Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Gottfrid Svartholm Warg - Współtwórca TPB zatrzymany w Kambodży


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

Współtwórca portalu Pirate Bay zatrzymany w KambodżyWspółtwórca szwedzkiego portalu internetowego Pirate Bay, umożliwiającego nielegalne ściąganie plików, został zatrzymany w Kambodży na prośbę Szwecji i władze Kambodży przygotowują jego ekstradycję do ojczyzny - podała agencja Associated Press.


Gottfrid Svartholm Warg został zatrzymany w domu, który wynajmował w stolicy Kambodży - Phnom Penh. Kambodża nie ma umowy o ekstradycji ze Szwecją, ale poprosiła o szczegóły na jego temat i "oczekuje na jego wydalenie" - poinformowała policja.


The Pirate Bay (Zatoka Piratów) z siedzibą w Szwecji od lat jest solą w oku branży rozrywkowej, zapewniając milionom użytkowników na całym świecie darmowy dostęp do plików muzycznych, filmowych czy gier komputerowych. Strona służy jako wyszukiwarka tzw. torrentów, plików, które służą do darmowego ściągania plików.


W 2009 roku sąd w Sztokholmie skazał założycieli portalu za nielegalne udostępnianie treści objętych prawem autorskim na kary jednego roku więzienia oraz grzywny. Po apelacji w 2010 roku dwóm z nim zmniejszono nieco karę więzienia, jednak Svartholm Warg nie pojawił się na rozprawie apelacyjnej i sąd potrzymał wobec niego poprzedni wyrok.


Kiedy nie stawił się w celu odbywania kary, Szwecja w kwietniu br. wydała za nim międzynarodowy list gończy. (PAP)Źródło: http://www.pap.pl/pa...kSum=-443353047


 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#2
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

Gottfried Svartholm Warg usłyszał nowe zarzuty

Dołączona grafikaGottfried Svartholm Warg, jeden z współzałożycieli The Pirate Bay, został zatrzymany przez kambodżańskie służby policyjne w Phnom Penh, stolicy kraju, prawie dwa tygodnie temu. Oficjalny powód aresztowania wszystkim wydawał się oczywisty.

Okazuje się jednak, że Gottfried Svartholm Warg zatrzymany został nie, jak wcześniej podawały media, za naruszanie praw autorskich, za które ścigany był międzynarodowym listem gończym, a za udział w zhakowaniu szwedzkiej firmy Logica, która świadczy usługi informatyczne biurom podatkowym w tym kraju. Serwery firmy na przestrzeni ostatnich dwóch lat padły ofiarą licznych cybernetycznych ataków, które poważnie zagroziły dokumentacji podatkowej.

Jeżeli zarzuty postawione Wargowi są prawdziwe, to stawia go to w zupełnie nowym świetle - do tej pory przez wiele środowisk uznawany był za internetowego Robin Hooda, który wraz z kolegami stworzył The Pirate Bay nie z chęci zysku, ale po to by zapewnić swobodny przepływ informacji w Internecie.

Warg nadal oczekuje na ekstradycję. Źródła donoszą, że stan jego zdrowia nie jest najlepszy. Najprawdopodobniej po powrocie do kraju, współzałożyciel The Pirate Bay stanie ponownie przed sądem, gdzie usłyszy nowe zarzuty.


Źródło: http://www.conowego....e-zarzuty-6701/
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#3
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

Założyciel The Pirate Bay już w Szwecji, ale nie zatrzymano go za piractwo


Gottfrid "Anakata" Svartholm, założyciel The Pirate Bay, wrócił do Szwecji i trafił od razu w ręce władz. Prokuratura potwierdziła jednak, że powodem jego zatrzymania nie były naruszenia praw autorskich i piracka działalność The Pirate Bay.


Gottfrid Svartholm to "słynny pirat zatrzymany w Kambodży", a przynajmniej w taki sposób zaczęła go określać prasa. Kilkanaście dni temu został on zatrzymany w stolicy Kambodży (Phnom Penh), którą akurat odwiedził Amerykański Przedstawiciel ds. Handlu (USTR). Chcąc nie chcąc prasa połączyła te fakty, bo USTR to jeden z urzędów mocno zaangażowanych w kwestie ochrony amerykańskiej własności intelektualnej.

Potem okazało się, że założyciel The Pirate Bay będzie przekazany do Szwecji pomimo braku umowy ws. ekstradycji, a dwa dni później wyszło na jaw, że Szwecja udzieliła Kambodży hojnej pomocy w wysokości 59 mln dolarów. To również był zastanawiający przypadek, odnotowany przez wielu komentatorów.

Przed weekendem pojawiły się informacje sugerujące, że zatrzymanie założyciela The Pirate Bay nie miało związku z działalnością piracką, ale raczej z wyciekiem danych z firmy Logica, która świadczyła usługi dla szwedzkiego urzędu podatkowego. Wcześniej w związku z tym wydarzeniem zatrzymano dwie inne osoby, z których jedna była zaangażowana w działalność organizacji Piratbyrån, która dała początek The Pirate Bay.

Wczoraj informacje te potwierdził komunikat na stronie Szwedzkiego Prokuratora Generalnego. Wynika z niego, że "mężczyzna aresztowany w Kambodży został przekazany do Szwecji", a władze mają czas na przesłuchanie go w areszcie do 14 września. Komunikat potwierdza, że chodzi o mężczyznę poszukiwanego już wcześniej w związku z wyrokiem przeciwko The Pirate Bay, a obecne aresztowanie ma związek ze zhackowaniem systemu firmy Logica.

Szwedzka telewizja publiczna (SVT) również informuje o dotarciu Svartholma do Szwecji i zatrzymaniu go przez szwedzką policję. Podobno jest on przesłuchiwany bez adwokata. Telewizja dotarła do materiału policji z Kambodży, na którym widzimy założyciela The Pirate Bay w momencie odlotu do kraju (zob. poniżej).

Kolega Svartholma Peter Sunde (były rzecznik TPB) przypomina na Twitterze, że firma prowadzona przez Svartholma świadczyła w przeszłości usługi dla Wikileaks. Do tego dochodzi działalność piracka. Nadal żywe są sugestie, że aresztowanie Svartholma ma charakter polityczny.


Wspomniany materiał filmowy znajdziemy w źródle: http://di.com.pl/new...ctwo_wideo.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.