Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Dropbox.com


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_noutilus_*

Guest_noutilus_*
 • Gość

Dropbox - wygodny dysk internetowy


Dołączona grafika


Usługi dysków internetowych funkcjonują w Internecie już od dawna, jednak ich użytkowanie od zawsze wiązało się z ograniczeniami nałożonymi na użytkowników: mała pojemność, kwestia poufności danych, czy też kiepski interfejs. Jednak w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się poprawiać. Powstało kilka usług godnych uwagi. Jedną z nich o której jest ostatnio głośno, jest Dropbox, na którego osobiście zwróciłem uwagę w ostatnim czasie, za sprawą dużej liczby postów na forach w Internecie. Dziś postaram się napisać o nim troszkę więcej.
Dlaczego Dropbox?

Dropbox jest nowym i użytecznym dyskiem internetowym. Dostępny jest w trzech różnych wersjach:
 • Basic - 2GB za darmo
 • Pro 50 - 50GB 9,99$ za miesiąc
 • Pro 100 - 100GB 19,99$ za miesiąc

DropBox w przeglądarce
Dołączona grafikaJa postanowiłem skorzystać z oferty darmowej, czyli wersji 2 gigabajtowej, która jak na mój gust, wystarczy do składowania wielu różnych zasobów. Dostęp do dysku, uzyskujemy właściwie za pomocą dowolnej platformy. Dropbox posiada specjalne wersje aplikacji między innymi dla:
 • Windows
 • Linux
 • Mac OS
 • Android
 • iPhone

DropBox w Windows
Dołączona grafika


Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasz dysk internetowy może być widoczny jak zwykły katalog w systemie (z tym, że ten katalog będzie synchronizować się ze zdalnym serwerem), co umożliwia bardzo praktyczny i szybki dostęp do danych. Zaletą jest oczywiście mnogość platform. Sam korzystam z wersji do Windows, Linux oraz Androida, dzięki czemu wszędzie mogę mieć szybki dostęp do często używanych dokumentów, zdjęć, plików itp. Oprócz wymienionych wyżej platform, należy doliczyć jeszcze dostęp z poziomu przeglądarki (screen 1), dzięki czemu z Dropboxa możemy korzystać właściwie wszędzie:)

Instalując Dropbox np. w Windows, powinniśmy wskazać katalog, który będzie lokalnym odzwierciedleniem naszego konta Dropbox. Po utworzeniu konta w katalogu pojawi się kilka przykładowych dokumentów oraz dwa katalogi: Public oraz Photos.

Pierwszy z nich, odpowiedzialny jest za udostępnianie danych innym użytkownikom sieci (o tym szerzej w kolejnym akapicie), a drugi pozwala na przechowywanie zdjęć.
Zdjęcia umieszczone w katalogu Photos mają tą zaletę, że mogą być przeglądane tak jakby były one w galerii i to nawet z poziomu strony WWW.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby tworzyć rozległą strukturę własnych katalogów:)
Interfejs Dropboxa jest niezwykle intuicyjny i przyjemny. Pewną wadę może stanowić brak języka polskiego, jednak mimo tego, obsługa Dropboxa nie powinna przysporzyć nikomu problemów.

Jeszcze jedną ważną rzeczą, o której warto wspomnieć, to bonusy dodatkowych MB dla aktywnych użytkowników np. poprzez zaproszenie innych użytkowników, czy też wypełnienie kroków z punktu Get Started. To co ważne przy zapraszaniu użytkowników to, że dodatkową pojemność dostaje zapraszający i zapraszany:)


DropBox w Androidzie
Dołączona grafikaUdostępnianie danych
Udostępniać dane możemy w Dropboxie na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy i najbardziej popularny to umieszczanie plików w katalogu Public. Jeśli umieścimy tam jakiś plik to po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy mamy opcję:

Copy public link

Po jej użyciu, w schowku systemowym pojawi się link do udostępnionego pliku, do którego dostęp ma każda osoba - nawet nie zarejestrowani użytkownicy Dropboxa. Przykład takiego linku:

http://dl.dropbox.com/u/8087193/Android%20intro.pdf

Drugą opcją jest współużytkowanie folderów. Po wybraniu odpowiedniego katalogu, możemy wybrać opcjęShare folder, a następnie wskazać adresy e-mail użytkowników Dropboxa, którzy mają mieć dostęp do takiego katalogu. Dzięki takiemu zabiegowi, kilka osób będzie mogło publikować pliki do jednego katalogu i wszyscy będą na bieżąco synchronizowani, ponieważ będą widzieć katalog na swoim koncie. Warto taką opcję rozważyć w kręgu zaufanych osób.


Alternatywy
Jeśli kogoś nie zadowala Dropbox, bo np. uważa że naruszy on jego prywatność, to może skorzystać z alternatyw. Jedną z nich jest na pewno SkyDrive Microsoftu, który oferuje 25GB pojemności za darmo. Niestety w tym przypadku nie otrzymamy np. wsparcia dla wielu systemów. W Internecie na pewno znajdziecie jednak wiele innych alternatywnych dysków.

źródło - http://www.altcontro...sk-internetowy/


 • 1

#2
Guest_noutilus_*

Guest_noutilus_*
 • Gość
Dropbox wkrótce umożliwi nam podgląd dokumentów oraz ułatwi zarządzanie zdjęciami.

Więcej info tu: http://antyweb.pl/dr...anie-zdjeciami/
 • 0

#3
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów
Dobra rzecz. Fajnie, jakby jeszcze umożliwili edycję (tak jak np. Google), ale to pewnie tylko kwestia czasu.
 • 1

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.