Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Zdjęcie

Pobieraczek.pl - wszystko o serwisie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Pobieraczek.pl przegrywa w sądzie z UOKiK

Właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK. Utrzymana została również kara finansowa w wysokości blisko 240 tys. zł.

Dołączona grafika

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z marca 2010 r. Postępowanie przeciwko spółce Eller Service, właścicielom portalu pobieraczek.pl zostało wszczęte po licznych skargach konsumentów. Skorzystali oni z usług serwisu skuszeni hasłami sugerującymi, że usługa nic nie kosztuje: 10 dni pobierania za darmo; Tak, chcę testować przez 10 dni.

Z ustaleń Urzędu wynika, że korzystanie z usług oferowanych przez spółkę nie było bezpłatne – w rzeczywistości moment rejestracji na portalu był pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach. Zdaniem Urzędu, taka praktyka jest nieuczciwa i wprowadza konsumentów w błąd. Wielu z nich na podstawie haseł reklamowych i informacji na stronie internetowej portalu mogło sądzić, że w ciągu 10 dni będzie mogło korzystać bezpłatnie z tej usługi.

Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu - spółka Eller Service - naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł. Jednocześnie spółka została zobligowana do zmiany zakwestionowanego sposobu informowania o usługach oraz publikowania przez 6 miesięcy na swoim portalu treści decyzji. Ponadto zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka powinna zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, niezależnie od odwołania złożonego do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dziś sąd potwierdził, że właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd. Zdaniem SOKiK ich działanie miało charakter umyślny, dlatego wysokość kary finansowej, którą nałożył Urząd była prawidłowa.

Warto wspomnieć, że obecnie UOKiK prowadzi kolejne postępowanie przeciwko właścicielom pobieraczka.pl. W tym przypadku zarzuty dotyczą m.in. sugerowania, że konsumenci poprzez podanie fałszywych danych w formularzu mogli popełnić przestępstwo oraz groźby obciążenia ich kosztami postępowania windykacyjnego.

Jednocześnie Urząd informuje, że wyrok SOKiK nie rozwiąże automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem pobieraczek.pl.

Źródło: http://di.com.pl/new...ie_z_UOKiK.html
  • 0
Kazdy problem jest trudny do momentu, kiedy staje sie prosty ;)

Siec Afiliacyjna

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
I słusznie, bo oszukali i wystraszyli tylu ludzi, że szkoda gadać.
  • 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

zaks

zaks

Żaczek

• Użytkownik
  • 111 postów
Mnie też nieźle wystraszyli - 3lata temu. Ale nie zapłaciłem, a mój kumpel tak :D
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Wyrok w sprawie Pobieraczka - co zmienia dla wprowadzonych w błąd?

Najnowszy wyrok w sprawie serwisu Pobieraczek.pl nie oznacza, że osoby wprowadzone w błąd mogą zapomnieć o wszystkich problemach. Klienci muszą płacić za wykupioną usługę, choć oczywiście mogą udać się do sądu, co wydaje się dość dobrym pomysłem. Właściciele Pobieraczka wbrew pozorom nie śpieszą się do sądu.

Redakcja Dziennika Internautów może z czystym sumieniem powiedzieć, że żaden serwis nie wywoływał tak negatywnych reakcji naszych Czytelników, jak Pobieraczek.pl. O kontrowersyjnym sposobie sprzedawania usług Pobieraczka pisaliśmy po raz pierwszy w lipcu 2009 roku. Przyjrzeliśmy się sprawie po skargach wielu Czytelników.

Do dziś otrzymujemy skargi od internautów i pytania "co robić, czy muszę zapłacić?". Pytanie te są szczególnie intensywne po najnowszym wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Potwierdził on, że serwis wprowadzał internautów w błąd, a kara finansowa nałożona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów była słuszna. Nie oznacza to jednak, że zobowiązania osób rejestrujących się na Pobieraczku automatycznie znikają.

Wśród klientów Pobieraczka z pewnością są tacy, którzy byli świadomi skutków rejestracji i chcieli płacić za możliwość pobierania treści. Mogą być wśród nich i tacy, którzy chcieliby takich usług i gotowi są zapłacić, ale... nie zapłaciliby, gdyby mogli płacenia uniknąć. Z pewnością jest też wiele osób wprowadzonych w błąd. Trudno teraz ocenić, kto jest kim. Technicznie rzecz biorąc, wszyscy są klientami firmy Eller Service (właściciela Pobieraczka).

- Bezpośrednio podtrzymanie przez sąd decyzji UOKiK nie ma wpływu na sytuację użytkowników, o tyle, o ile powiedzenie po raz choćby i dwudziesty piąty, że jakieś działanie jest bezprawne nie jest w niczym lepsze, niż powiedzenie po raz dwudziesty czwarty - powiedział Dziennikowi Internautów Olgierd Rudak, prawnik i redaktor naczelny Lege Artis, który od dawna obserwował sprawę Pobieraczka.

Nie oznacza to, że wyrok jest całkowicie bez znaczenia.

- Wprawdzie UOKiK i SOKiK nie zakwestionowały wzorca umowy stosowanego przez serwis Pobieraczek.pl jako klauzuli niedozwolonej (...) jednak w obecnej sytuacji, w przypadku pozwania użytkownika przez usługodawcę, każdy będzie miał w ręku pomocny oręż. Co więcej, już dziś każdemu z użytkowników przysługuje prawo do dochodzenia swoich roszczeń przeciwko Pobieraczkowi, m.in. o rozwiązanie umowy i naprawienia wyrządzonej szkody. - dodaje Rudak.

Osoby uznające się za pokrzywdzonych powinny zatem udać się do sądu. Oczywiście każdy powie, że nie chce psuć sobie nerwów, że lepiej dla spokoju zapłacić te 100 zł i o nich zapomnieć, ale... Pobieraczek właśnie na to liczy. Właśnie dlatego kwoty, jakich żąda Pobieraczek, są nie za duże i nie za małe. Dają one świetny zarobek, ale nie są na tyle "krytyczne", aby wiązały się z ryzykiem sprawy sądowej.

Jeszcze w roku 2009 Dziennik Internautów pisał o tym, że Pobieraczek straszy sądem, ale sam do sądu się nie śpieszy. Osoba wypowiadająca się na ten temat w telewizji stwierdziła, że "złodziej nie pójdzie do sądu". Może warto zaprosić do sądu Pobieraczka? A gdyby tak zrobiło wiele osób jednocześnie? Na marginesie można dodać, że od roku 2010 w Polsce możliwe jest składanie także pozwów zbiorowych.

Wątkiem pojawiającym się od czasu do czasu w pytaniach o Pobieraczka jest znaczenie wezwania do zapłaty wysłanego e-mailem. Olgierd Rudak mówi, iż nie ma przeszkód, by wezwanie wysyłać w taki sposób i nie można powiedzieć, aby wezwania do zapłaty wysłane e-mailem były z zasady nieważne. One mają znaczenie... o ile Pobieraczek rzeczywiście będzie chciał spełnić zawarte w nich groźby.

Podsumowując, osoby czujące się poszkodowanymi mogą:
* złożyć pozew przeciwko Pobieraczkowi, wykorzystując przy tym wydany już wyrok SOKiK;
* zapłacić i mieć spokój, na co Pobieraczek bardzo liczy;
* nie płacić, ale trudno powiedzieć, co to przyniesie.

Eller Service prawdopodobnie nie skomentuje sprawy, gdyż przedstawiciel tej firmy zadeklarował w przeszłości, że nie będzie odpowiadał na pytania Dziennika Internautów.

My natomiast chcielibyśmy zwrócić uwagę na jedną ciekawostkę. Eller Service dobrze wie, co trzeba zrobić, aby sposób kupowania jej usług nie wzbudzał kontrowersji. Wystarczyłoby po 10 dniach od zarejestrowania wyłączać "próbną" usługę i włączyć usługę "pełną" dopiero po otrzymaniu przelewu. To proste, ale Eller Service nie chce tak grać z klientami.

Firma nie chce przejść na uczciwy i przewidywalny model, twierdząc, że nie zgadza się na to jej zagraniczny partner. Każdy może sam ocenić, na ile jest to sensowne tłumaczenie.

Źródło: http://di.com.pl/new...ych_w_blad.html
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Pobieraczek się nie poddaje i SPAMUJE GOOGLE

Pobieraczek dostał ostatnio od UOKiK karę, więc musi zarobić na naiwnych więcej. Dlatego postanowił zaspamować google.

Wpisałem ostatnio w google "skyrim najlepsze misje", bo gra jest długa, a ja cenię swój czas i chcę zobaczyć co w grze najciekawsze. Rezultat wyszukiwania: 7 wyników od Pobieraczka na 10 na pierwszej stronie. Linki nie prowadzą bezpośrednio do pobieraczek.pl (są różne domeny, zwykle jest w niej nazwa jakiegoś miasta), tylko jesteśmy tam przenoszeni po kliknięciu "pobierz" i "zarejestruj". Oprócz tego linki pojawiają się przy szukaniu mp3 czy gier, np. klej nuty za tylek, klej nuty krzysiu (utwory Cezika), pobierz terraria.

Niby doświadczony użytkownik Internetu się nie nabierze, ale co z tymi "niedzielnymi internautami"? No i przeszkadza to w wyszukaniu treści która nas interesuje. Ciekawe, czy da się to jakoś do google zgłosić? Bo chyba zgłaszanie każdego linka po kolei jest bez sensu.

PS. Chyba na fali ostatnich protestów przeciwko ACTA zmienili sobie nagłówek strony (że niby anonimowo da się coś stamtąd ściągnąć).

Źródło: Wykop.pl
  • 0

Stiuil06

Stiuil06

Pro Elo Hejter

• Zbanowany
  • 418 postów
wkur*iło mnie to równo...
nie mogę nic przez to główno znaleźć...

• 0
Zbyt duża sygnatura. Zrób nam przysługę i już niczego nie wstawiaj.
//HardPlayer

Foch i ch*j.
//Stiuil06

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Co odpowiadać Pobieraczkowi na wezwania do zapłaty?

Witam

Dnia (wpisz datę) z komputera o adresie IP (wpisz numer IP) zgodnie z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze strony pobieraczek.pl w zamian za miesięczny abonament. Ponieważ do dnia dzisiejszego umowy nie dostałem (wg. prawa umowa taka powinna zostać sporządzona na piśmie) a ponadto otrzymuję od firmy e-maile z pogróżkami rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci podpisania umowy. Informuję również, że jakakolwiek dalsza korespondencja na podany w trakcie rejestracji e-mail będzie zgłaszana odpowiednim organom ścigania jako próba zastraszenia i wymuszania świadczenia nienależnego oraz jako naruszenie podlegających ochronie danych osobowych.

Pozdrawiam ozięble,
(wpisz imię i nazwisko)

Pobieraczek wysyła trojany?

Od pewnego czasu można zauważyć spam w Google od Pobieraczka (np. wpiszcie "pobierz gry na android" i sprawdź domeny "regionalne" lub sprawdźcie mój poprzedni wpis).

Teraz jednak posunęli się dalej, gdyż prawdopodobnie zaczęli wysyłać trojany. Po próbie opuszczenia strony Pobieraczka rozpoczyna się pobieranie. VirusTotal: https://www.virustot...sis/1331928980/

Screeny żeby nie być gołosłownym:
http://screenshooter...0070392/ulyjpro
http://screenshooter...0070392/yvaajtb
http://screenshooter...0070392/lyuaimj
http://screenshooter...0070392/rgyfsuf

Źródło: Osmiornica_chodujaca_kartofle
  • 0

HardPlayer

HardPlayer

Jestem Bogiem

• Administrator
  • 1620 postów
Zapewne Google nie pominie tak szybkiego wzrostu pozycji pobieraczka w ich indeksach. Śmiem twierdzić, iż nie została ona osiągnięta zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, zatem powyższe wpisy szybko powinny zniknąć z wyszukiwarki.
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Pobieraczek czai się na kolejnych nowych użytkowników

Są w sieci serwisy, które niby oferują darmowe gry do pobrania, a w rzeczywistości zachęcają do rejestrowania się w serwisie Pobieraczek.pl, co może się skończyć zawarciem umowy i koniecznością zapłacenia blisko 100 zł. Ostrzegamy i przypominamy, że nie jest to pierwszy przykład takiego spamu z Pobieraczkiem w roli głównej.

Na problem zwrócił nam uwagę jeden z Czytelników, który w liście do redakcji napisał:

Sam prowadzę stronę, na której umieszczam m.in. pełne wersje gier (ale tylko na licencjach freeware i GNU GPL) i raz, z ciekawości wpisałem mój opis tego działu w Google: "Pełne wersje gier do pobrania za darmo i legalnie. Gry akcji, wyścigi, strzelanki i gry logiczne rozpowszechniane na bezpłatnych licencjach." - opis z mojej strony: http://shp.net.pl/fi...ersje-gier.html

Ku mojemu zdziwieniu, pojawiło się mnóstwo wyników (proponuję sprawdzić samemu) typu: http://equgulily.tar...load-pełne.html i http://zebefupi.klod...łne-wersje.aspx i prawdopodobnie setki innych domen, które są zbiorem opisów z wielu różnych serwisów i posiadają jedynie duży przycisk "POBIERZ", który przenosi do strony rejestracji... www.pobieraczek.pl

Mam nadzieję, że Google szybko wprowadzi jakiś filtr na tego typu strony, bo widzę, że jest tego od groma.

eśli ktoś odwiedzi adres wskazany przez Czytelnika, łatwo się przekona, na czym polega spamerska sztuczka. Oszukańcze serwisy przekonują, że "wystarczy się zarejestrować", aby pobrać pliki z grami. W rzeczywistości ta rejestracja spowoduje zawarcie umowy z Pobieraczkiem - serwisem, którego praktyki wzbudzają kontrowersje od lat.

Nie jest to pierwszy przykład reklamowania Pobieraczka w taki sposób. W lutym ub.r. ostrzegaliśmy, że Pobieraczek podszywa się pod usługi pobierania muzyki z Wrzuta.pl (http://wrzuta.twojanuta.pl). Możliwe, że tego typu reklamy nie są dziełem firmy Eller Service (właściciela Pobieraczka), ale jakiegoś uczestnika programu partnerskiego Pobieraczka. Trudno powiedzieć. Przedstawiciel Pobieraczka Ireneusz Lejczak obraził się na to, że Dziennik Internautów zadaje mu pytania w tym temacie. Cóż... trudno się dziwić...

Swojego czasu Pobieraczek chował się również pod bluzeczką pewnej panienki z Naszej Klasy:

Dołączona grafika

W ogóle Pobieraczek.pl to serwis, który ma dziwną skłonność do współwystępowania z różnymi internetowymi patologiami.

Źródło: http://di.com.pl/new...ciagniecia.html

Straszył pozwami Pobieraczek – pozwali Pobieraczka

[b]Ze wszystkich możliwych społeczności: filatelistów, ekologów, koneserów piwa, itd. najbardziej nie chciałbym zadrzeć z internautami. Nieco mniej instynktu zachowawczego wykazał serwis pobieraczek.pl, który przez ostatnich kilka lat straszył ich pozwami. A teraz internauci przeszli do kontrataku.

Pobieraczek to serwis hostujący rozmaite pliki, a takich witryn w sieci wiele. Przynajmniej na pierwszy rzut oka tak właśnie ta sprawa wygląda. Do korzystania z Pobieraczka wymagana jest rejestracja, a na założonym koncie przez 10 dni możemy „bez opłat” (niegdyś: „za darmo”) pobierać pliki z internetu. Problem zaczyna się od dnia jedenastego.

Administracja serwisu na bazie rozmaitych zapisów regulaminowych wzywa bowiem użytkownika do uiszczenia opłaty abonamentowej na okres dwunastu miesięcy w wysokości niecałych stu złotych. W przypadku nieopłacenia tej sumy ma zaś prawo domagać się odszkodowania. Pobieraczek zasłynął z hurtowo wysyłanych wezwań do zapłaty do swoich użytkowników, którzy – jak na porządnych i typowych internautów przystało – z całego regulaminu przeczytali tylko słowo „zaakceptuj”.

Pobieraczek nie znał litości, wysyłał kolejne wezwania i ostatnie przedsądowe wezwania do zapłaty do wszystkich, a jak podaje Gazeta Wyborcza – nawet do dzieci, strasząc przy tym ich rodziców, że argument „ale to tylko dziecko” jest tylko dowodem na zaniedbanie obowiązków rodzicielskich, co na pewno zainteresuje sąd rodzinny.

Internet huczał, przerażeni internauci (w większości w wieku, w którym nie mogliby być stroną jakiejkolwiek umowy) szukali pomocy na forach dyskusyjnych. Najczęstszą i skuteczną poradą było: zignorować. Twórcy Pobieraczka wbrew deklaracjom nie występowali bowiem na drogę sądową. Wielu zastraszonych ostatecznie jednak przelewało swoje pieniądze do trójmiejskiej spółki.

Działania firmy odpowiedzialnej za administrację Pobieraczkiem szybko wzbudziły zainteresowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ten pierwszy przyznał serwisowi karę rzędu 240 000 złotych zwracając uwagę na wprowadzające w błąd hasła sugerujące darmowy okres próbny, podczas gdy tak naprawdę moment rejestracji był momentem powstania umowy pomiędzy Pobieraczkiem, a internautami.

To nie koniec batalii UOKiKU, który wciąż z Pobieraczkiem planuje walczyć aż do zaprzestania nieuczciwych praktyk. Dziś w Gazecie Wyborczej czytamy, że do batalii przyłączają się również rozczarowani użytkownicy serwisu korzystając ze stosunkowo nowej na gruncie prawa polskiego konstrukcji pozwów zbiorowych. 181 śmiałków odnalazło się za pośrednictwem serwisu pozywamy-zbiorowo.pl i już niebawem ruszy w batalię przeciwko Pobieraczkowi. Wszyscy swego czasu zapłacili administratorom serwisu.

W pierwszej kolejności internauci chcą dążyć do całkowitego unieważnienia zawartych umów ze względu na ich podstępny charakter, a następnie zwrotu zapłaconych pieniędzy. Jeśli taka linia obrony (ataku?) się nie powiedzie, kwestionowane będą poszczególne fragmenty zawartej umowy. Źródła swojego sukcesu upatrują w działaniach UOKiK oraz wyrokach SOKiK.

Przepisy kodeksu cywilnego, działania urzędów państwowych oraz orzecznictwo przypisanych do nich sądów pozwalają podejrzewać, że w tym konkretnym wypadku internautów czeka wyłącznie sukces. Pytanie brzmi jednak – co dalej z serwisem Pobieraczek i kolejnymi nieświadomymi użytkownikami sieci?

Źródło: http://www.spiderswe...obieraczka.html
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów

Pobieraczek Cię dręczy? Przyłącz się do pozwu zbiorowego!

Zagadnienie Pobieraczka, jak bumerang, periodycznie powraca zarówno w mediach, jak i na krajowych prawniczych forach internetowych. Internauci, chcący jedynie przetestować jego możliwości, zaskoczeni są późniejszą koniecznością zapłaty niespełna 100 zł rocznego abonamentu za korzystanie z usługi Usenet - czują się oszukani. Wszystko wygląda na to, że na wyroku UOKiK sprawa Pobieraczka się nie zakończy, a o jej finalnym rozstrzygnięciu przesądzi dopiero postanowienie sądu w ramach pozwu zbiorowego przygotowywanego przez użytkowników portalu.

10 dni pobierania za darmo?

Sprawa serwisu Pobieraczek rozpoczęła się jeszcze w 2009 roku, kiedy to zawrzały krajowe fora internetowe coraz częściej uzupełniane o wpisy:

Zarejestrowałam się na stronie Pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin, automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry. Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin, a nie podpisałam Umowy powoduje, że mam obowiązek zapłacić za usługę, z której nie korzystałam? Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do „dobrowolnej” wpłaty, bo sprawa skierowana zostanie do sądu, na podstawie mojego numeru IP.

Fala wiadomości podobnej treści zalała również skrzynki odbiorcze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w październiku 2009 roku, w odpowiedzi na nie, wszczął podstępowanie przeciwko właścicielom serwisu – gdańskiej spółce Eller Service (obecnie rezydującej w Sopocie). W wydanej w kwietniu 2010 roku decyzji prezes UOKiK zakwestionowała praktyki portalu sugerujące, że oferowana przez niego usługa nic nie kosztuje: „10 dni pobierania za darmo”. Faktycznie jednak okazało się, że dzień rejestracji i akceptacja regulaminu konieczna do uzyskania dostępu do portalu, były jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy. Właściciele Pobieraczka wprowadzali więc internautów w błąd, umożliwiając jedynie płatne pobieranie udostępnianych w serwisie plików, naruszając tym samym zbiorowe interesy konsumentów. Zgodnie z wyrokiem Prezes Urzędu spółka Eller Service ukarana została grzywną finansową w wysokości 239.140 złotych, musiała zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz przez sześć miesięcy publikować decyzję UOKiK na swojej stronie internetowej. Okazało się jednak, że korzystny dla internautów wyrok Urzędu nie rozwiązał wszystkich problemów z Pobieraczkiem, deklarującym na stronie serwisu: „Kwestia bezpieczeństwa ma u nas najwyższy priorytet – Główną zaletą Pobieraczka jest bezpieczeństwo – Naszymi priorytetami są rzetelność i jakość”…

Czy to tylko wyolbrzymiony problem?

W wyniku postanowień wyroku UOKIK Pobieraczek zmuszony był do zmiany zakwestionowanego hasła reklamowego „10 dni pobierania za darmo”. Zostało ono zastąpione sloganem „10 dni pobierania bez opłat! Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania”. Jednocześnie właściciele spółki Eller Service umieścili na podstronie portalu datowany na 9 kwietnia 2010 roku komentarz dotyczący decyzji Urzędu, w którym czytamy:

Spółka Eller Service postanowiła zaskarżyć decyzję UOKIK w punktach uznających reklamę serwisu za wprowadzającą konsumentów w błąd oraz w punkcie nakładającym na wspólników karę finansową. Podstawowy zarzut wobec decyzji dotyczyć będzie faktu pozbawienia wspólników możliwości ustosunkowania się w trakcie postępowania względem zebranych dowodów, stanowiących podstawę rozstrzygnięcia. Należy podkreślić, iż ewentualne wprowadzenie konsumentów w błąd poprzez niedozwoloną reklamę, o którym mowa w decyzji UOKIK, dotyczy tylko i wyłącznie etapu przedkontraktowego – czyli momentu, w którym użytkownik zapoznał się z reklamą, ale nie zapoznał się jeszcze z treścią regulaminu usług. Zgodnie z punktem drugim decyzji UOKIK, sama procedura zawierania umów w serwisie Pobieraczek.pl jest skonstruowana poprawnie i zawiera wszystkie istotne informacje potrzebne konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy. Podkreślić należy, iż zgodnie z treścią decyzji do UOKIK wpłynęło około 230 skarg konsumenckich związanych z działalnością serwisu, podczas gdy dotychczasowe komunikaty prasowe wskazywały na liczbę około 30 tysięcy skarg. Potwierdza to tezę, iż cały problem związany z funkcjonowaniem serwisu Pobieraczek.pl został wyolbrzymiony poprzez nagonkę prowadzoną w mediach oraz na forach internetowych.

Nagonka nie tylko medialna

Okazuje się, że z Pobieraczkiem zamierzają walczyć nie tylko wyolbrzymiające fakty media i UOKiK, ale również grupa niezadowolonych klientów, przygotowujących się do wytoczenia spółce Eller Service pozwu zbiorowego. Organizowana za pośrednictwem portalu www.pozywamy-zbiorowo.pl egzekutywa przyciągnęła już wielu zwolenników, nabór chętnych odbywa się do 30 listopada br. Organizowany „dla zasady” pozew, najprawdopodobniej – zgodnie z zapowiedziami prowadzony ze strony skarżących przez adwokata Tomasza Lustryka – ma być próbą dania „zasłużonej nauczki” właścicielom serwisu Pobieraczek. Czy uda się wygrać w sądzie?

Źródło: http://di.com.pl/new...zbiorowego.html
  • 0

Klopser

Klopser

Świeżo zarejestrowany

• Zbanowany
  • 81 postów
Uważajcie również na strony takie jak:
Dobre-Programy.pl (kopia dobreprogramy.pl),
Softmania.pl (kopia softonic.pl)

@topic
Właściciele Pobieraczka uregulują ten "dług" w kilka dni pewnie,albowiem ile oni kasiory zarobili na pobieraczku,coraz więcej takiego gówna robi się w internecie .
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów
Pozew zbiorowy stał sie faktem: http://di.com.pl/new...er_Service.html
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów
Zobaczcie jaka kpina ;)

Pobieraczek.pl chce pozwać inicjatora pozwu zbiorowego. Obraża się o "oszusta":
http://di.com.pl/new..._o_oszusta.html
  • 0

kubri

kubri

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 33 postów
Prawie jak FireCash :wub:
  • 1

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów

To już koniec Pobieraczek.pl, zastraszani użytkownicy mogą spać spokojnie?

Dołączona grafika

Problemy z tym serwisem zaczęły się już w 2009 roku, kiedy do jego użytkowników zaczęły napływać groźby skierowania sprawy nieopłacenia abonamentu na drogę sądową. A wszystko przez „ukryte” w regulaminie zapisy o konieczności wniesienia opłat po 10-dniowym okresie próbnym.

Okazało się, że użytkownicy, którzy do tego czasu nie usunęli konta, automatycznie zobowiązani byli do wniesienia opłaty. Sprawą w końcu zainteresował się UOKiK, w rezultacie nakładając na właścicieli karę finansową w wysokości 240 tysięcy oraz nakazując zmianę stosowanych praktyk i wyraźne informowanie klientów o wymaganych opłatach.

Na tym się jednak nie skończyło. W październiku tego roku poszkodowani i zastraszani użytkownicy wystosowali pozew zbiorowy przeciwko Pobieraczek.pl. To chyba był już ostateczny cios, wczoraj dostaliśmy emaila od naszego Czytelnika, który otrzymał informację o zamknięciu usługi Usenetu, świadczonej przez Pobieraczek.pl, na swoją skrzynkę. Sam serwis poinformował w końcu o zamknięciu serwisu na swojej stronie:

2012-12-26 22:34:00
Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za owocną współpracę w kończącym się 2012 roku. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki programowi partnerskiemu Pobieraczek.pl mogliśmy razem realizować nasze wspólne cele. Z tym większym żalem musimy Państwa poinformować o podjętej przez wspólników spółki Eller Service decyzji o zaprzestaniu dalszego świadczenia usługi Usenet. Na taką decyzję wpływ miały miedzy innymi liczne ataki medialne na wspólników oraz niekorzystne dla spółki decyzje Prezesa UOKIK. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy Państwu dalszych sukcesów na drodze zawodowej, żywiąc jednocześnie ogromną nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w innych wspólnych projektach. Z pozdrowieniami, Zespół PP Pobieraczek.pl

Nie wiadomo, czy ta decyzja zakończy definitywnie działalność tego serwisu i zastraszani użytkownicy mogą już zapomnieć o swoich kłopotach z Pobieraczek.pl, ale z pewnością niekorzystne dla właścicieli decyzje UOKiK i ocena ich działalności powinny być pomocne w ewentualnych sporach z twórcami tego projektu.

źródło: http://antyweb.pl/to...spac-spokojnie/

• 0

Interesują Cię płatności mobilne, przykładowo przyjmowanie wpłat za pośrednictwem SMS Premium bądź Direct Billing? Sprawdź ofertę HotPay.pl

Masz stronę internetową, bazę mailingową, fanpage na facebooku lub inne źródło dobrego ruchu? Sieć afiliacyjna Lead.Network dostarczy Ci najlepsze Programy partnerskie do zarobienia na Twoim zapleczu!

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
Pobieraczek chce od Ciebie kasy? Już czas byś Ty jej zażądał od niego. Zobaczcie: http://www.wykop.pl/...nien-pieniadze/ ;)
  • 0

sockk

sockk

Żaczek

• VIP
  • 210 postów

Pobieraczek chce od Ciebie kasy? Już czas byś Ty jej zażądał od niego. Zobaczcie: http://www.wykop.pl/...nien-pieniadze/ ;)

Czytałem to akurat dzisiaj. Powiem tak... gościu nie wie co ma dalej zrobić i wątpię, żeby to jemu udało się wyciągnąć coś kasy od pobieraczka. Pewnie w tym durnym regulaminie było również napisane, że "akceptuję wiadomości od administracji" - i co on zrobi? On jest tylko małym pionkiem, który w ogóle nie wykona żadnego sensownego ruchu. Widać, że autor tego wpisu na wykopie naczytał się durnych postów na forach i teraz chce popisać się przed wykopowiczami jaki to on nie jest mężny i odważny.
  • 0

Karczu

Karczu

Administrator

• Administrator
  • 5465 postów
Ja to potraktowałem raczej w formie żartu z jego strony, bowiem on sam chyba nie sądzi na poważnie, że mógłby od nich za to kasę wyciągnąć ;)
  • 0

ulung

ulung

Rozkręca sie

• Tutor
  • 487 postów
Pobieraczek.pl znów przegrał w sądzie. Co z tego wynika?
http://di.com.pl/new...Marcin_Maj.html
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!