Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

P2P i BitTorrenta nie da się zniszczyć, ale można przejąć jego odbiorców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów
Ruch BitTorrenta wzrósł w czasie ostatniego półrocza o 40% w USA, ale w ogólności jego udział wśród innych usług spadł. Wydaje się, że Antypiraci nie zaszkodzili tej usłudze P2P, natomiast rozwój takich usług, jak Netflix czy YouTube, może zmienić piratów w nabywców.

Osoby zniesmaczone propozycjami zaostrzania prawa autorskiego często przedstawiają argument, że przemysł rozrywkowy powinien się skupić na rozwoju nowych usług, a nie na walce z piractwem. Przemysł niestety słucha organizacji takich, jak RIAA czy IFPI, które dostają od niego pieniądze na walkę z piractwem. Organizacje te przedstawiają więc przekłamane lub źle interpretowane dane, które mają przekonać, że walka z piractwem się opłaca.

Garść ciekawych danych, które wydają się przemawiać za czymś przeciwnym, przedstawiła ostatnio firma Sandvine. Wydała ona raport pt. Global Internet Phenomena, który dotyczy m.in. najpopularniejszych usług sieciowych. Raport nie skupia się na kwestii praw autorskich. Poświęcony jest przede wszystkim temu, jak internauci korzystają z sieci.


BitTorrent rośnie, ale mniej znaczy

Raport mówi m.in. o 40% wzroście ruchu BitTorrenta w USA w ciągu ostatniego półrocza. Jednocześnie jednak wzrasta ruch powodowany przez inne usługi i udział BitTorrenta w całym generowanym ruchu spada. Obecnie udział ten wynosi 10,31%, a Sandvine spodziewa się, że już w przyszłym półroczu spadnie on poniżej poziomu 10%.

Nie wydaje się zatem, aby internauci w USA jakoś szczególnie wystraszyli się gigantycznych kar, takich jak ta nałożona na Jammie Thomas-Rasset. Coraz częściej jednak zdarza się, że konsumują oni rozrywkę przez usługi inne niż BitTorrent. Jakie to usługi?


Netflix wygrywa z P2P

Tabela poniżej przedstawia usługi generujące najwięcej ruchu wśród użytkowników łączy stacjonarnych w USA w godzinach szczytu.

Dołączona grafika

Jak widać, Amerykanie generują większość ruchu przez legalne usługi wideo (YouTube i Neflix). Dopiero potem są strony WWW i BitTorrent. Tabela z danymi dla Europy ukazuje nieco inny obraz.

Dołączona grafika

W Europie większe znaczenie mają YouTube i BitTorrent. Trudno to wytłumaczyć inaczej niż... brakiem dostępu do Netflix. Z usługi tej mogą korzystać mieszkańcy tylko niektórych krajów UE, a najwyraźniej konsumenci postrzegają ją jako alternatywę dla P2P i BitTorrenta.


Konsument nie chce kraść, tylko... obejrzeć film

Powiedzmy szczerze - P2P i BitTorrent mogą być przez internautów postrzegane jako coś przestarzałego i niewygodnego w obsłudze. O wiele lepiej jest po prostu siąść i oglądać, a takie możliwości daje YouTube oraz usługi VoD. Ważniejsza jest wygoda niż bezpłatność usługi.

Dlaczego zatem ktokolwiek używa BitTorrenta? Bo nadal może się on wydawać wygodniejszy niż niektóre legalne oferty. Film z BitTorrenta mogę pobrać zaraz po premierze, podczas gdy na film "legalny" do obejrzenia na komputerze muszę czekać kilka tygodni. Piraci nie są winni temu stanowi rzeczy.


źródło: http://di.com.pl/new..._odbiorcow.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.