Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Antypiraci nie dopadli SumoTorrent, więc zniszczą dostawcę hostingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów


Antypiraci nie dopadli SumoTorrent, więc zniszczą dostawcę hostingu

Dołączona grafika


Antypiraci mają fantazję. Nie uda im się pozwać lub zablokować strony SumoTorrent, więc postanowili pozwać firmę XS Networks, która kiedyś dostarczała jej usługę hostingu. Wyrok sądu w tej sprawie może być bardzo brzemienny w skutkach.

Jak powszechnie wiadomo, holenderska organizacja antypiracka BREIN jest bardzo aktywna, szczególnie na polu walki z torrentami. Udało jej się doprowadzić do zablokowania The Pirate Bay, ale ciągle wymyka jej się z rąk inna strona torrentowa - SumoTorrent.

SumoTorrent korzystała z hostingu w Holandii, potem przeniosła się do Kanady, po czym wróciła do Holandii, korzystając z usług firmy XS Networks. Naturalnie zainteresowała się tym BREIN.

Jak podaje TorrentFreak, antypiraci wystąpili do XS Networks z prośbą o zamknięcie strony SumoTorrent i dostarczenie informacji na temat jej operatorów. XS Networks nie zrobiła tego, prosząc o przedstawienie nakazu sądowego. Tymczasem strona SumoTorrent przeniosła się na Ukrainę, a gdy BREIN dostała żądane informacje od XS Networks, okazały się one bezwartościowe, tzn. wpisy w rejestrach dostawcy hostingu były nieprawdziwe.

Antypiraci z BREIN doszli do wniosku, że ich niepowodzenie zostało spowodowane przez XS Networks i dlatego pozwali firmę hostingową. BREIN twierdzi, że XS Networks posiada informacje, które mogłyby pozwolić na identyfikację właściciela SumoTorrent, ale dostawca hostingu zaprzecza, jakoby je miał. Z punktu widzenia XS Networks wygląda to tak, jakby BREIN chciała zniszczyć dostawcę hostingu właściwie bez dobrego powodu.


Sukces BREIN albo strata czasu

Na stronie XS Networks znajduje się obecnie tylko oświadczenie dotyczące całej sprawy. Firma wstrzymała działalność i stoi na stanowisku, że żadna ze stron przez nią hostowanych nie prowadziła nielegalnej działalności.

W oświadczeniu przedstawiciele XS Networks napisali też: BREIN zrobiła spektakl z naszych ostatnich miesięcy w biznesie (...) BREIN będzie celebrować to jako przykład ich pracy dla uczestników przemysłu muzycznego, podczas gdy była to tylko strata czasu na coś, co zdarzyłoby się bez nich.

Los XS Networks jest przesądzony, ale toczący się proces będzie bardzo istotny dla dostawców hostingu w Holandii. Okaże się bowiem, czy mogą oni odpowiedzieć za rzekome naruszenia stron, które są przez nich obsługiwane. Opisana wyżej sytuacja wydaje się mocno absurdalna, jeśli weźmiemy pod uwagę, że strona z torrentami działa w najlepsze, ale odpowiedzialność grozi dostawcy hostingu.

Antypiraci nie widzą w swoim działaniu nic niestosownego, jakby po raz kolejny chcieli pokazać, że chcą tylko procesów i kar. Nieważne, kto ma być ukarany i za co. Byle tylko ktoś został ukarany.

Trudno powiedzieć, co zrobi sąd. Holandia wydaje się postępowym krajem, który jako pierwszy w Europie zagwarantował neutralność sieci, ale jest to również kraj, w którym doszło do ocenzurowania Partii Piratów i to przez sędziego powiązanego z organizacjami antypirackimi. Wszystko może się zdarzyć.


Źródło: http://di.com.pl/new...e_hostingu.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.