Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Boxopus – Pobieraj torrenty bezpośrednio na konto Dropbox


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

Dołączona grafika

[img]

W obecnych czasach wszelkie przejawy cyfrowego piractwa internetowego są karane przez prywatne koncerny i rządowe organy ścigania. Sprawy takie jak pozwany Megaupload z Kim Dotcomem na czele nie schodzą z pierwszysch stron gazet i portali internetowych. Oczywiście zagrożeni są nie tylko twórcy serwisów służących wymianie plików, ale również osoby, które je udostępniają i pobierają. Jednak Ci drudzy mogą czuć się teraz nieco bezpieczniej.

Serwis Boxopus pozwala na pobieranie torrentów bezpośrednio na konta w serwisie Dropbox. Wszystko dzieje się automatycznie i bez wykorzystania naszego łącza czy komputera. Niektóre serwisy torrentowe zintegrowały już Boxopusa ze swoimi stronami, aby ułatwić użytkownikom anonimowe pobieranie plików. Najważniejszą zaletą korzystania z takiego rozwiązania jest całkowita anonimowość jaką ono zapewnia. Boxopus korzysta z API Dropboxa i nie ma dostępu do innych plików jakie posiadamy na koncie. Dodatkowo w naszych logach nie pozostaje żaden trop po pobieraniu treści z torrentów. Jedyne, na co natrafi dostawca internetu to na ślad połączenia z Dropboxem, a jeżeli takowe będzie szyfrowane, to możemy czuć się bezpiecznie.

Pojawia się jeszcze pytanie, co z tym fantem zrobi teraz Dropbox. Z jednej strony, aby być zgodnym z polityką ochrony praw autorskich powinien odciąć dostęp Boxopusa do swoich serwerów. Z drugiej takie nowatorskie zastosowanie dla konta Dropbox może zapewnić firmie wielu nowych klientów, którzy będą opłacać abonament, aby móc pobrać jeszcze większą ilość filmów i muzyki. Bez wątpienia będą mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Cały czas osobną kwestią pozostaje temat moralności działań, mających na celu pobieranie treści do których nie wykupiliśmy praw. Jednak w naszych polskich realiach jest masa przypadków, kiedy to pirackie seriale lub filmy są jedynym źródłem dostępu do danego tytułu. W cyfrowych jak i tradycyjnych sklepach z muzyką i filmami brakuje masy dobrych tytułów, a polscy dystrybutorzy nie są w stanie zaoferować nam tego co bez problemu znajdziemy na torrentach. W takich przypadkach, mimo że piractwo nadal jest nielegalne, w moim mniemaniu jest w pewnym stopniu usprawiedliwione.


Źródło: http://www.spiderswe...to-dropbox.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#2
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów
Wszystko co dobre szybko się kończy...

[align=center]Dropbox ucina macki pirackiej ośmiornicy – Boxopus zablokowany

Dołączona grafika[/align]

Zaledwie dwa dni temu ulung wkleił informacje o ciekawym rozwiązaniu, jakim był Boxopus. Serwis ten pozwalał na pobieranie torrentów bezpośrednio na nasze konto Dropbox. Usługa spotkała się ze sporym zainteresowaniem użytkowników i wiele osób zaczęło ją intensywnie testować. Niestety nie przypadkowo użyłem czasu przeszłego. Wczoraj Dropbox postanowił zawalczyć o swój prawy wizerunek i w imię walki o przestrzeganie praw autorskich odciął macki pirackiej ośmiornicy.

Dropbox jest jedną z najpopularniejszych chmur w której rzesza internautów trzyma swoje dokumenty i multimedia. Każdy użytkownik serwisu dostaje na starcie 2GB, ale w sieci roi się od poradników opisujących jak w darmowy sposób można rozszerzyć pojemność konta. Twórcy serwisu Boxopus postanowili wykorzystać ten fakt i stworzyli narzędzie pozwalające na zdalne pobieranie torrentów prosto na serwery Dropboxa. Następnie wystarczyło nawiązać szyfrowane połączenie ze wspomnianą chmurą i pobrać pliki na dysk komputera. Dzięki takiemu zabiegowi użytkownicy mogli bezpieczniej ściągać nielegalne treści, gdyż w internetowych logach nie pozostawał ślad po tym, że cokolwiek pobrali z torrentów.

Oczywiście już na samym początku pojawiły się pytania odnośnie tego co z tym problemem zrobi Dropbox. Bo nie można ukrywać, że takie wykorzystanie serwerów tej firmy nie było zgodne z polityką ochrony praw autorskich, które Dropbox zawsze szanował. Przez chwilę zastanawiałem się, czy właściciel jednej z najpopularniejszych chmur nie połakomi się na zysk płynący ze sprzedaży dodatkowej przestrzeni dyskowej swoim klientom i nie przymknie oka na proceder zapoczątkowany przez Boxopusa, ale tak się nie stało. Dropbox zdecydowanie i bez negocjacji zablokował dostęp do swoich serwerów z poziomu wspomnianego serwisu.

Twórcy Boxopusa otrzymali taką wiadomość:
„It’s come to our attention that latest Boxopus features could be perceived as encouraging users to violate copyright using Dropbox. Violating copyright is against our terms of service, so we are terminating your app’s API access. Once your access is revoked, any API calls your app makes will fail.” – Dropbox

Jak widać twórcą popularnej chmury nie spodobała się możliwość nielegalnego wykorzystania ich usług i serwerów. Działania te dobitnie pokazują jaką drogą zamierza iść Dropbox i nawet wizja szybkiego, ale ryzykownego zysku nie jest w stanie odmienić ich polityki. Nie zamierzają oni zostać drugim MegaUploadem, lecz wolą budować markę w oparciu o legalne wykorzystanie swoich serwerów i udostępnianie miejsca klientom na ich prywatne dokumenty, zdjęcia i filmy. To na pewno dobra wiadomość dla osób przechowujących na Dropboxie tylko legalne pliki, bo mogą być pewni, że serwis nie zniknie z dnia na dzień z powodu kilku pozwów sądowych wytoczonych przez wielkie wytwórnie fonograficzne.

Źródło: http://www.spiderswe...osmiornicy.html

[i]Źródło: http://www.spiderswe...osmiornicy.html
 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.