Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Demonoid: zamknięcie serwisu to dyplomacja. Ukraina składa ofiarę USA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów


Demonoid: zamknięcie serwisu to dyplomacja. Ukraina składa ofiarę USA

Dołączona grafika


Demonoid - jeden z najstarszych trackerów BitTorrenta - został zamknięty po interwencji ukraińskich organów ścigania. To raczej nie przypadek, że zamknięcie Demonoida poprzedza wizytę wicepremiera Ukrainy w USA.

Demonoid, jeden z najstarszych serwisów umożliwiających pobieranie plików przez sieć BitTorrent, miał pod koniec lipca poważne problemy z atakami DDoS. Teraz dowiadujemy się o jego zamknięciu. Jak podaje Komiersant Ukraina, serwis zniknął z sieci po interwencji policjantów z Kijowa, którzy przeprowadzili kontrolę w biurze firmy hostingowej ColoCall.

Jeden z pracowników ColoCall powiedział anonimowo gazecie, że policjanci skopiowali dane z serwerów Demonoida i zabezpieczyli je, ale sprzęt nie został skonfiskowany. Inny pracownik ColoCall twierdzi, że Demonoid dysponuje danymi zapasowymi, które pozwolą wznowić działalność strony w ciągu kilkunastu minut.

Jeszcze inne źródło gazety, zbliżone do ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziało, że zamknięcie Demonoida nastąpiło przed wyjazdem Wałerija Choroszkowskiego (wicepremiera Ukrainy) do USA. Zgadnijcie o czym Choroszowski ma rozmawiać czasie wizyty w USA? Tak! O prawie autorskim (zob. Коммерсантъ Украина, Изгнание трекера).

Łączenie zamknięcia Demonoida z dyplomacją brzmiałoby jak teoria spiskowa, ale podobne rzeczy widzieliśmy już nie raz.


Dyplomaci antypiraci

Dyplomatyczne depesze ujawnione przez Wikileaks potwierdziły naciski na Szwecję, aby ta ścigała twórców The Pirate Bay i wprowadziła rozwiązania prawne zbliżone do prawa trzech ostrzeżeń. Były też naciski na Hiszpanię dotyczące tzw. prawa Sinde.

A czy uwierzycie, że absolutnie przypadkowo w Kolumbii podjęto prace nad ustawą podobną do SOPA akurat przed wizytą Baracka Obamy? W to możecie nie wierzyć, ale w przeszłości całkiem oficjalnie mówiono o tym, że zamknięcie serwisu AllofMP3.com było jednym z warunków przystąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu. Dyplomacja nie od dziś łączy się z walką z piractwem, szczególnie jeśli jest to dyplomacja na linii USA - inny kraj.

Co do Demonoida - sprawa nie wydaje się zamknięta. Nie będzie zaskakujące, jeśli serwis odżyje lada dzień, być może korzystając z usług hostingu w innym kraju. Jeśli tak się stanie, zainteresowanie jego usługami zapewne wzrośnie, bo przecież w najbliższych dniach może być o Demonoidzie naprawdę głośno.

Nawet jeśli Demonoid nigdy nie wróci, naiwne jest zakładanie, że będzie to poważne uderzenie w zjawisko wymieniania się plikami. Wewnętrzne dane RIAA zdają się zresztą potwierdzać, że ta wymiana zachodzi bardziej offline niż online. Tak naprawdę niewiele się zmieniło poza tym, że dyplomacja znów pokazała swoje brzydsze oblicze.


Źródło: http://di.com.pl/new...ofiare_USA.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#2
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
Demonoid: Trwa międzynarodowe śledztwo Interpolu

Zamknięcie serwisu Demonoid nie było działaniem tylko ukraińskich władz, tak przynajmniej twierdzi Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI), która wie o śledztwie więcej. Działania prowadzone są z udziałem Interpolu także w Meksyku, gdzie prawdopodobnie przebywają operatorzy Demonoida.

Dziennik Internautów pisał o tym, że Demonoid - jeden z najstarszych trackerów BitTorrenta - został zamknięty po interwencji ukraińskiej policji i to akurat na dzień przed planowaną wizytą wicepremiera Ukrainy w USA. Nadal nie można wykluczyć, że zamknięcie Demonoida było czymś w rodzaju dyplomatycznego prezentu. Niemniej teraz wiadomo więcej o śledztwie, które jest prowadzone na dość dużą skalę.

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI) wczoraj oficjalnie skomentowała zamknięcie Demonoida.

- IFPI złożyła liczne skargi przeciwko nielicencjonowanej usłudze, która notorycznie naruszała prawa wytwórni członkowskich. W odpowiedzi Interpol skoordynował międzynarodowe wysiłki, które spowodowały zamknięcie strony i zajęcie jej serwerów przez policję na Ukrainie oraz uruchomienie kryminalnego śledztwa w sprawie jego właścicieli w Meksyku, powodując aresztowania i zatrzymanie dóbr. IFPI asystowała Interpolowi, Wydziałowi Przestępstw Gospodarczych ukraińskiej policji oraz śledczemu ramieniu Prokuratora Generalnego w Meksyku - czytamy w oświadczeniu IFPI.

IFPI cytuje też szefa Interpolu Johna Newtona, który uważa działania przeciwko Demonoidowi za akcję przeciwko "nielegalnej aktywności ponadnarodowych zorganizowanych przestępców".


Meksyk współpracuje, czyli jednak dyplomacja?

IFPI przekonuje o międzynarodowym charakterze śledztwa, ale mimo wszystko można się w nim dopatrzeć elementów "dyplomatycznych". Meksyk to kraj, który uczestniczył w negocjacjach ACTA i jako pierwszy zaczął sugerować, że potrzeba więcej przejrzystości w procesie negocjacji.

Mimo wszystko niedawno Meksyk podpisał ACTA i został zaproszony do negocjacji w sprawie TPP. Ostatni szczyt G-20 odbył się właśnie w Meksyku i w czasie tej imprezy prezydent Barack Obama mówił o tym, jak ważnym partnerem dla USA jest Meksyk. Wydaje się, że może to pobudzać współpracę meksykańskich władz z przemysłem nagraniowym. Trzeba tu dodać, że doniesienia o zatrzymaniach osób związanych z Demonoidem w Meksyku pojawiły się już w zeszłym roku.

Tymczasem TorrentFreak zastanawia się, czy w wyniku akcji przeciwko Demonoidowi zostaną podjęte akcje przeciwko jego użytkownikom. Jakby nie patrzeć, organy ścigania weszły w posiadanie danych, które umożliwiają kolejne zatrzymania. Nie można wykluczyć, że działania zostaną podjęte przeciwko osobom najaktywniej udostępniającym pliki. IFPI nie chce ujawniać, czy to zrobi, powołując się na dobro trwającego śledztwa.

Kolektyw Anonymous już się zbuntował, atakując strony ukraińskich władz. Za tym, co niektórzy nazywają powstrzymywaniem "zorganizowanych przestępców", stoi tak naprawdę konflikt społeczny, który będzie domagał się rozwiązania.


Źródło: Demonoid: Trwa międzynarodowe śledztwo Interpolu - Biznes, Finanse i Prawo
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.