Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjnaSystem płatności online
Zdjęcie

CISPA - kolejny twór po ACTA, SOPA...


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów
http://www.youtube.com/watch?v=Ya2TmSmbUQI&feature=share

CISPA: Cyberbezpieczeństwo pretekstem do inwigilacji?

Ustawa ułatwiająca przekazywanie danych telekomunikacyjnych agencjom rządowym została zaproponowana w USA, pod pretekstem stworzenia prawa dotyczącego cyberbezpieczeństwa. Projekt ma nawet wsparcie Microsoftu i Facebooka, ale zdaniem organizacji pozarządowych jest tworem gorszym niż głośna SOPA/PIPA.

Władze zaczynają się interesować cyberbezpieczeństwem, co zachęca do tworzenia nowych rozwiązań prawnych. Można spierać się o to, czy osobna ustawa dotycząca cyberbezpieczeństwa jest w ogóle w jakimś kraju potrzebna. W USA takie ustawy są proponowane, a jedna z nich może stanowić duże zagrożenie dla prywatności i anonimowości online. Dokument określany jest nazwą CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Może się wydawać, że CISPA nie wzbudza wielkich emocji albo wzbudza emocje pozytywne. Izba Reprezentantów informuje, że dokument uzyskał wsparcie 100 członków kongresu. Popierają go firmy i stowarzyszenia, takie jak Facebook, Microsoft, US Chamber of Commerce, Business Roundtable, Internet Security Alliance, TechAmerica. Wydaje się, że szanse ustawy w kongresie są bardzo duże, a tymczasem...

Tymczasem obrońcy prywatności wczytują się w ustawę i widzą, że może ona doprowadzić do jednego - agencje rządowe uzyskają szeroki dostęp do danych operatorów telekomunikacyjnych. Oczywiście ten dostęp ma się odbywać w ramach działań związanych z cyberbezpieczeństwem, ale czy tak będzie w praktyce?

Organizacja Center for Democracy & Technology (CDT) już w grudniu ub.r. zwracała uwagę na to, że CISPA może rozszerzyć możliwości rządu w zakresie kontrolowania komunikacji między osobami prywatnymi. Może ona także przesunąć rządowe działania w zakresie cyberbezpieczeństwa z agencji cywilnych do wojskowych, co przełoży się na mniejszy nadzór nad tymi działaniami.

Ustawa zawiera pewne zabezpieczenia, które według CDT będą martwe. Dane przekazywane agencjom rządowym mają dotyczyć cyberbezpieczeństwa, ale szeroka definicja tych informacji sprawia, że agencje będą mogły żądać wielu rzeczy. Co istotne, cyberbezpieczeństwo nie musi być jedyną lub główną przyczyną dla żądania informacji. Raz przekazana agencjom informacja będzie mogła służyć do różnych celów.

Teoretycznie instytucje udostępniające dane będą mogły w pewnym zakresie ograniczyć ich zakres, stosując "anonimizację" danych lub ograniczając ilość udostępnionych danych. Będzie to jednak całkowicie dobrowolne, więc trudno uznać to za solidne, ustawowe zabezpieczenie praw podstawowych.

Inna organizacja pozarządowa - ACLU - udostępniła ciekawy dokument porównujący różne propozycje dot. cyberbezpieczeństwa pod kątem możliwego dostępu do informacji. Zdecydowanie nie zachęca on do popierania CISPA.

W chwili obecnej te wady CSIPA nie wydają się największym problemem. Gorsze wydaje się to, że nikt nie chce krytykować ustawy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. No bo kto mógłby krytykować? Chyba tylko cyberprzestępca albo cyberterrorysta! Podobnie było wcześniej z ustawami SOPA/PIPA - nikt nie krytykował, bo nikt nie chciał wyjść na pirata. Jeśli społeczeństwo podniesie głos, politycy wycofają się z poparcia, ale jeśli to nie nastąpi...

Problem jest oczywiście amerykański, ale w Polsce prędzej czy później ktoś się chwyci za cyberbezpieczeństwo i nie zdziwmy się, jeśli pojawią się podobne problemy.

Źródło: http://di.com.pl/new...nwigilacji.html


 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#2
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów
Roku internetowej tyranii ciąg dalszy, poznaj CISPA – amerykańskie prawo do inwigilowania internautów

Nie dalej jak w poniedziałek wspominałem o raporcie Białego Domu odnośnie zachęty do tworzenia nowej ustawy anty-pirackiej i anty-prywatnościowej. Dziś już zachęcać na przyszłość nie trzeba, to już się dzieje. Po SOPA, PIPA i ACTA nadszedł czas na CISPA. Z tych dziwnych skrótów wkrótce będzie można zrobić pokaźny, pro-wolnościowy wierszyk polityczny chyba :). I choć CISPA bezpośrednio Polaków nie dotyczy (bo pośrednio to i tak możesz zaliczyć ekstradycję), to warto się zapoznać z każdym atakiem na internautów.

CISPA – Cyber Intelligence Sharing and Protection Act, najogólniej mówiąc, to zalegalizowanie pełnej inwigilacji – pod przykrywką walki z piractwem, terroryzmem i czego tam jeszcze się boją jankesi. Jako taki, dokument ma umożliwiać podglądanie tego, co robimy w sieci – przesyłanych maili, ćwierków, statusów, zdjęć itd. Powód? Podejrzenie kradzieży i nadużycia prywatnych bądź rządowych informacji.

Na bazie takiego CISPA, ISP jak również inne firmy (Google, Twitter, Facebook) mogłyby legalnie podglądać wszelkie prywatne informacje, które przesyłamy bądź odbieramy w sieci, a i nie będzie problemu, by tymi informacjami podzielić się z władzą i służbami porządkowymi. I to kompletnie pomijając kwestie dbania o prywatność. Rzecz jasna, nikt nie będzie patrzył, czy jesteś Amerykaninem, czy Polakiem – jeśli tylko Twoje dane znajdą się w posiadaniu amerykańskiej firmy, to zrobi ona z tymi danymi co tylko zechce. I jak znam życie, będzie to podstawą, by zrobić Ci ekstradycję do USA, a konkretniej do jakiegoś przytulnego, federalnego więzienia.

Oczywiście ta “wolna amerykanka” gwarantowana jest nie tyle bezpośrednio przez ustawę, co przez sposób jej spisania – ogólny i tak pokrętny, że można czytać między wierszami. EFF (Electronic Frontier Foundation) twierdzi, że nowe prawo mogłoby doprowadzić do tego, że przesyłane przez nas i do nas wiadomości mogłyby być nawet modyfikowe, bądź całkowicie usuwane, jeśli istniałoby podejrzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa amerykańskiego kraju.

Cyberbezpieczeństwo, walka z piractwem, terroryzm, teścio… ee, wróć. W każdym razie, dużo mocnych haseł ze strony polityków. A za hasłami idą ustawy – które kompletnie ignorują nasze prawo do prywatności. Tej samej, której próbują bronić inni politycy, wprowadzając nakaz wyrzucania wielkich pop-upów informujących o ciasteczkach czy atakując Google i Facebooka za ich polityki prywatności. Czy to jeszcze hipokryzja, czy już schizofrenia? I dlaczego Ci, którzy bronią naszej prywatności atakując Google i ciasteczka, siedzą cicho, gdy w grę zaczynają wchodzić takie ustawy jak SOPA, PIPA czy ACTA? Na to pytanie jeszcze nie znalazłem odpowiedzi…

Źródło: http://antyweb.pl/ro...owania-polakow/


 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#3
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

CISPA: Ustawa wciąż niebezpieczna, ale rynkowi nie przeszkadzaCyberbezpieczeństwo może być w USA pretekstem do zbierania danych o internautach, a wszystko ma ułatwić ustawa o nazwie CISPA. Przedstawiono już drugi jej szkic, szczerze mówiąc niewiele lepszy od pierwszego. Niestety nadal nie można liczyć na sprzeciw przemysłu IT, któremu ta ustawa po prostu nie za bardzo przeszkadza.

COICA, PIPA, SOPA... a teraz CISPA - to najnowszy skrót do zapamiętania dla tych, którzy obserwują inicjatywy polityczne niebezpieczne dla internetu lub internautów. CISPA to zaproponowana w USA ustawa nowelizująca przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Czasem w prasie i na blogach określana jest jako H.R. 3523.

Jak wspominaliśmy w DI, CISPA może znacznie ułatwić przekazywanie różnego rodzaju danych o internautach agencjom rządowym. Wystarczy, że agencje powiedzą, iż te dane są im potrzebne do walki z cyberzagrożeniami. Kontrowersje wzbudza również przesuwanie rządowych działań w zakresie cyberbezpieczeństwa z agencji cywilnych do wojskowych. To oznacza mniejszy nadzór nad tymi działaniami.

Ustawa nie wzbudza kontrowersji takich, jak w przypadku SOPA czy traktatu ACTA. Właściwie można odnieść wrażenie, że wszyscy popierają CISPA. Tylko kilka organizacji pozarządowych mówi, że ustawa jest... jest po prostu okropna.

Na stronie Izby Reprezentantów można znaleźć kolejny projekt CISPA, zawierający pewne poprawki. Widać, że twórcy ustawy chcieli nieco złagodzić jej brzmienie, ale nie można powiedzieć, aby teraz była ona mniej groźna.

W nowym tekście zawężono definicję cyberzagrożeń. Wcześniej bowiem obejmowała ona nawet kradzież lub przywłaszczenie własności intelektualnej. Teraz obejmuje "wysiłki mające na celu uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do systemu lub sieci", co może jest mniej kontrowersyjne, ale i tak kontrowersyjne.

Do ustawy wprowadzono też przepisy przewidujące odpowiedzialność dla firm, które w sposób niewłaściwy przekazały informacje rządowi. W tym przypadku definicja jest dość trudna do zrealizowania, zatem podstawowe obawy dotyczące CISPA nadal są aktualne - ta ustawa ma generalnie zwolnić od odpowiedzialności te firmy, które przekażą informacje o internautach stronie rządowej.

Ustawa jest więc problemowa, ale wsparcie dla niej jest silne. Microsoft i Facebook ciągle popierają CISPA. Przedstawiciel Facebooka Joel Kaplan zapewniał nawet na oficjalnym blogu firmy, że ustawa nie jest groźna i nie nałoży na Facebooka nowych zobowiązań w zakresie udzielania informacji rządowi. Ponadto Facebook uważa, że bronienie cyberbezpieczeństwa leży w interesie jego użytkowników.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Facebook broni CISPA, skoro potrafił sprzeciwić się SOPA. Odpowiedź jest prostsza, niż można sądzić.

SOPA była drakońskim prawem, które miało wywierać nacisk na e-usługodawców. Ustawa ta przewidywała cenzurowanie stron, odcinanie ich od wpłat... coś, czego Facebook z pewnością nie chciałby doświadczyć. CISPA jest inna. Ta ustawa zwalnia e-usługodawców z odpowiedzialności. Ułatwia przekazanie danych rządowi, ale daje usprawiedliwienie: "przecież nie robiliśmy nic złego, chcemy, by było bezpiecznie".

Wydarzenia wokół CISPA pokazują jedno - dostawcy e-usług nie zawsze będą bronili prywatności swoich użytkowników. Będą to robić wówczas, gdy bronienie tej prywatności będzie po linii z ich interesami.

CISPA to problem amerykański, ale w Polsce lub w UE prędzej czy później ktoś się chwyci za cyberbezpieczeństwo i nie zdziwmy się, jeśli pojawią się podobne problemy.


Źródło: http://di.com.pl/new...rzeszkadza.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#4
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów
"Mała" inforgrafika o CISPA:

Dołączona grafika
 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#5
Karczu

Karczu

  Administrator

 • Administrator
 • 5471 postów

 • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

 

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!


#6
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

CISPA: Mozilla gani ustawę, Microsoft dostrzega jej wadyCISPA to akt prawny groźny dla prywatności online, ale niegroźny dla firm, dlatego giganci z rynku IT nie protestowali przeciwko niemu. Mozilla jest pierwszym ważnym podmiotem z rynku, który to zrobił. Microsoft też zaczyna zmieniać zdanie o CISPA, co w dziwnej sytuacji stawia Facebooka.


CISPA to akt prawny, który niedawno przeszedł przez Izbę Reprezentantów w USA. Mówiąc najprościej, ułatwi on przekazywanie danych o internautach agencjom rządowym Stanów Zjednoczonych. Wystarczy, że władze jako powód ujawnienia danych podadzą cyberbezpieczeństwo. Firma, która ujawni dane władzom, będzie praktycznie zwolniona z odpowiedzialności za nadużycia tych informacji.

Dziennik Internautów pisał o CISPA kilkakrotnie. Zwracaliśmy uwagę na to, że szczególnie niepokojąca jest reakcja firm z rynku IT, które przeciwko ustawie nie protestują. Facebook popiera CISPA, podobnie jak Microsoft. Google tylko obserwuje prace i przyznaje, że to ważny akt prawny. Nie ma sprzeciwu takiego, jaki obserwowaliśmy przy ustawie SOPA, a dla prywatności internautów CISPA jest nie mniejszym zagrożeniem.


Brak sprzeciwu ze strony rynku IT prawdopodobnie wynika z faktu, że CISPA nie wywiera nacisku na firmy. Przeciwnie - daje im więcej swobody i ta właśnie swoboda jest niebezpieczna.

Mozilla jest chyba pierwszym ważnym podmiotem z rynku, który opowiada się przeciwko CISPA. Andy Greenberg z Forbesa otrzymał od producenta Firefoksa oświadczenie, w którym czytamy:

Choć całym sercem wspieramy bezpieczniejszy internet, CISPA ma szeroki i alarmujący zasięg, który wykracza poza bezpieczeństwo internetu. Ustawa narusza naszą prywatność, zawierając niejasne definicje cyberbezpieczeństwa i przyznaje odporność firmom i rządowi, która jest zbyt szeroka, jeśli chodzi o nadużycia informacji.


Mozilla wyszła przed szereg. Mowa przecież o ustawie, którą do tej pory poparły Facebook, Microsoft, IBM, Intel, Oracle, AT&T oraz Verizon. Trzeba więc przyznać, że jest to odważne wystąpienie, niewątpliwie wynikające z troski o prywatność internautów.

Microsoft również zaczyna dostrzegać wady CISPA. Choć firma nadal oficjalnie wspiera ustawę, to jej przedstawiciel w wypowiedzi dla CNET przyznał, że prawo musi pozwolić na chronienie prywatności i obietnic bezpieczeństwa, jakie składane są konsumentom. Microsoft ma "upewnić się, że ostatecznie wprowadzone prawo pomoże w zwalczaniu prawdziwego zagrożenia cyberprzestępczością, jednocześnie chroniąc prywatność" (zob. CNET, Microsoft backs away from CISPA support, citing privacy).

We wcześniejszych oświadczeniach na temat CISPA Microsoft w ogóle nie poruszał kwestii prywatności. Można więc powiedzieć, że firma zaczyna dostrzegać, gdzie jest problem i niewykluczone, że oświadczenie dla CNET jest przygotowaniem gruntu do ewentualnego wycofania się z poparcia.

Google - jak wspomnieliśmy - tylko obserwuje CISPA i nie wyraża ani poparcia, ani sprzeciwu. To nie jest najbardziej zadowalająca postawa, ale i tak bardziej rozsądna niż to, co robi Facebook. Serwis społecznościowy popiera CISPA, a jego przedstawiciel pisał nawet na blogu o tym, dlaczego to poparcie jest istotne.

Facebook to serwis społecznościowy, ale może nagle się okazać, że odda on dane internautów rządowi chętniej niż producenci oprogramowania. Złośliwi powiedzą, że pokazuje to prawdziwą naturę Facebooka, który nie przejmuje się tym, gdzie trafiają Twoje dane, tylko na jakich zasadach można je oddać.


Źródło: http://di.com.pl/new...a_jej_wady.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#7
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów

CISPA trochę się poprawia. Opór internautów daje efekty?Ustawa o cyberbezpieczeństwie może ułatwić w USA przekazywanie informacji o internautach agencjom rządowym. Ten twór o nazwie CISPA miał nawet poparcie Facebooka, ale w obliczu oporu internautów twórcy ustawy zdecydowali się na poprawki.

Dziennik Internautów śledzi temat CISPA od początku kwietnia. Ta amerykańska ustawa ma wprowadzać nowe środki cyberbezpieczeństwa, ale została skonstruowana tak, aby praktycznie zwolnić z odpowiedzialności tych e-usługodawców, którzy przekazują dane o internautach agencjom rządowym.

CISPA mimo niebezpiecznych zapisów od początku miała ogromne wsparcie. Nawet Microsoft i Facebook były jej zwolennikami i nic dziwnego - ta ustawa nie groziła firmom, tylko prywatności zwykłych ludzi. Pod koniec kwietnia CISPA przeszła przez Izbę Reprezentantów w formie gorszej niż początkowe projekty. Dopiero pod koniec maja internauci zaczęli formować wyraźną opozycję.

Najwyraźniej politycy dostrzegli zagrożenie dla ustawy i postanowili ją poprawić. Wczoraj przedstawiono zdecydowanie przejrzaną wersję, która według polityków jest o wiele bardziej zrównoważona. Zainteresowana obroną praw obywatelskich organizacja American Civili Liberties Union (ACLU) przyjęła ją z umiarkowanym optymizmem.

ACLU uważa, że nowa ustawa ma zapewniać przekazywanie informacji o internautach przede wszystkim organizacjom cywilnym a nie wojskowym. Informacje te mają być niezbędne do opisania cyberzagrożenia i wykorzystane wyłącznie do celów związanych z cyberbezpieczeństwem oraz ze ściganiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu ludzkiemu.

Ustawa wymaga również przedstawiania rocznych raportów w zakresie tego, kto dostaje informację i co z nią zrobiono. Te raporty ma przedstawiać m.in. Departament Sprawiedliwości, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Obrony. Jeśli prawo zostanie naruszone, osoby indywidualne będą miały możliwość pozywania agencji rządowych.

To tylko wstępna analiza ustawy. Cały jej tekst obejmuje ponad 200 stron, co samo w sobie jest niepokojące. Pytanie, co z tym ogromem ustawowego bełkotu zrobi Kongres.


Samoloty pospadają!

Warto wspomnieć, że w Stanach Zjednoczonych obserwatorzy życia politycznego nie tylko są przeciwni CISPA, ale w ogóle wątpią w to, czy potrzebna jest kolejna specjalistyczna ustawa o cyberbezpieczeństwie. W USA istnieją inne przepisy, na podstawie których można walczyć z przestępstwami w sieci i przeciwstawiać się cyberatakom.

Amerykańscy politycy mają jednak fantazję. W czasie dyskusji nad cyberbezpieczeństwem senator Jay Rockefeller powiedział: Pomyślcie o tym, ilu ludzi może zginąć, jeśli cyberterroryści zaatakaują system kontroli lotów i samoloty się zderzą albo jeśli nastawnie kolejowe zostaną zhackowane. Te słowa dają pojęcie o poziomie dyskusji. Politycy starają się wzbudzać strach w ludziach, ale irracjonalność ich wizji jest porażająca. Jeśli systemy kontroli lotów są podłączone do internetu i są podatne na cyberatak, prawo takie, jak CISPA, nic tu nie da.

Złośliwi powiedzą, że rząd USA musi wiele wiedzieć o cyberbezpieczeństwie, skoro sam prawdopodobnie zaangażował się w cyberwojnę z Iranem za pomocą szkodników Stuxnet i Flame.

A tymczasem Komisja Europejska też chce tworzyć przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Jak się z tym czujecie?


Źródło: http://di.com.pl/new...aje_efekty.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#8
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
Zagrażająca prywatności CISPA wróciła. Trafiła od razu na opór
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#9
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
Powstrzymajcie CISPA! Twórca Reddita apeluje do Google, Twittera i Facebooka
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

#10
ulung

ulung

  Rozkręca sie

 • Tutor
 • 487 postów
CISPA wzbudza sprzeciw tylko u 14-latków? Nie. Biały Dom grozi wetem
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

CISPA przyjęta przez Izbę Reprezentantów. Zwycięstwo rządu i biznesu
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

Przepchnięcie CISPA kosztowało 84 mln dolarów. Prywatność jednak ma cenę...
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html

CISPA przepadnie w Senacie, ale szykuje się jej następca
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
 • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!