Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

TorrentGuard - naukowcy mają sposób na fałszywe torrenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Karczu

Karczu

    Administrator

  • Administrator
  • 5471 postów
TorrentGuard to narzędzie do rozpoznawania fałszywych torrentów, stworzone przez naukowców. Można dzięki temu uniknąć ściągnięcia wirusa albo innych niechcianych treści z P2P. To również ciekawy przykład naukowego podejścia do BitTorrenta.

Najczęściej gdy słyszymy o badaniach P2P, kojarzy się to z różnymi raportami antypirackimi. Te raporty nie mają jednak wiele wspólnego z badaniami naukowymi tego zjawiska i nie prowadzą do wytworzenia jakiejś istotnej wiedzy.

Od czasu do czasu naukowcy na dobre biorą się za P2P, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, że korzystanie z P2P łączy się z depresją. Uczeni brali się też za kwestie techniczne, opracowując m.in. metodę przyśpieszenia BitTorrenta.

Ostatnio zagadnieniem bezpieczeństwa użytkowników BitTorrenta zajęli się badacze z Uniwersytetu Karola III w Madrycie. Skoncentrowali się oni na problemie tzw. fałszywych torrentów, czyli plików, które "udają" zwykłe treści do pobrania, a w rzeczywistości zawierają coś, czego użytkownik nie chce (często złośliwe oprogramowanie).

Według naukowców z hiszpańskiej uczelni nawet co trzeci plik torrent może być fałszywy. Doświadczeni użytkownicy BitTorrenta potrafią takie pliki rozpoznać, a moderatorzy serwisów torrentowych usuwają je kilka minut lub godzin po opublikowaniu. To jednak nie wystarcza. Kilkugodzinne życie fałszywego torrenta wystarczy, aby kilka osób połknęło przysłowiowy haczyk i zaczęło pobierać niechciane treści. Badacze szacują, że nawet 12,4% użytkowników z USA może pobierać fałszywe torrenty. Co ciekawe, dla Polski ten odsetek wynosi tylko 2,6%.


Sprawdź torrenta!

W oparciu o wyniki badań stworzono narzędzie TorrentGuard, które jest dostępne jako aplikacja online oraz wtyczka do programu Vuze.

Na stronie TorrentGuard: http://torrentguard.netcom.it.uc3m.es/ dostępne są również artykuły naukowców, objaśniające wiedzę stojącą za praktycznym narzędziem. Naukowcy ustalili m.in. że stosunkowo duża grupa fałszywych torrentów publikowana jest przez małą grupę osób.

Przedstawiciel projektu TorrentGuard Rubén Cuevas rozmawiał na temat narzędzia z serwisem TorrentFreak. Przyznał, że marzy mu się współpraca z serwisami torrentowymi oraz twórcami programów do pobierania. Integracja tych narzędzi z TorrentGuard mogłaby zdaniem naukowców zapobiec milionom pobrań fałszywych torrentów.

Nie mniej ważne od narzędzi jest edukowanie użytkowników BitTorrenta i innych sieci P2P. Wcale nie chodzi o ułatwianie piractwa, bo BitTorrent to przede wszystkim narzędzie do dystrybucji cyfrowych treści bez dużych inwestycji w infrastrukturę. W ten sposób wykorzystała go cyfrowa biblioteka Internet Archive, która udostępniła ponad milion torrentów.

Badacze z Hiszpanii wykazali również, że zjawisko fałszywych torrentów nie jest marginalne. Tym bardziej należy je badać i zastanawiać się nad rozwiązaniami problemu.


źródło: http://di.com.pl/new...e_torrenty.html
  • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.