Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zdjęcie

Chcesz usunąć torrenta? Z reguły wystarczy poprosić!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ulung

ulung

    Rozkręca sie

  • Tutor
  • 487 postów

Chcesz usunąć torrenta? Z reguły wystarczy poprosić!

Chcesz usunąć torrenta? Z reguły wystarczy poprosić!


Wyszukiwarki torrentów usuną treści chronione prawem autorskim, jeśli się je o to poprosi. Ich zachowanie nie jest więc odmienne od tego, co robi firma Google. Niestety posiadacze praw autorskich nie zawsze z tej możliwości korzystają, wybierając agresywne antypiractwo.


Google nie narusza praw autorskich, ponieważ w każdym miesiącu usuwa ponad milion URL-i z wyników wyszukiwania na prośbę posiadaczy tych praw. Wiemy o tym wszyscy dzięki nowemu raportowi przejrzystości firmy Google. Dla serwisu TorrentFreak raport ten stał się inspiracją do zdobycia jeszcze ciekawszych danych. Redaktorzy zadali sobie pytanie - czy wyszukiwarki torrentów też usuwają linki na prośbę antypiratów?

The Pirate Bay tego nie robi, natomiast pozostałe wyszukiwarki torrentów jak najbardziej tak. Z danych ujawnionych przez TorrentFreak wynika, że:

* BitSnoop jest wyszukiwarką torrentów najczęściej proszoną o usuwanie treści, dostaje ona 1680 żądań dziennie i w ubiegłym roku zrealizowała ponad 360 tys. wniosków;
* ExtraTorrent dostaje 20-30 żądań dziennie i usuwa do 3 tys. linków co miesiąc;
* KickAssTorrents usuwa tysiące torrentów miesięcznie i notuje znaczny wzrost żądań o usunięcie;
* isoHunt dostaje tylko kilka żądań dziennie, a od początku istnienia odpowiedziała na 18 tys. zawiadomień.

Szczególnie ciekawy jest przypadek isoHunt. To przecież jedna z popularniejszych wyszukiwarek torrentów, będąca celem prawników przemysłu rozrywkowego, a dostaje tylko kilka wniosków dziennie? To sugeruje, że przemysł rozrywkowy domyślnie traktuje isoHunt jak pirata, nie próbując nawet się dogadać.

Założyciel isoHunt [b]Gary Fung
powiedział TorrentFreakowi, że posiadacze praw autorskich zwracający się do jego firmy są często zdziwieni dobrą współpracą. Z zasady isoHunt odpowiada w ciągu 5 dni roboczych na wniosek o usunięcie treści.

Przedstawione powyżej dane powinny dać do myślenia organizacji RIAA. Narzeka ona na to, że Google ogranicza przyjmowanie wniosków o usunięcie treści, ale czy RIAA próbowała prosić strony torrentowe o to samo?

Poza tym można wrócić do postawienia kluczowego pytania władzom USA - dlaczego nie zablokujemy Google? Skoro przejmowane są domeny wyszukiwarek torrentów, to dlaczego nie zablokujemy całemu światu wyszukiwarki będącej chlubą amerykańskiej gospodarki? Przecież wyraźnie widać, że mniejsze specjalistyczne wyszukiwarki też usuwają treści na prośbę posiadaczy praw autorskich, jak Google, mimo to stają się celem służby ICE przejmującej domeny.

Oczywiście władze USA nie chcą odpowiadać na to pytanie, bo wymagałoby to przyznania się do tego, że walka z "pirackimi stronami" jest nieprzemyślana, irracjonalna, nierozsądna, krzywdząca i być może prowadząca donikąd. RIAA natomiast chętnie zamknęłaby nawet Google, nie licząc się z tym, że utrudniłoby to także sprzedaż absolutnie legalnych treści.

Źródło: http://di.com.pl/new...y_poprosic.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.