Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Zdjęcie

FireCash - jak to jest z tym logo? Kradzione?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów
Witam

Na innym forum znalazlem kiedys cos ciekawego ;) A mianowicie logo pewnej firmy, ktore jest bardzo podobne do logo firecash.

Logo FireClick Media:
Dołączona grafika
Adres strony: http://www.fireclickmedia.com/

Logo FireCash:
Dołączona grafika
Adres strony: http://www.firecash.org/

Jak widac motywy sa bardzo podobne. Plomyk po lewej, fonty, nawet sam pomysl na "Fire" w nazwie - sa az takie zbiegi okolicznosci, by przypadkiem wpasc na podobna nazwe, a do podobnej nazwy stworzyc podobne logo z podobnym napisem? Wg mnie male..

No ok ale co bylo pierwsze?
Dlugo nie trzeba szukac - FireClickMedia. Wg webarchive FireClickMedia z tym logiem byla online juz 12 litego 2010 roku: http://web.archive.o...clickmedia.com/ / screen: http://screenshu.com...r/ai/dzna7a.jpg podczas gdy FireCash ponad rok pozniej: http://web.archive.o...//firecash.org/ / screen: http://screenshu.com...c/yj/40vgr8.jpg

Jakby ktos nie wierzyl temu serwisowi to WHOIS tez to potwierdza:
FireMediaClick.com: http://img707.images...62/20518073.png
FireCash.org: http://img441.images...10/30597181.png
  • 3
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5466 postów
Szczerze mówiąc sam jestem ciekaw bo nie pamiętam jak ta sprawa została kiedyś wyjaśniona.
  • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

Diqtion

Diqtion

Rozkręca sie

• VIP
  • 262 postów
Była już wyjaśniana setki tysięcy razy, ale ulung widzę nie pierwszy raz coś odkopał i próbuje znów zrobić aferę. Jeżeli nie odróżniasz słowa kradzione od wzorowane (zresztą 1 logotyp też nie jest pierwowzorem, bo oba logotypy były wzorowane napracy z jakiejś stronki z grafikami) to przykro mi serdecznie. Fire to ogień także to tak samo jakbym ja oskarżył karcza, że Share ukradł od FB o.O
  • 0

Dołączona grafika

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5466 postów
Ja to bardziej od ShareCasha, a "Bay" od "The Pirate Bay" :P

A skoro już ten temat (choć wydaje mi się, że tutaj też był już kiedyś poruszony), to jestgdzieś może dostępna ta praca na której się wzorowaliście?
  • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

HardPlayer

HardPlayer

Jestem Bogiem

• Administrator
  • 1620 postów
Diqtion, na prawdę nie wiem czym spowodowana jest Twoja ostra reakcja. Czy tego samego nie dałoby się napisać kulturalnie i spokojnie? Jak Ty, jako mentor z dużym doświadczeniem możesz się tak zachowywać na publicznym forum?
Mówisz, że kwestia była poruszana kilkukrotnie, zalinkuj do miejsca w sieci, gdzie to omawialiście. Mówisz, że ulung nie pierwszy raz coś odkopał i próbuje nakręcić aferę, nie dopuszczając do wiadomości faktu, że ulung mógł zetknąć się z tym po raz pierwszy.

Cóż, w stosunku do FC to zdanie powtarzałem kilka razy i zrobię to jeszcze raz. Opieszałość i takie podejście bardzo szkodzi wizerunkowi serwisu. Nie każdy jest alfą i omegą, i nie każdy śledzi wszystkie fora, serwisy, blogi dotyczące zarabiania i FC.
W Twojej wypowiedzi zawarłeś niepochlebną opinię wobec naszego użytkownika, jednak nie załączyłeś nic, co poparłoby Twoją opinię. Zauważ, że ulung bardzo rzetelnie uzasadnił swoje spostrzeżenia. Ty nie.
  • 0

Diqtion

Diqtion

Rozkręca sie

• VIP
  • 262 postów
Panie szanowny HardPlayer, tak mam pisaś, żeby przypadkiem kogoś nie urazić? Z każdym kto zachowuje poziom, pisze na poziomie, ulung jest osobą, która na siłe szuka czegoś na FC, robi to nie raz nie dwa, ja nie mam obowiązku informowania każdego co i jak się dzieje, Ty również robisz z siebie wielkiego Pana wszędzie gdzie to możliwe. Nie mówię, że to źle, bo poziom trzeba trzymać, ale naprawdę Twoje wypowiedzi w tematach, gdzie tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia, ale napisać musisz, bo chcesz pokazać, że zjadłeś wszystkie rozumy i jak zwrócisz komuś uwagę na rzeczy kompletnie nie ważne to będziesz lepszy jest denerwujące.

Powiedz mi, dlaczego np. Karczu, który ma bądź co bądź konkurencyjny serwis zawsze potrafi zachować się w porządku? Przyjął moją wypowiedź z uśmiechem i wszystko jest tak jak ma być, Ty jednak musiałeś się zbulwersować mimo, że tak jak już pisałem, nie masz nic konkretnego do wniesienia w ten temat.
  • 0

Dołączona grafika

HardPlayer

HardPlayer

Jestem Bogiem

• Administrator
  • 1620 postów
Ja się nie zbulwersowałem. Pokazałem tylko, że Ty postąpiłeś nieadekwatnie do stanowiska, które piastujesz.

I znów nie poparłeś swojego zdania niczym. Tylko teraz na dokładkę niepochlebnie podsumowałeś mnie. Pozwól, że zacytuję:

Twoje wypowiedzi w tematach, gdzie tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia, ale napisać musisz, bo chcesz pokazać, że zjadłeś wszystkie rozumy i jak zwrócisz komuś uwagę na rzeczy kompletnie nie ważne to będziesz lepszy jest denerwujące.

Rozumiem, że każdy ma własne zdanie, ale czy mógłbyś być tak miły i dać linki, tudzież zacytować inne moje denerwujące wypowiedzi? Wiesz, jako administrator muszę trzymać poziom i nie chcę denerwować swoich użytkowników. Będę Ci zatem bardzo wdzięczny, jeśli otrzymam od Ciebie to o co proszę.
  • 0

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5466 postów
Panowie, wyjaśnijcie to w ringu, na GG lub PW, przy czym ja sugeruję tą pierwszą formę :)

Ja bym prosił tylko o tą pracę na której się wzorowała zarówno tamta firma, jak i Wy - podrążę trochę temat, aby wyjść z tego offtopu.
  • 0

Kashino

Kashino

Żaczek

• Top Earner
  • 232 postów
Logo jest podobne ale nie identyczne, nie wiem po co ten szum :) Oni nie pierwsi i nie ostatni wzorują się na logach innych firm :P
  • 0
Dołączona grafika

Diqtion

Diqtion

Rozkręca sie

• VIP
  • 262 postów
Nie ma problemu Karczu: http://arpad.deviant...-logo-120124546

Jak widać prezentowana przez ulunga firma, praktycznie identycznie "zerżneła" logo, zmianiając tylko kolor "wnętrza" z niebieskiego na zielony my się tylko wzorowaliśmy.

Z Tobą HP nie mam zamiaru dyskutować, bo Twoje wymądrzanie się jest tym, czego u ludzi najbardziej nienawidzę, ja jestem młodym, normalnym chłopakiem i nie "piastuję" żadnego stanowiska, a z poleconymi nie rozmawiam, jak z podwładnymi tylko jak równy z równym, o wszystkim.
  • 2

Dołączona grafika

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5466 postów
Dzięki! Faktycznie bardzo podobne, z czego FireClick baaardzo podobne :)
  • 0

Diqtion

Diqtion

Rozkręca sie

• VIP
  • 262 postów
Tak jak pisałem FireClick ma tylko zmienony kolorek płomyczka, u nas tylko wzorowany jest sam jego zarys, kiedyś jeden z grafików pisał na LCP że tak naprawdę nasz różni się wieloma szczegółami i dokładnie je wypisał, ale nie moge teraz tego znaleźć.
  • 0

Dołączona grafika

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5466 postów
Spoko, nie trzeba :) Teraz widać to wyraźnie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!