie, ale w założeniach ACTA miała być czymś więcej - umową handlową regulującą kwestie podróbek i szerzej pojętej własności intelektualnej.

Równocześnie z ACTA powstała podobna umowa handlowa z Kanadą - CETA. Poza tym Unia Europejska angażowała się w ustanawianie innych "umów o wolnym handlu", które poruszały kwestie praw własności intelektualnej.

Teraz Unia chce ustanowić porozumienie o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi. W chwili obecnej nie ma ono nazwy, ale w mediach jest określane jako TAFTA (Transatlantic Free Trade Agreement) albo TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership).

TTIP nie należy mylić z TPP, które jest braciszkiem ACTA, ale nie zagrażającym bezpośrednio Unii Europejskiej.


Czy TAFTA (TTIP) to nowa ACTA?

Jak wspomnieliśmy, TAFTA albo TTIP to pomysł całkiem nowy. Pod koniec ubiegłego roku opinia publiczna wiedziała tylko tyle, że politycy amerykańscy naprawdę myślą o stworzeniu porozumienia, które stymulowałoby wymianę handlową pomiędzy USA i UE.

13 lutego tego roku prezydent USA Barack Obama spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem oraz z przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso. Wówczas oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie negocjacji w sprawie porozumienia. Na początku marca Parlament Europejski wydał krótki komunikat na temat opinii europosłów w tej sprawie.

Poza tym o TAFTA czy też TTIP wciąż niewiele wiadomo. Jest wysoce prawdopodobne, że negocjacje będą tajne, podobnie jak w przypadku ACTA. Można się wówczas obawiać, że strona amerykańska będzie chciała uregulować m.in. kwestie własności intelektualnej w środowisku cyfrowym. Jeśli do tego dojdzie, może się powtórzyć scenariusz ACTA.

Dołączona grafika


Nie zamieniajcie TAFTA w ACTA bis!

Jest jeden sposób, aby TAFTA czy też TTIP nie powtórzyła losu ACTA. Wystarczy, że uczestnicy negocjacji będą przejrzyście i na bieżąco informować o tym, co robią. Poza tym byłoby dobrze, gdyby TAFTA dotyczyła naprawdę takich kwestii, jak handel i inwestycje, a nie ściganie internetowego piractwa. Z pewnością da się zrobić dobrą umowę o wolnym handlu z pominięciem tego tematu.

15 marca 38 europejskich i międzynarodowych organizacji wystosowało oficjalną prośbę o wyłączenie kwestii ochrony praw autorskich z negocjacji TAFTA (TTIP). Umowa - zdaniem tych organizacji - nie powinna zagrażać otwartemu internetowi, dostępowi do leków czy edukacji.

Ponadto organizacje obywatelskie poprosiły o przejrzyste negocjowanie umowy, najlepiej poprzez publikowanie dokumentów negocjacyjnych.

Pod deklaracją podpisała się m.in. polska organizacja Internet Society Poland, a także europejska European Digital Rights oraz amerykańska Electronic Frontier Foundation.

Czy politycy posłuchają? Nie wiadomo, ale nie będą mogli przynajmniej twierdzić, że są zaskoczeni i nie rozumieją oporu. Bardziej niż kiedykolwiek jest jasne, że obywatele nie chcą tajnych negocjacji o prawach autorskich w internecie przy okazji umowy handlowej.


źródło: http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#2
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
Czy TTIP powieli błędy ACTA? To jest ciągle możliwe!
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

TTIP będzie kolejnym wcieleniem ACTA? Jutro pierwsze istotne starcie
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

TTIP następcą ACTA - tego chce Parlament Europejski
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 1
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#3
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
TTIP może być drugim ACTA. Parlament Europejski się zgadza
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#4
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
TTIP - możliwy następca ACTA - po pierwszej rundzie negocjacji

http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

 

 

Jest wyciek o TTIP, następcy ACTA. Mówi o regulowaniu internetu i "pośredników"

http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html


 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!