Skocz do zawartości

Zmień kolory
Primary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Secondary: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
Welcome to Uploaduj.com - Forum Zarabianie przez Internet - Zarabianie na Uploadzie / Uploadingu
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account

Nawet 10 PLN za pobranie jednego pliku w Polsce? Sprawdź narzędzia w Lead.Network

Sieć afiliacyjna System płatności online


Możesz nas wesprzeć!


Zawartość z najwyższą reputacją


#20681 Odpracowywanie warnów i ZP

Napisane przez Lupus w 24 kwiecień 2013 - 18:45

Witajcie
Odpracowuje warny i ZP na darkwarez (inne fora też, jeśli jest możliwość uploadu). W postach piszcie ile macie warnów (lub ZP) a na PW wyślijcie swój nick (jest tu dużo wtyczek, więc zaraz ktoś by Was podkablował). Ja w odpowiedzi, przyśle Wam linki lub gotowy post (razem z bbcode) do wklejenia na DW. Za swoją prace nie chce żadnej gratyfikacji ale chętnie przyjme punkty reputacji :D


P.S.
Niedawno była "afera" że ktoś komuś upał na ZP i dodał reklame do paczki, co skończyło się banem. U mnie tego napewno nie będzie, (niech mnie Karczu lub HP zbanuje za takie coś) i dlatego chcę, aby wszystko odbywało się poprzez PW na tym forum.

Zapraszam pierwszego chętnego i odważnego :)
 • 16


#13152 Poradnik PPtAsior

Napisane przez PtasioR w 30 lipiec 2012 - 15:51

Ciamciaramciam 1000post= poradnik.
Jest to tak jak by zbiór poradników które przydadzą się na 100% w uploadingu na serwisach PPA.
Wszystkie poradniki które są nie moje mają na dole link do oryginalnego poradnika.
1. Szukanie nisz:
a ) Statystyki wyszukiwarki google:
Spoiler

b ) YouTube
Spoiler

c ) Strony gammingowe
Spoiler


2. Tworzenie fake hacka

a ) Keygen:
Spoiler

b ) Keygen z progressbarem i potwierdzającą wiadomością
Spoiler

c ) Tworzenie pustych plików
Spoiler
3. Tworzenie strony / bloga

a ) Tworzenie bloga [Video]
Spoiler

b ) Tworzenie bloga [Blogspot]
Spoiler


4. Wyświetlenia na YouTube [HOT]
Spoiler


* Tematy pomocne:
 • 10


#22407 Dziennik uploadera ⚡ noutilus

Napisane przez Gość w 06 lipiec 2013 - 21:43

Dziennik pracy uploadera PPD/PPS

 

Dobry wieczór. Nadszedł w końcu odpowiedni dla mnie czas aby założyć dziennik pracy pomimo iż specjalnie zwlekałem z jego założeniem - w końcu uznałem że muszę się zmotywować na dalszą pracę bo ostatnio dość często zbywam obowiązki uploaderskie związanie z promocją linków.

 

Dziennik zgodnie z jego intencją będzie aktualizowany codziennie, chyba że zaistnieje potrzeba zrobienia sobie odpoczynku - wtedy poinformuję was o datach kiedy dziennik będzie w stanie spoczynku.

 

Pomimo wszystko będę starał się aktualizować dziennik nawet wtedy gdy moje zarobki będą w trybie "AutoPilota".

 

Zanim zacznę przedstawiam kilka obowiązkowych tematów związanych z zarabianiem na PPD/PPS:

 

 

Mój początek związany z Warezami, Hostingami i planem PPD/PPS

 

Każdy z nas od czegoś zaczynał pracę w internecie i ze mną również nie było inaczej. Moja praca a raczej zarabianie w sieci nie od razu zaczęło się od uploadu - próbowałem bowiem różnych opcji. O tej metodzie dowiedziałem się od kuzyna, który zarabiał za czasów filesonic, fileserve i rapidshare - teraz już zakończył karierę - to dało mi tak naprawę dobre podstawy związane z zarabianiem. Z tego też względu przejąłem po nim spuściznę jaką po sobie pozostawił, na warezach był osobą szanowaną co pozwoliło mi zdobyć odpowiednie kontakty, powiększyć swoją wiedzę a przede wszystkim mogłem się na niego powoływać co było bardzo fajnym udogodnieniem. Nie zdradził mi jednak technik tak dobrych aby na obecnie czasy związane z PPD zarabiać godne pieniądze - te techniki były dobre ale za jego czasów, gdy hosty nie były tak obleganymi przez remoterów. Dla tego musiałem szukać nowych sposobów sam i po pewnym czasie odkryłem dobre źródła i zacząłem zarabiać większe pieniądze. Nigdy jednak jeszcze mu nie dorównałem. 

 

Pierwsze konto shell (VPS free)

 

Początek pracy na maszynach uploaderskich zaczął się od darmowego VPS'a w firmie IDHosting. Gdy otrzymałem dane do maszyny, nie wiedziałem jak zabrać się za konfigurację i w rezultacie nie udało mi się skonfigurować maszyny. Pierwszą osobą, która pomogła mi tego dokonać był moderator polop z peb.pl. Tak naprawdę skonfigurował mi maszynę i już byłem szczęśliwym amatorem urządzenia shell. Gdy zaczęło się uploadowanie z maszyny, byłem dziwnie zszokowany że upload może być tak szybki. Po okresie 3 dni bo na tyle był okres próbny VPS'a miałem przygotowane kilka wstawek na warezy. Pierwsza wstawka: przygotowanie i rozesłanie zajęło mi 2 godziny - bowiem byłem wtedy laikiem. Obecnie przygotowanie i rozesłanie wstawki to zaledzwie 2-3 minuty :-). Można też powiedzieć że uczyłem się wszystkiego od podstaw ponieważ kuzyn nie pomagał mi w kwestiach robienia wstawek, obsługi shella itp. on był raczej mentorem, który wskazywał źródła. 

 

Obecne czasy

 

Patrząc na obecne czasy a te, które sięgają przeszło już 3 lata wstecz, bowiem tyle czasu zarabiam już na uploadzie mogę śmiało powiedzieć że moje początki były komicznym wyczynem i śmieję się z tego ponieważ wtedy byłem szczęśliwy że w ogóle udało mi się coś "uciułać" teraz jestem szczęśliwy z tego iż zacząłem właśnie w taki a nie inny sposób. Mimo wszystko techniki i sposoby zarabiania na planach PPD/PPS całkiem się zmieniły. Będąc osobą w miarę obeznaną wiem że techniki, które kiedyś miały sens teraz są w całości nieopłacalną rzeczą.

 

Trochę się rozpisałem za co przepraszam.

 

Pragnę jeszcze napisać że aktualizacje dziennika będą głównie wieczorem, bo wtedy można tak naprawdę dodać podsumowanie całego dnia.

 

 

06 - 07 - 2013

 

Dzień dzisiejszy był bardzo przyjemny, nie było bowiem zbyt wielu premier scenowych co przyczyniło się do tego że zrobiłem kilka reuploadów i by zbytnio się nie wysilać dodałem w rezultacie 5 postów/wstawek.

 

Podsumowanie:

 

EgoFiles - 146 pobrań - 5.32 PLN

CatShare - 208 pobrań - 9.46 PLN

TurboBit - 83 pobrania - 1.25  USD

RapidGator - 93 pobrania - 1.68 USD

Uploaded - ?? pobrań - 0.61 EUR

 

Co daje w sumie 530 pobrań na kwotę 27.22 PLN (nie wliczam w sumę ilości pobrań z UL). Kwota pewnie jeszcze wzrośnie ponieważ do północy jest jeszcze trochę czasu, więc... Mimo wszystko dzień uważam za przeciętny. 

 

Jutro jest niedziela i to co każdy uploader PPD powinien wiedzieć pobrania są wtedy najlepsze, liczę więc że jutro mimo iż pewnie nic nie dodam kwota w podsumowaniu będzie o wiele większa.

 

Dziękuję za uwagę. Jutro będzie kolejne podsumowanie.


 • 9


#25760 [Poradnik] Nauka Ripowania cz.1 BRRip

Napisane przez sewirus w 13 październik 2013 - 13:06

Nauka Ripowania cz.1 BRRip

 

Witam, poradnik będzie dotyczył programu MeGUI jeżeli chodzi o ripowanie / encodowanie jest według mnie najlepszy. MeGUI możecie pobrać z tej strony (bezpośredni link). W pierwszej części pokazę wam jak tworzy się BRRipy.  Poradnik powstał ponieważ miałem trochę pytań dotyczących encodowania, postanowiłem przekazać wam swoją wiedzę na ten temat. Mam nadzieję że poradnik się przyda.

 

1. BRRip

 

Do stworzenia BRRipa potrzebny nam będzie source a dokładnie plik Bluray ja w poradniku użyje The.Heat.2013.PL.UNRATED.720p.BluRay.x264.AC3-sav, pamiętajcie że source musi być w formacie matroska czyli mkv.

 

Odpalamy program i z menu Tools wybieramy AVS Script Creator, możesz użyć skrótu Ctrl+R

 

tP0COk7.png

 

Następnie w Video Input wybieramy nasz plik mkv, jeżeli wyskoczy wam nam okno z trzema opcjami do wyboru, to wybieramy DirectShowSource. Nasze miejsce pracy powinno teraz tak wyglądać

 

EXjm7PN.png

 

Zmienimy teraz rozdzielczość, ale zostawiamy zaznaczone Suggest Resolution aby nie trafić na Bad AR ( jajowate głowy itp.) Zamiast 1280 ja wybrałem 672*, teraz zaznaczamy Crop i klikamy na Auto Crop, możemy zobaczyć jak to wygląda zaznaczając Apply auto Preview.

 

*Rozdzielczość

Jaką rozdzielczość kiedy wybieramy będzie na sam koniec

 

Jeżeli chcemy dodać napisy to przechodzimy do zakładki Filters na dole mamy Subtitles, napisy muszą być w formacie srt.

Przejdźmy dalej kliknij Save, nasze okno tak wyglądać powinno teraz

 

g79BtOP.png

 

Teraz nauczę was jak wyciągać audio z naszego source, w menu Tools wybieramy HD Streams Extractor, powinno nam się pojawić takie okno 

 

ZZd0GVh.png

 

Zaznaczamy Select File as Input i klikając na ... wybieramy plik naszego source, skupmy się na polu Stream(s) tak to powinno wygla, w zależności od source w tym polu może znajdować się więcej pozycji (więcej audio np. polish, english itp. mogą znaleźć się też napisy)

 

of9QUva.png

 

Zaznaczamy Audio  a w Extract As tam wybieramy AC3. Klikamy na Queue i czekamy aż program wyciągnie audio które w formacie AC3 znajdzie się w folderze z naszym source. Kiedy będziemy mieli już nasze audio wracamy do głównego okna 

 

g79BtOP.png

 

 

 

 

W track 1 mamy Audio Input wybieramy nasz plik AC3. Teraz przejdziemy do górnej części Video encoding przejdźmy do pola Encoder Settings

 

yAGVyy8.png

 

Mamy dwie możliwości stworzyć BRRipa używając kodeka XviD albo x264

 

XviD jest bardziej popularny lecz oferuje gorszą jakość od x264 który jest mniej popularny lecz przy podobnej wadze jakość jest lepsza. Ja polecam tworzyć w x264 ale to już zależy od was. Kodek wybieramy z listy

 

WCi24xM.png

 

Jeżeli chcemy użyć kodeka x264 to wybieramy x264 *scratchpad* a jeżeli XviD to XviD *scratchpad*. Format file wybieramy w zależoności od użytego kodeka jeżeli jest to XviD to będzie avi jeżeli x264 to mkv. Jeżeli wybraliśmy już nasz kodek to przechodzimy do menu Tools a z niego wybieramy Bitrate Calculator, tak nasze okno wygląda

 

rmnuR4F.png

 

W polu Video wybieramy nasz kodek który przed chwilą wybieraliśmy, a Complexity przesuwamy do samego końca do High. W Audio&Extra wybieramy nasz plik audio, kiedy audio się załaduje zmieniamy Type na mp3

 

*Kiedy stosujemy audio mp3 a kiedy AC3?

Dla małych plików ~1gb najlepiej stosować mp3, dla plików powyżej 1 gb już lepiej stosować AC3

 

Przechodzimy do Calculate By i zaznaczamy Video Bitrate dla XviD dla plików ~700 mb najlepiej ustawić bitrate 650-700 dla większych plików gdy stosujemy AC3 lepiej bitrate ustawić na poziomie 1000-1200. Dla x264 bitrate oscyluje w granicach 600-650 kbit/s. Kiedy już ustawiliśmy bitrate klikamy Apply. W głownym oknie w prawym dolnym rogu mamy AutoEncode wyskoczy nam 

 

MOBHVz7.png

 

1 - Tutaj wybieramy format, jak wspominałem wcześniej dla x264 wybieramy mkv a dla XviD wybieramy avi

2- Zaznaczamy No Target Size, program pobierze ustawienia które ustawialiśmy w Bitrate Calculator

 

Klikamy na Queue i czekamy aż program zakończy pracę.

 

 

Teraz trochę o rozdzielczości, jak pisałem wcześniej polecam wybierać 672x ewentualnie 640x te rozdzielczości najlepsze są dla plików ~700 MB czyli z dźwiękiem MP3, dla plików powyżej 1 GB i z dźwiękiem AC3 możemy wybrać rozdzielczości 720x304 lub 720x400

 

Jeżeli coś nie jest jasne napisz poniżej a uzupełnie informacje. W drugiej części wytłumaczę jak stworzyć DVDRipa

 

 

Zabraniam kopiowania poradnika bez mojej zgody. Poradnik napisany specjalnie dla Uploaduj.com

 

 

 

 

 

 

 


 • 8


#13315 Tworzenie własnej strony [krok po kroku]

Napisane przez HardPlayer w 06 sierpień 2012 - 20:32

Witam.
Jako że na forum coraz częściej padają pytania o to jak założyć własną stronę, a i promowanie plików na YouTube też staje się coraz bardziej uciążliwe, postanowiłem napisać poradnik traktujący o tym jak założyć własną stronę (bloga). Wszystkie narzędzia jakie będą nam potrzebne są podlinkowane na końcu poradnika.

Jak wiadomo jest wiele serwisów, które oferują nam instalację i obsługę naszego bloga zupełnie za darmo. Nic nie byłoby w tym złego, jednak ta automatyzacja często okupiona jest znacznym ograniczeniem możliwości operacji na naszej stronie. Dodatkowym plusem manualnej instalacji i konfiguracji swego bloga jest wiedza, która może być wykorzystana w przypadku awarii, bądź gdy chcemy swego bloga/stronę przenieść do innego usługodawcy.
Wychodząc użytkownikom naszego forum na przeciw postanowiłem napisać poradnik, którego lektura sprawi, że nie będziecie mieli już problemów z poprawnym zainstalowaniem swojej strony.


I. Hosting
Abyśmy mogli trzymać pliki swojej strony potrzeba nam witrualnego dysku, który zapewni naszej stronie dostępność w internecie. Tutaj, jak wszędzie trafiają się lepsze i gorsze egzemplarze. Ze swojej strony kategorycznie odradzam instalacji bloga (czy jakiejkolwiek innej strony) na masowych hostingach typu "Cba.pl", czy "YoYo.pl". Są to mocno już przeciążone maszyny, które nie dają sobie rady z pokaźną ilością trzymanych witryn. Co skutkuje bardzo wolnym wczytywaniem strony i zniechęceniem klientów. Ponadto nie macie co tam liczyć na wsparcie techniczne i dołączają dużą ilość reklam co jeszcze bardziej obciąża stronę. Jeżeli zatem chcecie na poważnie rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnego bloga to polecam wydanie kilku złotych na płatny hosting z porządnym wsparciem technicznym.
- Nie będę się więcej rozwodził na temat doboru hostingów, gdyż to temat na inną publikację. Przejdźmy do konkretów. Otóż po kupnie odpowiedniego pakietu hostingowego, administrator udostępniający nam daną usługę powinien nam przekazać informacje, które pozwolą nam ulokować pliki naszej strony na wcześniej wykupionym hostingu. Te dane znajdziemy albo w panelu klienta, albo przyjdą nam na skrzynkę mail-ową tuż po założeniu konta.
Informacje, które będą nam potrzebne do umieszczenia swej strony na serwerze usługodawcy:
- Nazwa hosta
- Użytkownik
- Hasło
Dane te zapisujemy w notatniku bo w dalszej części będą bardzo istotne.


II. Klient FTP
Aby połączyć się z naszym hostingiem potrzebny nam zewnętrzny program zwany klientem. Jeżeli chodzi o takie programy, to jest ich dużo, ja używam Total Commander, a jako alternatywę- FileZilla. Opiszę więc jak się połączyć z naszym serwerem za pomocą Total Commandera.

1. Po włączeniu programu widzimy dwa panele w przeważającej części okna. Przedstawiają one drzewa plików. Jedno posłuży nam jako okno plików znajdujących się na naszym dysku twardym, a drugie plików znajdujących się na hostingu.

ariu.jpg

2. Aby dostać się do plików na hostingu musimy utworzyć połączenie. Tutaj wykorzystamy dane, które wcześniej zapisaliśmy. Aby to zrobić klikamy na ikonkę z napisem 'FTP' w górnym menu programu.

xrmp.jpg

3. Otworzy się nam okno z dotychczas dodanymi połączeniami. Jako, że debiutujemy jeśli chodzi o manualne wysyłanie plików, nasza lista będzie pusta. Aby zmienić ten stan rzeczy klikamy na 'Nowe połączenie' z boku listy.
4. W oknie, które się wyświetli wypełniamy cztery postawowe pola:
- Sesja- nazwa połączenia, która będzie widoczna na liście połączeń. Należy wymyślić unikalną nazwę, by później jej nie powielać.
- Nazwa hosta
- Użytkownik
- Hasło
Trzy ostatnie pozycje przepisujemy z wcześniej przygotowanej ściągi.
5. Gdy dodamy połączenie klikamy 'Ok', a następnie łączymy się z nim klikając 'Połącz' z boku listy.

Widzimy teraz pliki na naszym wirtualnym dysku. W zależności od hostingu struktury katalogów mogą się różnić. Jeżeli po połączeniu widzimy folder 'public_html' to otwieramy go i tam wysyłamy wszystkie pliki, natomiast jeżeli tego folderu nie ma, pliki wysyłamy do głównego katalogu, czyli tam gdzie trafiamy zaraz po połączeniu z serwerem.
Zapraszam do następnego rozdziału.


III. Tworzenie bazy danych
Skrypty zarządzania treścią oprócz plików fizycznych posiadają także dane, uporządkowane w specjalnej bazie. Aby mogły je tam składować musimy utworzyć specjalne miejsce. W tym celu logujemy się do naszego głównego panelu administracyjnego. Jego adres dostaniemy na skrzynkę po założeniu konta i w zależności od naszego panelu (można wyróżnić dwa najpopularniejsze: Direct Admin lub cPanel). Ja użyję tego pierwszego, z racji tego, że jest wykorzystywany na większości hostingów.

1. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego ujrzymy wiele opcji. Są one przydatne na różnych etapach naszej pracy przy stronie. My jesteśmy tu po to by założyć nową bazę, więc klikamy na: 'Bazy danych MySQL/MySQL Management' w sekcji 'Twoje konto/Your Account'.
2. Tworzymy swoją pierwszą bazę klikając 'Stwórz nową bazę danych/Create new database'.
3. Widzimy teraz kilka pól do wypełnienia.
- Nazwa bazy danych/Database name- wpisujemy unikalną, jednak prostą nazwę, by później nie było problemów z konfiguracją
- Nazwa użytkownika bazy danych/Database Username- login osoby mającej dostęp do bazy (w tym przypadku Twój)
- Hasło użytkownika/Password- hasło użytkownika (radzę wygenerować i gdzieś zapisać by zmniejszyć ryzyko dostania się do bazy osoby niepowołanej)
Po wypełnieniu wszystkich danych klikamy 'Utwórz/Create' i baza gotowa. Należy zapisać wszystkie dane. Wykorzystamy je w następnym kroku.


IV. Instalacja WordPress-a
Instalację danego skryptu zaczynamy od pobrania jego plików (link do plików WP znajduje się na końcu poradnika). Gdy mamy wszystkie pliki zabieramy się do wysłania ich na serwer. Przedtem jednak otwieramy plik 'wp-config-sample.php' i edytujemy jego zawartość. Znajdziemy tam przydatne komentarze, które pomogą nam w jego poprawnej edycji. Po modyfikacji zawartości zmieniamy jeszcze jego nazwę na 'wp-config.php' i tak przgotowane pliki możemy wysłać na serwer. W tym celu otwieramy odpowiednią lokalizację na naszym dysku twardym, a także na serwerze, gdzie będziemy wysyłać pliki. Za pomocą prawego przycisku myszy zaznaczamy wszystkie pliki skryptu i przeciągamy na nasz serwer. W zależności od szybkości naszego łącza proces może trwać od kilku do kilkunastu minut. Po ukończeniu wysyłania otwieramy adres naszej witryny. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie powinniśmy zobaczyć okno, gdzie trzeba wpisać tytuł naszego bloga, adres e-mail i nasz login i hasło. Uzupełniamy te dane i klikamy 'Zainstaluj Wordpressa'. Po instalacji skrypt wyświetli nasz login i hasło, a pod nimi ukaże się przycisk logowania. Należy z niego skorzystać.
Po tej operacji możemy zacząć dodawać wpisy. Przedtem jednak zalecam dodać jakiś styl, żeby się wyróżniać.

Instalacja ukończona. Poszczególne mniejsze operacje będę się starał opisywać w innych poradnikach. Inspiracją do napisania owych mogą być Wasze pytania, więc zachęcam do zadawania.
Jeżeli macie jakiś problem podczas instalacji możecie zadać pytanie w tym temacie lub zapytać na PW.
Poradnik wykonany specjalnie dla Uploaduj.com. Zakaz kopiowania publikacji.
Narzędzia:
 
- WordPress
http://pl.wordpress.org/
- TotalCommander
http://totalcmd.pl/download/app/new/
- FileZilla:
http://filezilla.com.pl/filezilla/
 
 • 8


#11674 Poradnik uploadera PPD

Napisane przez Gość w 24 czerwiec 2012 - 15:24

Poradnik dla początkującego uploadera PPD

 

Niniejszy poradnik jest zbiorem moich przemyśleń, strategi i metod zarabiania w systemie Pay Per Download zwanym dalej PPD. Postaram się tu w jak najprostszy sposób przedstawić obecną sytuację występującą na tym rynku i oprowadzić po najlepszych stronach oferujących zarobek na PPD.

 

 

Prolog

 

Poradnik powstał ponieważ ostatnio miałem dość dużą grupę osób, chcących zarabiać na PPD, nie wszyscy z nich byli jednak przekonani i część z nich zrezygnowała, a ja po prostu straciłem cenny czas na tłumaczeniu im podstawowych informacji. Tak, wiec doszedłem do wniosku że napiszę poradnik, który rozwieje wszelakie wątpliwości a osoby, które nadal będą miały kłopot z miłą chęcią przyjmę pod swoje skrzydła tylko z tym że po przeczytaniu tego poradnika będzie padać mniej zbędnych pytań.

Przed przystąpieniem do wstępu i bardziej rozszerzonych informacji, przejrzałem archiwum mojego komunikatora w celu przeglądnięcia rozmów z osobami chcącymi zacząć zarabiać na rynku PPD i wypisałem pytania, które mogą się przydać jako wyjaśnienie kilku kwestii.
Zadawane pytania:

Co to jest Pay Per Download (PPD)?
Być może pytanie dla niektórych wydaje się śmieszne ale miałem kilka osób, które nie wiedziały co to jest.

PPD - Pay Per Download - model rozliczeń, w którym pieniądze dostajemy w zamian za pobranie danego pliku przez użytkownika. W hostingach typu PPD kwota ustalana jest z góry za 1000 pobrań i zależy od kilku czynników, typu rozmiar pobieranego pliku lub kraj, z jakiego jest pobierający.

 

Czym jest konto Shell?

Konto Shell - konto użytkownika stworzone dla niego na serwerze (przeważnie w systemie Linux) posiadające łącze 100 Mbps lub 1 Gbps, przez co upload i download wykonywać możemy w sposób błyskawiczny. Jego obsługa odbywa się w sposób zdalny poprzez SSH lub VNC (zalecane).

 

Gdzie kupić konto Shell?

W konto Shell najlepiej zaopatrzyć się u profesjonalnych dostawców takich jak fastshell.pl lub ishell.pl

 

Po co mi konto Shell? Czy naprawdę go potrzebuję?

Konto Shell jest narzędziem potrzebnym jeśli mamy mały dysk lub wolne łącze internetowe. Wtedy takie narzędzie jest nieodzownym elementem koniecznym każdemu uploaderowi. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w nie na początku można spróbować swoich sił bez niego. Będziemy wtedy korzystać z własnego łącza internetowego (zalecane jeżeli mamy min. ~2mb/s upload).

 

Jaka jest obecna sytuacja z remote uploadem?
W obecnej sytuacji remote upload nie wchodzi w grę, jest zbyt trudno przekopiować pliki zdalnie, nawet jeśli hosting umożliwia taką opcję.

Za ile jest najtańszy shell i z jakimi parametrami?
Obecnie najtańszy shell jest dostępny w cenie 20 zł na platformie sprzętowej Intel® Xeon® W3520 @ 2,67 GHz 8 wątków, pamięć RAM 24GB: System Debian Squeeze 64 bit, pojemność 35 GiB, łącze 100 Mbps (oferta: ishell.pl)

Ile zarabiasz na PPD obecnie?
Na miesiąc koło 600 zł licz się jednak z tym że to ja tyle zarabiam. Twoje zarobki będą prawdopodobnie mniejsze ze względu iż dopiero zaczynasz. Ze względu na dużą ilość pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć ile będzie zarabiała dana osoba, nie prowadzę takiej statystyki każdy jest inny i każdy ma inne zarobki. Sami po testowaniu sprawdzicie, czy się wam będzie to opłacało.

Co uploadować?
Głównie wrzuca się nowości bo jest to najlepiej schodzący towar oraz seriale, gry po premierze i filmy usytuowane wysoko w rankingu filmweb'u jak i te z wysoką oceną społeczności. Nie mniej jednak nie wykluczam że znajdziecie osobistą pasję do uploadu czegoś niszowego i wykorzystacie to w świecie rynku PPD/PPS.

Skąd pobierać pliki?
Najczęściej pobiera się pliki z linków (zalecane hostingi: CatShare.net, Rapidu.net) na warezach (zalecane warezy: EXSite.pl, pEb.pl, DarkWarez.pl). Wymaga to tylko posiadania konta premium na ulubionym przez nas hostingu.

 

Pliki pobierać możemy również z prywatnych trackerów, ale musimy na takie strony posiadać zaproszenie gdyż dostęp do nich ma tylko garstka osób. Początkowo raczej odradzam tą metodę.

 

Co to jest prywatny tracker?
Jest to strona torrentowa, która posiada zamkniętą grupę użytkowników i nie każdy może się tam zarejestrować. Aby ubiegać się o konto na takowym trackerze należy odwiedzić np. torrentmania.info

Na jakie warezy wrzucać?
Na najlepsze oraz te najbardziej popularne. Sam zdecyduj, które są dla ciebie dogodne i wydają ci się najbardziej atrakcyjne. (Zwróć uwagę na statystyki, ilość odwiedzin i obecnie ile osób jest online) Warezy jakie polecam: pEb.pl, Precyl.com, DarkWarez.pl, EXsite.pl, Zajefajna.com, SDCV.pl itp.

Ile dziennie wrzucać?
Od 10 do 20 wstawek na 5-6 warezów. Liczbę tą rzuciłem na ślepo nie jestem wstanie powiedzieć ani zagwarantować ile zarobisz i przy jakim nakładzie pracy. Stosując te wymagania, kierowałem się myślą że na początku sam tyle wrzucałem i szło mi wtedy nie najgorzej.

Mam problem z akceptacją postów na pEb'ie?
Najwyraźniej nie przeczytałeś tamtejszego regulaminu i to jest najczęstszą przyczyną. Jednak mam dla ciebie specjalny szablon. (w szablonie usunąłem rozmiar czcionki, kolor itp. oraz dodałem przykładowe dane, które należy zmienić dla konkretnego dodawanego przez nas pliku).

Na jakie hostingi uploadować?
Obecnie najbardziej dogodnymi hostingami są: EgoFiles.com (obecnie nie działa), CatShare.net, Rapidu.net, TurboBit.ru, Oboom.com, RapidGator.net

Czy da się zarabiać bez poleconych?
Oczywiście, niektóre serwisy wymienione powyżej nie mają nawet systemu poleconych więc bez nich również można zarobić. Sami poleceni nie dają dużego dochodu.

 

Pytania będą aktualizowane.

 

 

 

 

Wstęp


Po przeczytaniu powyżej zamieszczonych informacji powinieneś już zrozumieć kilka podstawowych informacji związanych z PPD. Teraz należy się wyposażyć w stosowne narzędzia do uploadu.

 • załóż sobie nowe konto pocztowe (gmail), zakładamy je dla tego aby nie łączyć go z własnym osobistym ponieważ możemy być narażeni na kradzież naszych danych, co w ostateczności może zakończyć się nieprzyjemnie
 • utwórz sobie w przeglądarce zakładki warezów, hostingów, trakcerów oraz plików, które obecnie wysyłasz lub pobierasz, to ułatwi ci pracę
 • kup konto shellowe i spersonalizuj je według własnych potrzeb, zadbaj aby na koncie zainstalowane były: klient ftp, przeglądarka, zoom uploader, rTorrent (ruTorrent), winrar

Jeżeli mamy już wszystko odpowiednio przygotowane, to teraz nie pozostaje nam nic prostszego jak pobieranie plików z warezów/trackerów, pakowanie ich za pomocą winrara lub wysyłanie całego pliku bez archiwizacji na hostingi. Po czym kolejno przechodzimy na warezy gdzie tworzymy posta i dodajemy w nim linki do pobrania.

 

 

 

 

Hostingi

 

 

CatShare.net - biorąc obecną sytuację jest on pionierem hostingu z PPD. Statystyki pracują bardzo obficie i naliczają bardzo dobrze. Zarabiamy w Złotych Polskich

Rejestracja z refa: http://catshare.net/...6yetnGTcJyO08zl

Ustawienie planu PPD: Przejdź do ustawień swojego konta po czym w belce oznaczonej jako "Zmień Plan Hostingowy" wybierz z wysuwanej listy "download".

Zlecenie wypłaty: W zakładce "Wypłata" wybierz z wysuwanej listy metodę wypłaty po czym uzupełnij poprawnie dane, na które zostanie przelana zarobiona kwota.

Teraz już możesz zacząć zarabiać na hostingu.

Ocena: +5/6

 

 

(uchylony z powodu nieaktywności) EgoFiles.com - obecnie jeden z najlepszych hostingów, który oferuje PPD. Statystyki zarobków szybko się podnoszą, dobrze nalicza co sprawia że staje wysoko ponad innymi hostingami. Zarabiamy w Złotych Polskich

Rejestracja z refa: http://egofiles.com/register_54843

Ustawienie planu PPD: Przejdź do ustawień swojego konta po czym w belce oznaczonej jako "Zmień Plan" wybierz z wysuwanej listy "Zarobki za pobrania".

Zlecenie wypłaty: W ustawieniach swojego konta podaj swoje dane do przelewu, Konto Bankowe lub MoneyBookers. Następnie przejdź do "Moje Pliki" > "Twoje Zarobki" > "Wypłata"

Teraz już możesz zacząć zarabiać na hostingu.

 

Ocena: 5/6

 

 

Rapidu.net - jeden z trzech Polskich hostingów obecnie piastujących najlepszą ofertę planu PPD. Posiada przyjemny interfejs i bardzo dobrze zorganizowaną administrację. Zarabiamy w Złotych Polskich.

Rejestracja z refa: http://rapidu.net/ref/7835057891/

Ustawienie planu PPD: Przejdź do ustawień swojego konta po czym w belce oznaczonej jako "Program partnerski" wybierz z ramki gdzie widnieje "DOWNLOAD" przycisk "uruchom"

Zlecenie wypłaty: W ustawieniach swojego konta podaj swoje dane do przelewu, Konto Bankowe lub MoneyBookers. Następnie przejdź do "Wypłata" i ramce "Zleć wypłatę środków" kliknij "Wypłać"

Teraz już możesz zacząć zarabiać na hostingu.

Ocena: 5/6

 

 

Pozostałe hostingi zostają do wyboru w kwestii własnej, ja podałem tylko te polskie spełniające swoje warunki. Resztę jaką wybierzecie zależy od was.

 

 

Ja osobiście polecę te, na które wrzucam i podam na nie swoje reflinki:

 

 

Warezy


Jak napisałem wyżej w Pytaniach i Odpowiedziach o warezy musisz zatroszczyć się sam, ty decydujesz, który jest dla ciebie najlepszy, ma dobre statystyki nie mniej jednak mam dla ciebie listę, z której korzystam ja i są one według mnie najlepszymi stronami warezowymi dla polski: Peb.pl, Precyl.pl, DarkWarez.pl, EXsite.pl, Zajefajna.com, SDCV.pl a reszta to już twoja własna borszka.

Aby mieć zysk z wyżej opisanych hostingów należy postować od 10 do 20 wstawek na nie mniej jak 5-6 warezów. Pamiętaj każdy Warez ma inny różniący się od siebie regulamin to co napiszesz na jednym na drugim może być nieregulaminowe. Na początek dostosuj sobie uniwersalny szablon tak aby zgadzał się regulaminowo z wszystkimi wybranymi przez ciebie warezami.

Pamiętaj że konto na warezie powinno być łatwo i szybko dostępne dla tego pozwól przeglądarce na zapamiętanie hasła abyś nie musiał tracić zbędnego czasu na ponowne logowanie.

Aby zdobyć pobierających na warezie zrób sobie wyjątkowe konto żeby to własnie na ciebie użytkownicy zwracali uwagę, świadczą o tym takie rzeczy jak ranga jaką masz na warezie, avatar, podpis, jakość posta czy są wymagane i poprawne dane (nie może być błędów formatowania bb-code). Dodawanie screenów z filmów/gier przyczyni się do wzrostu popularności twojego posta, pamiętaj jednak że nie wszystkie warezy na to pozwalają.

Do dzieła...
 

Praca w krokach:

 1. Pobierasz film/grę/muzykę/program
 2. Przygotowujesz pobrany plik (dzielenie winrarem plików polecam dopiero jeśli przekracza on 1000 MB, jeśli jest mniejszy możemy luźno wysyłać bez pakowania)
 3. Gotowy plik wysyłasz na hostingi (np. CatShare.net, Rapidu.net, Oboom.com itp.)
 4. Odszukujesz na warezach temat z tym filmem/grą/muzyką jeśli takiego nie ma zakładasz swój własny
 5. Tworzysz szablon/posta zgodnie z regulaminem danego warezu i wklejasz do niego tytuł/informacje/dane/linki itp.
 6. Poprawnie sformatowany szablon/post z filmem/grą/muzyką/programem wysyłasz na wybrane przez ciebie warezy
 7. Po wysłaniu czekasz na wygenerowane przez dany post zyski.
 8. Czynności od 1 do 7 powtarzasz przy każdym kolejnym pliku.

 

Uwaga! Dane techniczne do filmów należy wyciągać programem MediaInfo. Opis jego działania znajduje się tutaj: http://blog.uploaduj...diainfo-0-7-51/

 

 

 

Narzędzia

 

Ręczne postowanie jest męczące i długie więc warto ułatwić sobie pracę aby uporać się szybciej z wstawkami. Po pewnym czasie zauważysz że niektóre z warezów mają denerwujące reklamy pojawiające się w nieodpowiednich miejscach.

 

Jeśli nie chce ci się męczyć z wysyłaniem postów na warezach bo uważasz że jest to czasochłonne i męczące można to sobie ułatwić inwestując w program do automatycznego rozsyłania np. MonioPoster http://www.monioposter.pl/

 

 

Programy:

Ad Muncher - to program, który blokuje przychodzące z internetu reklamy nie tylko w przeglądarkach ale również w komunikatorach oraz wszędzie tam gdzie ich nie chcesz. (Download)

F.lux - jeśli długo siedzisz przed komputerem, a postowanie jest dla ciebie męką zadbaj o swoje oczy. Program ten przystosowuje ekran monitoru do każdej pory dnia tak aby oczy się nie męczyły (Download)


Pluginy

Ad Block - odpowiednik Ad Munchera o mniejszych możliwościach w pluginie do Chroma (Download)

Link Checker - sprawdza czy linki są sprawne czy zostały usunięte (Download)

 

Moje przykładowe dowody wypłat (aktualizacja)


 

Rejestracja z mojego linku referencyjnego daje ci całkowitą pomoc podczas uploadu oraz Refback nawet do 60%

 

Dodatkowe informacje i pomoc na GG 11902512.


Jeśli szukasz innej formy zarobku odezwij się upload nie jest moim jedynym dochodem w internecie.
 

Pozdrawiam i życzę powodzenia podczas zarabiania.


 • 8


#29778 Dziennik uploadera: Amator

Napisane przez Gość w 12 luty 2014 - 19:10

Tu nie ma sensu poruszać kwestii “kiedyś a teraz”. Czasy, które były kiedyś się skończyły i nigdy nie powrócą po co wciąż nieodzownie wałkować ten temat?

 

Nie myślcie schematami. Zapomnijmy o tym co było kiedyś bo to największy błąd każdego uploadera, skupmy się na tym co jest teraz bez względu na przyszłość i przeszłość rynku PPD/PPS i sceny warezowej. Obecnie upload nie jest może aż tak dochodowy ale na pewno da się na nim dobrze zarobić i to bez niezbędnych do tego narzędzi typu poster. Największy błąd jaki popełniają uploaderzy jest taki że wykorzystują oni stare metody, które kilka lat temu miały sens, teraz można je za przeproszeniem o kant d*py rozbić. Pomijam oczywiście nowych użytkowników bo oni oczywiście nie mają świadomości jak zarabiać a metody, które się im zdradza są starymi metodami bez możliwości większego zarobku lub darmowymi poradnikami...

 

Oczywiście teraz nikt na tacy nie wyłoży wam jak zarabiać dużo na uploadzie, bo problem jest tego typu że im więcej osób będzie o tym wiedziało to wtedy już naprawdę upload upadnie i straci na znaczeniu. Dla tego jest na to pewnego rodzaju monopol i mało kto dzieli się takimi informacjami. Można do tego dojść samemu tak jak doszedłem do tego sposobu ja - no może nie sam bo w pewnym stopniu nakierował mnie na to jeden SU z EXS ale w bardzo małym stopniu.

 

Tak, więc myślę że upload nadal jest dochodowym rynkiem tylko trzeba umieć wykorzystać jego aktualne nisze i stosować metody na topie, a nie te “stare co były kiedyś bo były dobre...”

 

Poruszyłem trochę ten temat ponieważ chce was utwierdzić w przekonaniu że trzeba dobrze zrozumieć rynek, aby móc w całości podsumować czy jest on dobrą dziedziną zarabiania. Dobrym przykładem może tu być fakt że czasem wystarczy wrzucić 4-5 wstawek i można z nich wycisnąć dużo więcej pobrań/kasy niż ze spamowania posterem “x” postów na “x” warezów.

 

Zachaczam że rozmawiamy tu o rynku Uploadzie na Polskę, a nie Zagranicę - gdzie stosuje się jeszcze bardziej odrębne metody.

 

Enjoy! Czekam na krytykę!  :rolleyes:


 • 6


#23637 Klasyczne wyciąganie Danych Technicznych

Napisane przez Gość w 12 sierpień 2013 - 13:10

Witam.

Swego czasu zostałem zapytany jak wyciągać dane techniczne schematem takim jak są one umieszczane na większości warezów, czyli w ten sposób:

Format      : AVI at 1.112 Kb/s
Length      : 697 MB for 1h 27 min. 36s 144ms

Video #0     : MPEG-4 Visual at 974 Kb/s
Aspect      : 640 x 360 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0     : MPEG Audio at 128 Kb/s
Infos       : 2 kanały, 48,0 KHz


Prawie wszystkie filmy są oznaczone danymi w ten sposób, jednak większość osób nie wie jak tego dokonać.

Metoda jest bardzo prosta i tak naprawdę wymaga tylko programu MediaInfo w odpowiedniej wersji i kilka ustawień.


1. Pobieramy MediaInfo w wersji 0.7.51

Wersje dla oprogramowania systemu:

- Wszystkie wersje MediaInfo 0.7.51 (32 i 64 bit)

- Debian 5: MediaInfo 0.7.51 (32 bit i 64 bit)

- Debian 6: MediaInfo 0.7.51 (32 bit i 64 bit)

- Windows (32 bit i 64 bit)


2. Instalujemy odpowiednią wersję programu w naszym systemie.

3. Ustawienia:

Po pierwszym włączeniu programu załaduje nam się interfejs z ustawieniami programu. Dokonujemy zmian tak jak widoczne są na screenie:

Zrzut_ekranu_z_2013-08-12_13:51:56.png


Po zatwierdzeniu zmian uruchamiamy program MediaInfo 0.5.71. Interfejs wygląda tak:

Zrzut_ekranu_z_2013-08-12_13:52:11.png


4. Wyciąganie danych technicznych:

Teraz już nie pozostaje nam nic innego jak wybrać plik, z którego chcemy pozyskać informacje techniczne. W tym celu naciskamy kursorem na ikonkę Zrzut_ekranu_z_2013-08-12_13:51:56oSQp7. a następnie w okienku, które się pojawiło wybieramy ścieżkę naszego pliku i zatwierdzamy klikając w button "Otwórz".

Po tej czynności uzyskamy dane techniczne zgodnie ze schematem jaki stosuje większość użytkowników.

Zrzut_ekranu_z_2013-08-12_13:52:33.png

Myślę że poradnik będzie przydatny.
 • 6


#29311 Dziennik pracy by betclic

Napisane przez betclic666 w 25 styczeń 2014 - 14:39

Nie wiem czy ktoś to przeczyta, ale mimo to napiszę, bo jednak spędziłem tutaj trochę czasu i nie wypada tak po prostu uciekać bez słowa. Chciałem napisać, że właśnie zakończyłem zabawę w upload. Miarka się wczoraj przebrała (niżej wyjaśnię dlaczego) i niezależnie od tego ile bym nie zarabiał do uploadu nie wrócę (przynajmniej w najbliższym czasie). Widać to też po ruchu w dziennikach. Nikt nic nie pisze.

Zarobki od jakiegoś czasu miałem na stałym poziomie, ale to co się dzieje ostatnimi czasy woła o pomstę do nieba. Wszystkie hostingi albo padają, albo oszukują do tego stopnia, że wrzucania sprowadza się do ślęczenia przed kompem za miskę ryżu. Już nawet pomijam tutaj, że mam maturę w tym roku oraz zaraz po niej wyjeżdżam do całkiem ciekawej pracy (ciekawej finansowo). Upload zawsze traktowałem jako hobby, ale umówmy się, że każdy sobie chce coś zarobić i ja też chciałem, zwłaszcza przy stosunkowo wygodnym systemie wypłat, gdzie zlecasz kasę i masz pieniądze na swoje wydatki (nie oszukujmy się, większość tutaj stanowią ludzie młodzi, uczący się i bez stałego dochodu). Nie będę już tutaj pisał o złotych czasach uploadu, bo każdy zna tę śpiewkę (rapidshare, wupload i te sprawy).

Głównym czynnikiem porzucenia uploadowania nie była nawet chęć zmiany w życiu, posiadania większej ilości wolnego czasu, a fakt, że hostingi "dymają" nas na każdym kroku. I właśnie o to "dymanie" się rozchodzi. Mogę znieść naliczanie 3/4 pobrań, nawet połowy, ale nie, że ja wrzucam najbardziej chodliwy towar w danym dniu na 30 warezów i mam z tego na lizaka. Na wupload, fsc, fs, us przy takiej wrzutce miałem trzy wypłaty, a tutaj? Teraz co nieco o naszych wspaniałych serwisach, a mianowicie, czym one skutecznie mnie zniechęciły:

-Turbobit - kasując połowę (parę łądnych tera) moich, nawet nie rozesłanych jeszcze plików

-Rapidgator - odkąd zmieniałem plan na PPS nie zliczył mi ani jednej, a wcześniej wpadały co kilka dni

-Egofiles - naliczanie

-Catshare - naliczanie

-Filemonkey - zostawię bez komentarza...

Powiem Wam, że na wakacjach pracowałem po 12-18 godzin na dobę w hurtowni za konkretną kasiorę, ale i tak jak wracałem miałem więcej siły niż po 3 godzinach wrzucania. File uploader padł, na shellu przez moje łącze też za płynnie mi się nie pracuje. Prędkości na niektórych serwisach rzędu 500KB. Czy opłaca się siedzieć, tracić prąd, czas i przede wszystkim zdrowie na te nazwijmy to po imieniu gówniane pieniądze? Sorry, ale zarabiając 10-20zł (20 w porywach, tylko nieliczni z wieloletnią renomą, ewentualnie ripperzy i inne pseudo "szychy" zarabiają więcej) to ja wolę ten czas poświęcić na wszystko inne z wyjątkiem tego. Wiele nie wniosłem na forum, ale mimo to pragnę podziękować w szczególności noutilusowi, sewirusowi, Krishowi, HardPlayerowi i Karczowi. Od każdego się co nieco dowiedziałem i za to Wam wielkie dzięki. Nie pozdrawiam natomiast oszusta Smyka i jego 10 multikont na tym forum. Ekipie życzę wytrwałości w walce z tą wszą, a reszcie aby nie dali się naciąć na to coś (nazwanie go userem to zbyt wielka nobilitacja dla tego czegoś).


 • 5


#28345 Wesołych Świąt!

Napisane przez HardPlayer w 24 grudzień 2013 - 15:18

Z okazji właściwie już trwających Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym Wam wszystkim życzyć wesołych, rodzinnych świąt obfitych w prezenty i miłe wspomnienia.
Życzę również przyjemnego Sylwestra i Pani Mikołajowej, która umili Wam wtedy czas :).


Wesołych Świąt!


 • 5


#25998 [Poradnik] Nauka Ripowania cz.2 DVDRip

Napisane przez sewirus w 18 październik 2013 - 22:13

W tej części poradika pokażę ci jak stworzyć DVDRipa czyli rip z płyty DVD lub pobranej wersji DVD5 lub DVD9, poradnik dotyczy programu MeGUI.
 
W folderze MeGUI znajduje się folder TOOL, a w nim folder dgindex w nim znajduje się program dgindex odpalamy go, ukazuje się okno programu. Z menu File wybierz Open
 
Wybierz pliki vob ważące ~0.99 GB oraz ostatni plik z napisami końcowymi
 
zk3WY2V.png
 
 
Wyskoczy ci okno z listą otworzonych plików kliknij na ok, otworzy ci się player z filmem. Z menu file wybierz save project zapisz go i czekaj aż program zakończy pracę. Kiedy to się stanie możesz już dgindex zamknąć i uruchomić megui.
 
W MeGUI z menu Tools wybieramy AVS Script Creator, jeżeli przeczytałeś poprzedni poradnik dotyczący tworzenia BRRipa to to okno nie powinno być ci obce. Przejdź do pola Input i w Video Input wybierz plik który zapisałeś, przejdź do Crop&Resize
 
7RxVxxi.png

Najważniejszą pozycją jest dla ciebie ta zaznaczona u mnie jest to 720px szerokości, w poprzednim poradniku pisałem o rozdzielczości

Spoiler

 

Nic się tutaj nie zmienia jeżeli chodzi o rozdzielczości, ja jak zazwyczaj ustawie 672px, teraz zaznacz crop i kliknij na Auto Crop, u mnie rozdzielczość wygląda teraz tak 672x368

 

Dobra, zapisz teraz klikając na save ;)

 

Audio nie musz wyciągać ponieważ dgindex za ciebie to zrobił w polu audio wybiez plik audio, teraz wszystko tak samo jak w poprzednim poradniku wybierz w polu encoder settings XviD Scratchpad albo x264 Scratchpad

 

Spoiler

 

XviD jest bardziej popularny lecz oferuje gorszą jakość od x264 który jest mniej popularny lecz przy podobnej wadze jakość jest lepsza. Ja polecam tworzyć w x264 ale to już zależy od ciebie :)

 

Jeżeli chcz użyć kodeka x264 to wybierz x264 *scratchpad* a jeżeli XviD to XviD *scratchpad*. Format file wybierasz w zależoności od użytego kodeka jeżeli jest to XviD to będzie avi jeżeli x264 to mkv. Jeżeli wybrałeś już kodek to przejdź do menu Tools a z niego wybierz Bitrate Calculator, tak to wygląda

 

rmnuR4F.png

 

W polu Video wybierz kodek który przed chwilą wybierałeś, a Complexity przesuń do samego końca do High. W Audio&Extra wybierz plik audio, kiedy audio się załaduje zmień Type na mp3*

 

*Kiedy stosujemy audio mp3 a kiedy AC3?

Dla małych plików ~1gb najlepiej stosować mp3, dla plików powyżej 1 gb już lepiej stosować AC3

Przejdź do Calculate By i zaznacz Video Bitrate, dla XviD dla plików ~700 mb najlepiej ustawić bitrate 650-700 dla większych plików gdy stosujemy AC3, bitrate lepiej ustawić na poziomie 1000-1200. Dla x264 bitrate oscyluje w granicach 600-650 kbit/s. Kiedy już ustawiłeś bitrate kliknij Apply. W głownym oknie w prawym dolnym rogu masz AutoEncode kliknij, wyskoczy ci takie okno

 

MOBHVz7.png

 

 

1 - Tutaj wybierz format, jak wspominałem wcześniej dla x264 wybierasz mkv a dla XviD wybierasz avi

2- Zaznacz No Target Size, program pobierze ustawienia które ustawiłeś w Bitrate Calculator

 

Kliknij na Queue i czekaj aż program zakończy pracę.

 

To na tyle, końcówka poradnika została zapożyczona z poprzedniej części ponieważ nic się nie zmienia. To na tyle jak masz jakieś pytanie pisz a na 100% odpowiem ;)

 

Zostanie też stworzony poradnik video jak ktoś nie lubi czytać ;) do pierwszej części też.

 

 

Poradnik stworzony dla uploaduj.com zabraniam kopiowania i udostępniania go na innych forach. Wszystkie prawa należą do mnie.


 • 5


#25626 [Pół żartem, pół serio] Jak wytłumaczyć się przed Skarbówką z zarobionych nie...

Napisane przez Karczu w 09 październik 2013 - 00:52

Szperając po necie trafiłem na pewnym forum na link do innego forum, gdzie w bardzo fajny sposób przedstawiono jak wytłumaczyć się US z posiadania pieniędzy, gdy zaczyna on za dużo węszyć ;) (co swoją drogą jest pogwałceniem wszelkich praw człowieka, aby państwo kontrolowało zarobki każdego, kazało się z nich spowiadać itd...)
 

Cóż, w każdym bądź razie zapraszam do krótkiej lektury :)

 

Koniec roku tuż, tuż... Już wkrótce zaczniesz się pocić jak wytłumaczyć  Urzędowi Skarbowemu skąd osoba zarabiająca najniższą krajową miała m.in. na najnowsze BMW. Nic się nie martw, możesz spać spokojnie, Joe Monster Ci doradzi!


Jedna kobieta udowadniała przed Urzędem Skarbowym skąd wzięła pieniądze  na remont mieszkania... Bylo tak, że wystąpiła o zwrot podatku. Wezwano ją i zadano pytanie:
- Skąd przy pani zarobkach miała pani pieniądze na remont w wykazanej  skali?
Ona na to:
- A proszę pana - to WY udowodnijcie mi, że mam je nielegalnie a nie JA mam udowadniać, że uczciwie zarobiłam.
Urzędas zbaraniał.
- Będzie pani miała kłopoty, to PANI ma udowodnić, że NIE JEST pani garbata i nie jest pani wielbłądem - czyli skąd pani miała pieniądze?
Poszła do adwokata - ten poradził jej sposób i zrobiła tak:
Zgłosiła się do Urzędu Skarbowego ponownie i napisała oświadczenie, iz pieniadze zarobiła z czystej prostytucji. Alfonsa nie miała, kasa od klienta szła wprost do kieszeni - określiła na piśmie dokładnie ile razy  się puscila, jaka byla stawka za numerek i ładnie jej wyszła brakująca do wykazania kwota.

 

Urzędnik po raz wtóry zbaraniał ale NIC nie mógł zrobić bowiem:

1. Czerpanie korzyści z prostytucji przez osobę trzecią jest zakazane (nierząd), zaś prostytucja jako taka w ramach dwóch osób - jest legalna i nie ma podstawy prawnej by jej zakazać.

2. Podatku od prostytucji się nie płaci, ponieważ w roli alfonsa wystepował by urząd skarbowy a co za tym idzie - państwo. A to jest zakazane przez Kodeks Karny, więc prostytutka chcąc płacić podatek od  swej działalności - złamałaby prawo

 

Oto metoda!

Ale jest jeszcze jedna metoda wykazania przed urzędem skarbowym skąd miało się kasę.

Należy napisać oświadczenie, że pieniądze zarobiło się z przydrożnej sprzedaży runa leśnego - jagody, borówki lub maliny. Wedle ustawy podatkowej - zbiór i sprzedaż runa leśnego jest nieopodatkowany, zatem  nie ma podstawy prawnej by płacić państwu haracz. Udowodnienie zaś, że ktos nie zarobił jakiejś kwoty na przydrożnej sprzedaży runa leśnego  jest niemożliwe bowiem nie ma sposobu by wykazać ile runa można zebrać.

A jeśli nawet byłby - i tak nikt nie udowodni zbieraczowi, że nie sprzedał tego za jakieś duże pieniądze - bowiem ceny dyktuje rynek i nie ma możliwosci wykazania, że kilograma jagód nie sprzedał za tysiąc zlotych...

 


 • 5


#23317 Premium na 7 dni za darmo (15GB na dzień)

Napisane przez logowolf w 02 sierpień 2013 - 14:38

Przedstawiam poradnik jak uzyskać konto premium na 7 dni na serwis r a p i d e o, z konta można pobrać 15GB / dziennie.


Serwis umożliwia pobieranie m.in. z takich serwisów jak: catshare,
egofiles, turbobit, hotfile, netload, rapidgator, bitshare i wiele
innych.

1. Wchodzimy na stronę:

 

 

komputerswiat.pl
 

2. Odnajdujemy tego newsa:

92465066101339096610.jpg

 

. Postępujemy zgodnie z instrukcjami w newsie.


4. Kod można wykorzystać do 12.08.2013r.


5. Na jednym koncie można użyć tylko 1 kodu, inaczej konto zostanie zablokowane.

 

Nie jestem autorem tego postanowiłem to dodac zeby inni mogli skorzystać

 

gdy w danym dniu nie wykorzystamy tych 15 gb to reszta przechodzi na następny dzien ,maksymalnie na koncie moze sie  uzbierac 25 gb

 

Wszystko działa sprawdzane/przetestowane


 • 5


#22051 Podejrzyj, czego właśnie szukają internauci z całego świata - Google Trends Live

Napisane przez ulung w 17 czerwiec 2013 - 13:45

Google postanowiło się podzielić interesującymi informacjami dotyczącymi aktualnych trendów w wyszukiwaniu. Zobacz, co właśnie nurtuje internautów.

W ramach usługi Trendy Google wyszukiwarkowy gigant uruchomił możliwość przeglądania, jakie zapytania są aktualnie najczęściej wpisywane do witryny. Daje to ciekawy przegląd tematów, które podzielone są na różne terytoria.


Najpopularniejsze wpisywane aktualnie zapytania dla Google'a


Google zwraca uwagę na Trendy

Do dyspozycji internautów jest globalna "mapa" w różnych kolorach, a także funkcja wybrania tylko niektórych państw (m.in. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Japonia czy Tajwan). Warto zauważyć, że nie są to przypadkowe zapytania wpisywane przez internautów, a jedynie te często powtarzane - nie spotkamy się więc z literówkami czy mało popularnymi hasłami.

Całość traktować trzeba oczywiście jako ciekawostkę, jeśli jednak skupimy prezentowane wyniki tylko na jednym terytorium, rozwiązanie może podsunąć wiele interesujących informacji na temat aktualnych wydarzeń np. po drugiej stronie globu.

Niektórzy internauci widzą w nowej usłudze Google'a po prostu ciekawy wygaszacz, który bez problemu można ustawić w popularnych systemach operacyjnych. Rozwiązanie można za darmo przetestować na stronie Google'a. Jeśli wyszukiwarkowy koncern chciał zwrócić uwagę na swoją usługę Trendy, to bez wątpienia mu się udało.


Link do usługi: http://www.google.co...l=5&pn=p1&hl=pl - na dole można wybrać kraj ale niestety Polski i Francji jeszcze nie ma.


źródło: http://di.com.pl/new...rian_Nowak.html
 • 5


#21671 Dziennik Uploadera - Frix

Napisane przez Frix93 w 05 czerwiec 2013 - 08:44

Tak jak obiecałem zakładam pierwszy temat w tym dziale :) Mam nadzieję, że zostanę przyjęty dość miło :D Więc zróbmy tak na koniec tygodnia będe publikował tutaj swoje zarobki ogólne z Uploadu. Jak by ktoś nie wiedział zarabiam tylko PPD i PPS. W  tym tygodniu mam zamiar ruszyc trochę z zagranicą zobaczymy jak to wyjdzie :)

 

 

Start

 

Było to około Czerwca 2010 roku jak pierwszy raz rozpocząłem przygodę z Uploadem. Zarobki na początku nie były interesujące ale po pewnym czasie doszedłem do wprawy. Każdy zapewne pamięta piękne czasy Wupload oraz Filesonic :) Przez wakacje zarobiłem około 5000zł oczywiście z pomocą kolegów, którzy mnie naprowadzili co i jak robić :)

Pamiętam, że na koniec wakacji kupiłem sobie nowy komputer, z którego byłem bardzo zadowolony.

 

Sytuacja na rynku strasznie się zmieniła jak również kwoty, które się zarabia. 

 

noutilus - odpowiadając na twoje pytanie to dopiero się wdrażam. Dzisiaj dodałem trochę na TP i Ci powiem, że jak na taką małą liczbę plików to nie jest tragiczne :) Jedyne czego mi potrzeba to teraz lepszego trackera do pobierania nowości :) 


 • 5


#19102 Dokument o twórcach ThePirateBay

Napisane przez Gość w 24 luty 2013 - 18:41


 • 5


#17602 Zarabianie na PPV - dobre na ShareBay

Napisane przez ulung w 10 styczeń 2013 - 16:28

Coraz częściej spotykamy sie z sytuacja kiedy widowiska sportowe emituje się w systemie Pay-Per-View. Jets na to bardzo duzy popyt wiec bardzo duzo mozna zarobić zwlaszcza dzieki funkcji Add Video na ShareBay.

Oczywiscie nasze "transmisje live" będą fake.


 Co warto "transmitować"? 
Wszystko co transmitowane jest w PPV lub na kanałach sportowych nieogólnodostępnych.

- Gale KSW - w tym roku mają być 4 z czego 2 w PPV; KSW zawsze ogląda kilka mln ludzi, ostatnio pakiety PPV wykupiło prawie 100K ludzi - na tym na pewno zarobimy

- Gale bokserskie - często są w PPV, niedługo zbliża sie gala Gołota vs Saleta w PPV (2 połowa lutego)

- Gale UFC - najlepsza organizacja MMA świata, main eventy zawsze są w PPV - tutaj warto nastawić sie na rynek zagraniczny, na Polakach można zarobić przy okazji (UFC jest transmitowane bez PPV na Orange Sport który nie każdy ma)

- Wszelkie inne eventy, niedawno był np. mecz piłkarski reprezentacji Polski w PPV


 Jak to zrobić? 
1. Wchodzimy na YouTube, otwieramy dowolny filmik, kopiujemy do niego link

2. Logujemy się na ShareBay i dodajemy ten filmik (Add -> Video) nadając dobrą nazwe np:

KSW22 online stream - darmowa transmisja na żywo z KSW22!


3. Teraz mamy dwa wyjścia:

A ) rezerwojemy sobie jakis dobry alias np. KSW22stream.tk i przekierowujemy go na nasz link do ShareBay

B ) zakładamy bloga/strone poświęcą temu wydarzeniu. Tam dodajemy wszelkie informacje o wydarzeniu i najważniejsze: szukamy w Googlach jakis ladny obrazek playera video i wklejamy na blogu. Playera oczywiscie linkujemy do Sharebay tak by po kliknieciu na PLAY przeniosło do naszego linka. Z tego co wiem to na ShareBay bedzie mozliwość kodu embed do filmików więc w przyszłości szukanie obrazka i linkowanie nie bedzie konieczne i bedzie gotowy kod z playerem do wstawienia.

4. Promujemy. Takie wydarzenia są zawsze głośne, jest wiele portali tematycznych i filmików na YT dotyczących takich wydarzen. Na forach też jest mnóstwo dyskusji o tym jakie PPV jest zle. Wystarczy w kazdym z takich miejsc zostawiac nasz link z informacją, że bedzie darmowa transmisja, można tez dodać że będzie w HD etc. Reklamowanie sie jest bardzo łatwe ze względu na olbrzymią ilość możliwości..

5. Profit! Im bliżej do gali a zwłaszcza walki wieczoru to tym więcej $ na naszym koncie.


 Informacja 
Zezwalam rozpowszechniania tego poradnika ze swoim reflinkiem na inne fora ale prosze wowczas podać jego źródło lub/i autora.
 • 5


#16486 Bardzo prosty sposób na szukanie niszy!

Napisane przez ulung w 04 grudzień 2012 - 22:19

1. Wchodzimy na Google i spisujemy:

site:sharecash.org/download.php?file

lub

site:fileice.net/download.php?file=


2. Po lewej stronie klikamy na "Więcej narzędzi" i następnie na "Ostatni tydzień" lub "Ostatni miesiąc":

Dołączona grafika


3. W ten sposób otrzymaliśmy dużo popularnych nisz co widać na screenie poniżej:

Dołączona grafika


To samo możemy zrobić używając CF/FC, wystarczy wpisać w Google:

site:http://cashfile.org/download?file=

site:http://firecash.org/download/


Poradnik znaleziony na zagranicznym forum przetłumaczony przez eltoroloco.
 • 5


#11770 Przykładowy Fake Crack Program

Napisane przez xpown w 26 czerwiec 2012 - 22:32

1. Nazwa programu : Diablo III Crack for BT.NET Version: 2.1.1
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
2. Przeznaczenie : Każdy serwis zarobkowy. Od Ciebie zależy jak go wykorzystasz :)
3. Opis : niżej
4. Link do pobrania :
Cały folder z projektem CLICK
Przykładowy fake program: CLICK - mile widziane pobrania "update" w podziękowaniu za darmowego "fejka" :)

Wymagania: Microsoft Visual Studio 2010 - można za darmo ściągnąć ze strony Microsoftu.
Użytkownik ściąga danego "cracka" włącza i podczas próby wyskakuje okienko updatu. Po kliknięciu ok wszystko ładnie się updatuje, lecz następuje błąd iż program nie znalazł pliku launcher.exe na serwerze FTP. Dlatego musimy kliknąć OK aby ściągnąć go manualnie. Po kliknięciu w przycisk OK przenosi nas na stronę typu cb/fc/sc czy inne tego typu. Jeżeli anuluje któreś okienko z updatem program automatycznie się zamyka. :)

Program jest napisany w języku Visual Basic.
W kodzie zamieszczone są komentarze po POLSKU także żadnych problemów ze zmianą treści programu na inne powinno nie być.
 • 5


#10840 Poradnik, jak zakładać konta YouTube BEZ WERYFIKACJI

Napisane przez Sakujun w 05 czerwiec 2012 - 16:30

W związku z tym, że wiele osób ma problem z założeniem kont Youtube ZWERYFIKOWANYCH (jak wszyscy wiemy, potrzeba do tego kilka numerów telefonów, przy większej ilości), przedstawie wam sposób, jak uniknąć weryfikacji. Nie jest to sposób nowy, używany najczęściej w botach/kreatorach kont. Konta założone tym sposobem po pewnym czasie mogą paść, jaka jest tego przyczyna ? A więc, starajcie się dobierać oryginalne skrzynki email (adresy). Większość ludzi zakłada na stronach typu "KOSZMAIL", np. www.poczter.eu - konta na takich skrzynkach padną w ten sam dzień, albo w krótkim czasie po założeniu. Teraz do rzeczy :

1. Zakładacie konto email, na wp.pl / o2.pl itp.
2. Wchodzicie na : https://accounts.goo...t_all_tl&sacu=1

3. Wybieracie opcje numer dwa, tj. "Nie używam podanych tu usług."
4. Wypełniacie pola - podajecie swój email założony na wp.pl itp. następnie hasło jakie chcecie mieć do konta Google i przepisujecie Captche i zatwierdzacie. Na następnej stronie klikacie "kontynuuj".
5. Teraz wchodzicie na swój mail założony na wp.pl itp. i potwierdzacie link, który przyjdzie do was w mailu.
6. Po potwierdzeniu, wchodzicie na youtube.com i logujecie się na konto. Podajecie swój adres email (ten z wp.pl itp.) i podajecie hasło, które użyliście przy rejestracji konta w Adwords.
7. Macie konto Youtube, teraz trzeba utworzyć kanał/channel - Klikacie u góry po prawej stronie na "upload/wrzuć" i wpisujecie jaką chcecie mieć nazwę kanału. Następnie zatwierdzacie i macie gotowe konto YOUTUBE.

Proste ?
Jeżeli ktoś będzie miał problem, to pisać w temacie. Plusy mile widziane :).
 • 5


Potrzebna Ci naprawdę dobra sieć afiliacyjna do monetyzowania ruchu bądź pozyskiwania klientów? Na Lead.Network znajdziesz tylko najlepsze programy partnerskie z sieci!
A może chciałbyś uruchomić płatności sms premium na swojej stronie internetowej? Do obsługi płatności sms premium rate, jedynym słusznym wyborem jest HotPay.pl!
Jeżeli poszukujesz wiedzy na temat zarabiania przez internet, odwiedź forum internetowe o tematyce pracy w domu pod adresem Zarabiam.com.